Diskusné fórum

Dotaz na stav auta

Autor Správy

Re: Dotaz na stav auta

Pekny dobry vecer vam vsetkym prajem. V blizkej dobe planujem kupovat auto, pre mna kedze rad vyuzivam vykon auta a som milovnikom motorov ktory maju ten spravny "smrnc" a zvuk a takisto milovnik znacky Subaru, avsak momentalne som vlastnil len jedno stare subaru vozidlo ktore ma nesklamalo nikdy. Avsak otazka je ina, planujem kupovat auto, pravdepodobne Subaru a chcem sa vas skusenych spytat, ak je o auto starane, pravidelne servisovane, vymenene komponenty v cas a podobne, je priblizny pocet 200 000 km tak akurat a da sa s takym autom este najazdit pekny pocet kilometrov? Viem, ze KM su len cisla a fyzicky stav vozidla je priorita, avsak pytam sa, kedze ide o WRX a toto auto nieje vozidlo pre zenu do mesta s max 2,5t otackami, ale ak sa o auto stara majitel ako sa ma a nezanedbava to, je to spolahlive auto aj v takomto pocte KM? Samozrejme s investiciami sa pocita, len ma zaujima, co by sa dalo ocakavat, pripadne skusenosti vas ktory uz maju nejake tie statisice najazdene. Ide presnejsie o rok 2002 WRX 192~ kW, kedze ine som nenasiel. Posledna otazka je spotreba, pisana je kombinovana 12L/100KM, to mi vobec nevadi, s vykonom ide spotreba a ja vykon v autach 'milujem', len ma zaujima spotreba "ekonomickej" jazdy, do kolko sa da vojst, ci sa da ist aj di 7L ak sa vodic snazi :). Dakujem za vase rady a prajem vam peknu dobru noc.

S pozdravom Adam.

30.08.2015 22:02
555
avatar

Re: Dotaz na stav auta

192kw je nestandardny vykon pre WRX, to je udaj pre 2,0 WRX STi.

200k km je uz pomerne dost. Pomaly treba mysliet, ze turbo nie je vecne, poriadne skontrolvat mazanie, lebo to byva pricinou fatalneho poskodenia motora, ak tam su povodne tlmice, budu na konci zivota a vseobecne treba pozriet vsetko "spotrebny material". Mali by tam byt nove rozvody, sviecky a nastavene vole ventilov.

Vydrz vseobecne nie je mozne hodnotit, mal som v servise WRX, ktora bola asi prekliata, coho som sa chytil, to mi ostavalo v ruke, opravil jednu vec, ta sposobila, ze nevydrzali dalsie casti a mam na prerabku Sturbo s 300 000km, ktory ma taky blok motora, ako nema 2,5STi po 100 000km a to jazdil na lpg... Treba vidiet konkretne auto, no nebude to auto bez invsticii.

30.08.2015 23:05

Re: Dotaz na stav auta

Nazdar.Myslíš nejaké upravené wrx či wrx/sti 195 kW sériových?. Poznám sti s vyše 240 tkm a úplná pohoda,žiadny klepot za studena,či nejaká vysoká spotreba oleja,človek by nepovedal,že to má toľko najazdené.Všetko záleží ako sa s motorom zaobchádzalo a a ko servisovalo.Spotreba minimálna bude stále niekde okolo 10 L/100 km.smile

30.08.2015 23:12

Re: Dotaz na stav auta

Ja ti mozem napisat nieco o mojej wrx 2002. Kupil som ju s 210tkm vo Svajciarsku s tym ze ma v prdeli tlmice a brzdy.Potrebne veci som vymenil a teraz mam 270tkm z toho asi 45tkm po uprave softu u erika.Auto stale jazdi ako hodinky,ma este povodnu spojku,spotreba priemer cca 10,5L pri normalmej jazde.Mimo mesta sa da aj 9L ale to sa musim snazit.Nie je to auto na dialnicu,ale na okresky a to nie len co sa podvozku tyka,ale aj spotreby.

31.08.2015 08:42

Re: Dotaz na stav auta

Dakujem za vase odpovede. Ide o verziu SUBARU IMPREZA 2.0 WRX STI 195kw od vyroby, je pisane aj fakturou podlozene takisto aj k tomu dava vsetky stare diely ako dokaz ze boli vymenene, vymenene Turbo, motor po kompletnej generalke, ventily, pretesneny cely motor, novy blok, ... Tento voz mi padol do oka aj na to ze to je 2002 a uz 13 rokov stare auto, preto ma zaujima stav vozidla ako to je ak to uz ma 200tkm najazdene, pretoze ked kupim taketo auto, musi to byt moja laska o ktoru sa budem poctivo starat a chcem aby vydrzala co najviac, kedze auto je moje vsetko a hladam take, ktore sa majitelovi odvdaci za starostlivost :), samozrejme investicie su zaklad a bez toho sa jazdene auto asi neda kupit.

Dalsi dotaz je ak ste spomenuli LPG, oplatilo by sa to tam pridat na objednavku v nejakej firme? Kazi to motor alebo je to dobra volba ak chcem usetrit na cene ak niekam vyrazim a nechcem ist na plny vykon? Dakujem este raz za vase rady :)

S pozdravom Adam.

31.08.2015 10:16

Re: Dotaz na stav auta

tak presne 165kw, boli uvedene zle udaje

31.08.2015 14:37
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101