Diskusné fórum

Subaru Boxer Diesel

Autor Správy

Re: Subaru Boxer Diesel

Máte niekto skúsenosti s naftou z čerpačiek DaliOil? Nie je ich veľa po Slovensku, ale majú dobré ceny a veľký obrat paliva. Konkrétne ich jedinú naftu "diesel ultra" - mala by byť bez biozložky, ale s aditívami. Ide mi o to, že odkedy som začal tankovať toto palivo, tak sa výrazne predĺžil interval regenerácie DPF. Žeby táto nafta produkovala menej sadzí?

31.05.2016 16:06

Re: Subaru Boxer Diesel

To fakt nikto z vás netankuje na pumpách tejto siete čerpačiek???smilesmilesmilesmilesmile

01.07.2016 15:09

Re: Subaru Boxer Diesel

Tankujem pravidelne, lebo to mám pod nosom, ale iba benzín. Kvality vzhladom na cenu by som sa nebál.

Za jedno si tankujú aj sami sebe do toho množstva vlastných nákladiakov + tam tankuje kopec iných kamionov a áut čo kvôli tomu zchádzajú z dialnice a vdaka takému predanému množstvu je pochopitelne aj iná cena. V TN býva niekedy taký nával že idem natankovať inde

01.07.2016 22:25

Re: Subaru Boxer Diesel

vedel by mi nieto poradiť, dnes som asi po troch dňoch vytiahol forestra z garáže (väčšinou jazdím denne) všimol som si že keď zrýchľujem tak mi okolo 2tis. otáčok ide do kabíny divný zvuk. ako keby to šlo z klimatizácie ale či je vypnutá alebo zapnutá stále to počuť. ten zvuk znie ako také silné fúkanie. predpokladám že to začne "fúkať" keď nabehne turbo ale na výkon to vplyv nemá. no a keď som zastal a počúval pri motore pod plynom tak nič... vedel by niekto niečo k tomuto? dik :)

14.09.2016 20:37

Re: Subaru Boxer Diesel

Ahojte,mam subaru outback 2.0d rv 2009 a v servise Subaru na kopcianskej v BA mi bolo povedane ze pri vymene oleja staci nastavit na palubnom pocitaci novy servisny interval ze az tie novsie 2009 a vysie musia robit zmenu rj.tak neviem podlatoho co citam,ci treba alebo nie.

Dakujem za odpovedsmile

30.10.2016 07:38

Re: Subaru Boxer Diesel

Môžem porovnať dva 110Kw japonské diesle. 1.8Di-D je s Ľahkým Lancerom svižnejší má ešte o triedu kultivovanejší prejav. 2.0BoxerD je prémiovo tichý aj vo vysokých otáčkach. So zanedbateľnou turbo dierou sa krásne dávkuje medziplyn pri podradovaní, to v Mitsubishi až tak dobre trafiť nejde. Zimné štartovanie je výborné u oboch - kým nemrzne nafta štartujú pekne.

17.03.2017 21:53

Re: Subaru Boxer Diesel

ahojte, otážočka... v poslednej dobe mi robí strašne často regeneráciu DPF, cca každých 25km tým pádom jazdím za spotrebu cca ako predtým na trojlitri. podľa diagnostiky za posledných 20tis.km bolo okolo 160 regenerácií. v JRT mi odmontovali dáky snímač čo je aj na obrázku a bol celý zasratý tak ho očistili ale problém sa neodstránil. vraj môže pomôcť vypálenie filtra, nieje to drahé môžem to skúsiť ale nezdá sa mi žeby som DPF zlikvidoval za necelých 80tis.km

23.07.2017 12:49

Re: Subaru Boxer Diesel

Reakcia na príspevok od používateľa susedK:

23.07.2017 12:49

ahojte, otážočka... v poslednej dobe mi robí strašne často regeneráciu DPF, cca každých 25km tým pádom jazdím za spotrebu cca ako predtým na trojlitri. podľa diagnostiky za posledných 20tis.km bolo okolo 160 regenerácií. v JRT mi odmontovali dáky snímač čo je aj na obrázku a bol celý zasratý tak ho očistili ale problém sa neodstránil. vraj môže pomôcť vypálenie filtra, nieje to drahé môžem to skúsiť ale nezdá sa mi žeby som DPF zlikvidoval za necelých 80tis.km

To DPF v Subaru je CHORÉ. Na Lanceri 1.8Di-d mám nabehané 180tKm a žiadny problém. Na BoxerDiesli mám 140 a už svietilo raz, tam pomohol oilreset. A teraz počúvajte dobre: pred dvoma dňami mi zasvietila kontrolka DPF po 6h jazde ustálenou 130kou (2500!ot) do Chorvátska! Zasvietilo keď som došiel do Plitvíc. Tam auto na aute, nedalo sa pridať. Na ďalší deň z Plitvíc do Šibeniku už sa na diaľnici regenerácia nespustila, lebo už DPF blykalo. (Keď blyká je už neskoro) už sa regenerácia sama nespustí a hľadám tu servis. To je v piči... auto síce zatiaľ ide normálne, ale nie som si v ňom taký istý ako v Mitsubishi.

02.06.2018 23:15

Re: Subaru Boxer Diesel

Pekne je to rozpísané tu: <a <a href="http://href="http://tu

03.06.2018 08:28

Re: Subaru Boxer Diesel

Reakcia na príspevok od používateľa krbo:

02.06.2018 23:15

To DPF v Subaru je CHORÉ. Na Lanceri 1.8Di-d mám nabehané 180tKm a žiadny problém. Na BoxerDiesli mám 140 a už svietilo raz, tam pomohol oilreset. A teraz počúvajte dobre: pred dvoma dňami mi zasvietila kontrolka DPF po 6h jazde ustálenou 130kou (2500!ot) do Chorvátska! Zasvietilo keď som došiel do Plitvíc. Tam auto na aute, nedalo sa pridať. Na ďalší deň z Plitvíc do Šibeniku už sa na diaľnici regenerácia nespustila, lebo už DPF blykalo. (Keď blyká je už neskoro) už sa regenerácia sama nespustí a hľadám tu servis. To je v piči... auto síce zatiaľ ide normálne, ale nie som si v ňom taký istý ako v Mitsubishi.

ja tiež na pasate 2TDi jazdím väčšinou krátke trasy po meste, motor cez 150tis., vôbec ho nešetrím a ani neviem že mám dáky DPF vňom. Forester šiel rovno het a naftové subaru už ani zadarmo.

03.06.2018 13:30
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101