Diskusné fórum

Subaru Boxer Diesel

Autor Správy

Re: Subaru Boxer Diesel

Večná Subaru téma - diesel. Stal sa z toho totálny strašiak, a vidím, že hlavne na FCB sú príspevky - no povedzme, že drsné (a to nehovorím o druhej skupine). Nechcem tu dieslové Subaru vychvaľovať, ani haniť. Rád by som si urobil prieskum, pretože mám stále pocit, že dostupné informácie sú dosť skreslené. Skúsme sa spoločne pozrieť na túto skupinu motorov štatisticky. 1. Máte/poznáte ľudí so Subaru Diesel? 2. Máte/majú s týmto motorom problém? 3. Ak máte/majú problém, vlastnili (ste) auto s týmto motorom od novoty, resp. poznali človeka a históriu (reálnu) tohto motora? 4. Kedy problém s motorom vznikol, približné km? 5. Bol problematický motor REÁLNE servisovaný, udržiavaný, jazdený tak, ako by mal byť, od prvého po posledný (po problém) servis? Nejako sa mi zdá, že sa stále rieši problém s motorom. Áno, boli isté problémy, o ktorých sa vedelo, samozrejme. Len sa mi zdá, že sa to začína veľmi zovšeobecňovať. A mám podozrenie, že najväčšie problémy (hlavne na SK) si pripisuje práve nezodpovedný servis. Nechcem vyprovokovať vášne, len ma zaujíma reálny stav.

21.06.2018 10:46

Re: Subaru Boxer Diesel

Reálny stav dostatočne objektívne nezistíš, pretože väčšina Subaru dieslov zakúpených na SK boli kúpené a prevádzkované ľuďmi ako služobné autá, a ktorí o tomto diskusnom fóre ani netušia. Také autá, servisované v autorizovanom servise, idú dostatočne včas na predaj, a do týchto diskusií sa preto dostávajú už ako jazdenky. Väčšinou. Si myslím. .

Subaru sa našťastie poučilo, a hoci mu dieslový motor možno "zachránil" predajnosť v EÚ, podľa aktuálnych cenníkov a celkových trendov zrejme úplne skončia s kachľami. .

Mňa na Subaru diesli teší len vec, že je to jediný boxed traktor, ktorý to dopracoval do produkcie. Na rozdiel od sedláckeho Porsche, ktoré do svojich SUV nedodáva žiadne vlastné motory, ale samé vidlice s koncernu.

21.06.2018 11:55

Re: Subaru Boxer Diesel

Reakcia na príspevok od používateľa Hroch:

21.06.2018 10:46

Večná Subaru téma - diesel. Stal sa z toho totálny strašiak, a vidím, že hlavne na FCB sú príspevky - no povedzme, že drsné (a to nehovorím o druhej skupine). Nechcem tu dieslové Subaru vychvaľovať, ani haniť. Rád by som si urobil prieskum, pretože mám stále pocit, že dostupné informácie sú dosť skreslené. Skúsme sa spoločne pozrieť na túto skupinu motorov štatisticky. 1. Máte/poznáte ľudí so Subaru Diesel? 2. Máte/majú s týmto motorom problém? 3. Ak máte/majú problém, vlastnili (ste) auto s týmto motorom od novoty, resp. poznali človeka a históriu (reálnu) tohto motora? 4. Kedy problém s motorom vznikol, približné km? 5. Bol problematický motor REÁLNE servisovaný, udržiavaný, jazdený tak, ako by mal byť, od prvého po posledný (po problém) servis? Nejako sa mi zdá, že sa stále rieši problém s motorom. Áno, boli isté problémy, o ktorých sa vedelo, samozrejme. Len sa mi zdá, že sa to začína veľmi zovšeobecňovať. A mám podozrenie, že najväčšie problémy (hlavne na SK) si pripisuje práve nezodpovedný servis. Nechcem vyprovokovať vášne, len ma zaujíma reálny stav.

Hroch: vlastnil jsem forestera v dehtu (D jako dehet) MY09 4 roky, najel jsem 218 tkm a vše v originálu. Další vlastník ujel cca 25 tkm a motor se podělal. Kolega měl dehtového forestíka MY10 a motor mu kleknul ve 160 tkm. Oba forestíci měli všechny potřebné servisy. Já jsem přidával od 100 tkm aditiva, hlídal jsem si kvalitu nafty, dochlazoval jsem turbo, když se mi vypalovalo DPF (kontrola pomocí ELM327 a TorquePro), tak jsem auto nezastavoval a udělal jsem pár kilometrů navíc. Podle mne dehtu vadí nekvalitní nafta (odcházejí vstřiky), časté poskakování po městě a delší dálniční provoz. Kdyby se v roce 2013 dělal dehtový forestík s CVT, tak bych asi do něho šel. Teď mám SJ 2.0i-L s CVT a dehet mi neschází - sice to nemá takový zátah, ale mám už najeto 210 tkm a neřeším žádné problémy. V klubu (SFC) máme kluka, který měl starý (SH) i nový dehet (SJ) a byl s ním spokojený. Já osobně bych do nafty šel jen u nového auta, NIKDY do ojetého, protože netušíš, jak bylo s autem zacházeno.

24.06.2018 00:25

Re: Subaru Boxer Diesel

Reakcia na príspevok od používateľa Hroch:

21.06.2018 10:46

Večná Subaru téma - diesel. Stal sa z toho totálny strašiak, a vidím, že hlavne na FCB sú príspevky - no povedzme, že drsné (a to nehovorím o druhej skupine). Nechcem tu dieslové Subaru vychvaľovať, ani haniť. Rád by som si urobil prieskum, pretože mám stále pocit, že dostupné informácie sú dosť skreslené. Skúsme sa spoločne pozrieť na túto skupinu motorov štatisticky. 1. Máte/poznáte ľudí so Subaru Diesel? 2. Máte/majú s týmto motorom problém? 3. Ak máte/majú problém, vlastnili (ste) auto s týmto motorom od novoty, resp. poznali človeka a históriu (reálnu) tohto motora? 4. Kedy problém s motorom vznikol, približné km? 5. Bol problematický motor REÁLNE servisovaný, udržiavaný, jazdený tak, ako by mal byť, od prvého po posledný (po problém) servis? Nejako sa mi zdá, že sa stále rieši problém s motorom. Áno, boli isté problémy, o ktorých sa vedelo, samozrejme. Len sa mi zdá, že sa to začína veľmi zovšeobecňovať. A mám podozrenie, že najväčšie problémy (hlavne na SK) si pripisuje práve nezodpovedný servis. Nechcem vyprovokovať vášne, len ma zaujíma reálny stav.

Čo na tom chceš servisovať? Reálny servis myslíš že sa po 100tkm vybere motor a vymenia vstreky? Len tak zo špásu? 6tis€? Alebo necháš každé dva roky vybrať motor a pozrieť vôľu ventilov? Nepovedz mi že olej. Olej vypustiš, vymeníš filter a hotovo. Ale to je celý servis čo sa s tým dá robiť. Ešte kalibracia vstrekov cez SSM, ale to je všetko čo sa dá spraviť!

05.07.2018 00:48

Re: Subaru Boxer Diesel

Nebudem nikoho presviecat ked si chce kupit subaru diesel je to jeho slobodne rozhodnutie. K faktom diesel od subaru treba si uvedomit ze nieje jeden typ aj ked vypadaju vsetky podobne hlavne vykonovo a objemovo a tam je zakladny problem ked niekto pise na nete ze mal alebo nemal problem s motorom. Nejdem tu pisat presne cislo a kody a roky pretoze to nemam nastudovane a tieto motory pre mna niesu zaujmave v subaru vobec napisem to tak ako to vnimam. Spotreba ziadny zazrak, vykon ziadny zazrak, pozitok z jazdy ziadny!!!, servis narocnejsie ako na benzin, nasledny predaj katastrofa.

06.07.2018 08:00

Re: Subaru Boxer Diesel

Mám diesel už 6 rok, najazdené 120tis. a absolútne bez problémov. Bežný servis podla predpisu, teda každých 15 tis. Je to už tretie auto čo mám s dieselom a ani s jedným nebol problém. Podla mňa je problém v ľuďoch a nie v autách. Keď ma vezú kamaráti na sube diesli tak točia krásnych 1300 kvoli spotrebe vraj. Potom tomu naložia, zastanú a hneď vypnú motor. tramtadadá a potom, že vraj sa kazí furt :D Jazdím okolo 2t. otáčky a tankujem tesco plus (všetko ostatné v BB čo som do toho dal spôsobovalo neskutočné rapotanie motora a to aj manželka sama povedala a nič som jej o tom nehovoril tak preto som skončil u tesca, po ňom ide normálne bez rapkania a potichu) . V servise keď nastavujú tak vravia že všetko pekne na prvú šupu prebehne úplne bez problémov. To sú moje skúsenosti. Možno šťastie smile

14.07.2018 17:09

Re: Subaru Boxer Diesel

to je sice ok ale stale sa to toci o tom ze sa este auto nerozpadlo co u teba nemusi nastat pretoze mas uz rok 2012 a malo km 120000 urobili aj prve subaru diesle relativne bez problemov. Čo chcem povedat: ake mas benefity z dieslu v com je lepsi .... Nie to ze este ide.

15.07.2018 09:57

Re: Subaru Boxer Diesel

Reakcia na príspevok od používateľa gtturbo:

15.07.2018 09:57

to je sice ok ale stale sa to toci o tom ze sa este auto nerozpadlo co u teba nemusi nastat pretoze mas uz rok 2012 a malo km 120000 urobili aj prve subaru diesle relativne bez problemov. Čo chcem povedat: ake mas benefity z dieslu v com je lepsi .... Nie to ze este ide.

Nerozumiem síce otázke, opýtam sa rovnako, v čom je lepší benzín smile (to ako vtip, to nepodpichujem) no predsa spotreba (6,0 priemer za posledných asi 40 000km), výkon po zošliapnutí pedálu a nemusím podraďovať (to je asi naj pri predbiehaní čo sa mi páči, proste pridám a valím) Čo píšeš o výkone že žiadny tak to je mi jasné že si to ani nešoféroval. V teréne na chatu je mi to pohodlnejšie na dvojke ako s benzínom (s CVT uz je to OK s benzínom) takže asi tak.

15.07.2018 18:50

Re: Subaru Boxer Diesel

Podla mna vyhody benzinu - udrzba - redukcia - bezproblemove motory - buduci predaj - pozitok z jazdy - spotreba ak trapi nieje problem LPG ale realne jazdia dnesne 2,0 benziny od 7,5-9 l

15.07.2018 18:54

Re: Subaru Boxer Diesel

Jasne ja som s tych co nesoferovali vykonne subaru smile

15.07.2018 18:55
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100