Diskusné fórum

Nestabilne volnobezne otacky

Autor Správy
oSa
avatar

Re: Nestabilne volnobezne otacky

Zdravím.. Mám malý problem s volnobehom.. Strasne trasie motorom, niekedy ako keby jeden valec vynechaval.. Pri prudkom brzdeni, ci klesnuti otacok motora zhasne motor.. Je to dost neprijemne ked vam v zatacani zdochne, pretoze sa skoro neda otocit volantom a plnohodnotne brzdit.. Pocitac ukazuje bezchybny stav! smile

Nejake navrhy boli ze je zly snimac vahy vzduchu.. Dalej ze niekde taha do motora dalsi vzduch, nejaka hadicka, ci gumicka na vstrekovaci..

Nejake skusenosti alebo napady?? smile

23.10.2015 19:46

Re: Nestabilne volnobezne otacky

nazdar.Vezmi to niekde na lepšiu diagnostiku,nielen na vyčítanie chýb.Tam viac vecí môže spôsobovať tento problém a to ťažko takto od stola. Sviečky či cievky boli menené?

23.10.2015 20:22

Re: Nestabilne volnobezne otacky

takto sa mi to spravalo ked som mal prasknutu doslovne ulomenu podtlakovu hadicku

diagnostika nic vse ok chod na prt, prezri si podtlakove hadice !

23.10.2015 21:50

Re: Nestabilne volnobezne otacky

Noo, napady sa tazko davaju, skusim z vlastnej skusenosti. Pozri vyfuk. Ci vsade dobre tesni, zvody a napojenia. Osobne ma velmi prekvapilo ako dokaze netesnost 1.5m od lambdy pokazit regulaciu. Clovek by si myslel ze to tie vyfukove plyny prerazia a ziaden kyslik tam nemoze byt, betar je to a dostane sa aj proti prudu.

23.10.2015 22:18
oSa
avatar

Re: Nestabilne volnobezne otacky

Reakcia na príspevok od používateľa Skutak:

23.10.2015 21:50

takto sa mi to spravalo ked som mal prasknutu doslovne ulomenu podtlakovu hadicku

diagnostika nic vse ok chod na prt, prezri si podtlakove hadice !

Mechanik mal nazor na nejaku hadicku, ale ze na boxeri by to trvalo hoodne dlho, ale asi aj vsade ked po kazdej hadicke by siel..

vdaka tebe je okruh uzsi.. smile

24.10.2015 07:33

Re: Nestabilne volnobezne otacky

Najkôr by som sa zameral na ten výfuk. Skontrolovať netesnosti a funkciu oboch lambda sond - najlepšie v prevádzke kontrolovať online hodnoty prednej a zadnej na diagnostilke či zodpovedajú normálu. Vzduchový filter - vymeniť pokiaľ nebol (aj ked sa tvári že netreba). Vyčistiť škrtiacu klapku.Neviem či máš volnobežný ventil a egr...to sú tie najlacnejšie a najjednoduchšie základné veci čo musia byť OK a potom pátrať ďalej... Sviečky, sviečkové káble,cievky... smile

25.10.2015 21:28

Re: Nestabilne volnobezne otacky

Reakcia na príspevok od používateľa oSa:

23.10.2015 19:46

Zdravím.. Mám malý problem s volnobehom.. Strasne trasie motorom, niekedy ako keby jeden valec vynechaval.. Pri prudkom brzdeni, ci klesnuti otacok motora zhasne motor.. Je to dost neprijemne ked vam v zatacani zdochne, pretoze sa skoro neda otocit volantom a plnohodnotne brzdit.. Pocitac ukazuje bezchybny stav! smile

Nejake navrhy boli ze je zly snimac vahy vzduchu.. Dalej ze niekde taha do motora dalsi vzduch, nejaka hadicka, ci gumicka na vstrekovaci..

Nejake skusenosti alebo napady?? smile

Nazdar.. vyriesil si to nakoniec? Mam take iste priznaky tak by som bol vdacny keby si mi vedel poradiť.. Diky

17.08.2018 20:50
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101