Diskusné fórum

forester 2009

Autor Správy

Re: forester 2009

Neviem ci som to tu zaradil spravne dufam ze hej ak nie tak sa ospravedlnujem ale zacnem. 6.8.2008 sme si kupili noveho forestra 2.5xt,mt a asi po 5000 km nam odisiel motor v servise tvrdili ze to je nejaka chyba nejakej celej serie motorov 2.5xt tak nam motor asi do mesiaca vymenili potom sme mali len take male poruchy (obrazovka nadmerne stavenie baterie...) a asi 3 tyzdne dozadu sme isli do ciech a ako si to vysivame po dialnici odrazu rana motor shasol a nam uz neostavalo nic len zavolat odtahovku a v servise nam povedali ze prasklo nejake tesnenie ci co-motor v haji auto uz je asi 3-4 tyzden v servise a motor poslali niekde do viedne a mna to velmi mrzi lebo o subaru sme s otcom vzdy snivali a teraz ked ho mame tak dopadneme takto otec uz subaru nechce ani vidiet a mna to stve tiez. A tak sa pytam ma niekto podobne problemy s forestrom rv. 2009 ? smile

09.04.2010 23:19

Re: forester 2009

ty kokso, tak to je iná skúsenosť smilesmile proste ste mali smolu. Ono nikto netvrdí, že subaru je nepokaziteľné, akurát šanca, že človek kúpi takýto bazmek je u suba výrazne menšia, čo sa ale u Vás nepotvrdilo. Čo sa týka problémov s týmto motorom, tak ja ti neporadím, na to sú tu väčší odborníci. smile Akurát čo ja viem, tak proste takéto veci sa stávajú, kamoš mal audinu allrouda 2,8 biturbo a tiež ho niekoľko krát odťahovali z diaľnice až mu povedali po 2 ročnom trápení, že auto je neopraviteľné - no a takisto odvtedy audi už nechce vidieť. Ja som o sube sníval takisto dlho a teraz sa neskutočne teším, že ho mám a iné auto už nechcem, takže ma mrzí aj za teba, že ťa tá kúpa mrzí a otec začal takto vnímať subo smilesmilesmile

10.04.2010 09:41

Re: forester 2009

Nazdar zralok,

to prve zlyhanie motora, co sa vam stalo je bohuzial naozaj problem urcitej serie motorov 2.5XT. Vela som o tom precital hlavne na americkych forach, kde to rozoberali... su tam dostupne aj oficialne spravy od Subaru ohladne toho - problem bol tusim s turbom (ktore Subaru kupuje od subdodavatela), vdaka ktoremu potom odisiel motor. Schytali to aj Imprezy, nielen Forestre - riesenie bolo iba vymena motora za novy.

Co sa tyka toho druheho zlyhania motora.... neverim, ze by vam namontovali motor z tej vadnej serie, takze je to fakt divne. Nepovedali vam zatial nic viac ohladne priciny zlyhania motora? Je to uz dost dlha doba, mali by mat uz dake vysledky smile Ako uz hybco napisal, v kazdej "rodine" sa moze prihodit takato vec, ale je to urcite velmi neprijemne.

Spat k tvojej otazke - o 2.5XT motoroch som zatial cital iba v suvislosti s tym prvym problemom (ktory sa bohuzial tykal aj vas), ale ziadne ine zlyhanie motora u niekoho som zatial nepostrehol, ani som necital od nikoho o dakych problemoch s motorom 2.5XT na Slovensku ani v Cesku. U nas na webe mame jedneho clena s 2.5XT (nick divudi), ktory je dlhodobo v Moskve a jazdi s nim vacsinou po meste a nemal zatial vobec ziadne problemy. Robi s autom aj dlhe trasy - napr. naspat na Sk alebo v Rusku a zatial sa nestazoval na nic smile

Dufam, ze sa vas Forester rychlo vrati z toho servisu a uz s nim nebudete mat ziadne dalsie problemy. Urcite nam daj potom vediet, ked vam ho vratia a povedia vam pricinu problemov smile

Ak nevadi, tak som presunul temu do sekcie venovanej Forestrom

10.04.2010 12:00

Re: forester 2009

no pytal som sa otca ze co mu povedali v servise a tam mu povedali ze zadrety motor a ze praskloo nejake tesnenie takze znovu novy motor otec dost vela jazdi a musim povedat ze aj dost tvrdo menili sme dvoje kotuce,jednu spojku a dlhodobu spotrebu mame 15,6 takze dava autam dost zabrat ale prave preto sme kupili forestra lebo sme si mysleli ze on je uz nato stavany no ale sklamala nas ta spolahlivost ale ked ide tak je to super kara no skoda ze my snim chodime do servisu ako do potravin.

ja este vodicak nemam ale som velky autickar a na subaru nezanevriem lebo viem ze su to vynimocne auta.

11.04.2010 10:08

Re: forester 2009

No podla toho ako si to napisal v tvojom druhom prispevku sa nehnevaj ale dopredu to musim povedat zetvoj otec jazdi ako prasa. Tymto sposobom jazdy odrovna hociktore auto a na zaklade tohto popisu stylu jazdy by som sa na mieste subaru do garancnej opravy ani nepustal. Ak ma problem s tym ze nevie pustat spojku moze si kupit automat ale motor sa da znicit aj na nom. Len pre zaujimavost, kolko aut predtym ste uz takto vylagrovali?

11.04.2010 11:52

Re: forester 2009

to mas pravdu jazdi trosku ako prasa ale ako nehnevaj sa môj otec je dobry sofer a nemysli ze nevie pracovat zo spojkou mali sme alfu 146 ,nissan almera tino, a tak hondu crv diesel,a teraz subo a na kazdom jazdil dost brutalne ale ani na jednom sa nic co sa tyka prevodovka,motor,spojka NEMENILO hondu este stale mame ma najazdene 230000 a menili sme nanej len turbo a teraz sme si kupili forestra s ktorim sme pocitali ze toho znesie viac ale nejako nic nemyslis ze auto za 40000€ a 170kw by malo nieco vydrzat ? aj pri trosku extremnejsej jazde ? ja myslim ze malo

11.04.2010 12:24

Re: forester 2009

Ahoj zralok. V prvom rade mi je luto vasich problemov s autom. Som sice atmosferak a este k tomu Outback, ale nedalo mi nezareagovat. Teraz ma prosim neber, ze chcem hrat mudreho a chcem poucovat, ale uz som na forach ohladne Subaru stravil nejaky cas a pocital vselico. Dovolim si nesuhlasit s Tvojim tvrdenim, ze auto za 40000 Eur a 170 kW musi vydrzat vsetko, aj hrube zaobchadzanie. smile Treba si uvedomit, ze to auto ma prave tych 170 kW. Tie predosle auta, co ste v rodine mali, predpokladam, mali tak polovicny, alebo dvojtretinovy vykon Festera, co mate teraz. Takze to nie je to iste a ked clovek zaobchadza hulvatsky s takymto autom, tak sa nemoze cudovat, ze sa veci pokazia. smile Dalsia vec. Podla toho co pises, tak velmi nepredpokladam, ze auto zahrievate na prevadzkovu teplotu, ale nie len kontrolku vody, ale aj vsetky prevadzkove kvapaliny a po doblbnuti s autom zrejme ani velmi nechladite turbinu. Ak sa mylim, tak sa ospravedlnujem, ale to co som spomenul, je alfa a omega turbomotorov. Bez toho, sa motor jednoducho znici a to moze byt akekolvek auto. Snad chapes, preco je nutne tieto veci robit. To, ze odide motor, sa stat moze, ale to, ze vzapati odide dalsi, to uz nemusi byt uplne tak problem auta, ale toho clanku medzi plynovym pedalom a volantom. Dalsia vec, co mi takto napada je, ze ci ste ten motor naozaj poctivo zabiehali. Je mi jasne, ze ten vykon a krutak stale laka tlacit, co to da, ale zase sa vratim k tomu, ze velmi zalezi na tom, ako sa s autom zaobchadza. A uz len taky detail na zaver. Co myslis, preco pretekarske auta, ktore idu stale naplno, maju servisny interval pomaly po kazdych 1000 km?! A to auto je na ten vykon stavane!!! Takze mozno by pomohlo zmenit pristup k autu a dodrziavat zakladne pravidla a potom neverim, ze starosti ktore mate s autom, budu pokracovat. (Inak naozaj mozete byt radi, ze mate Subaru, lebo vazne pochybujem, ze v inej automobilke by vam motor vymenili 2x!) Drzim velmi palce, aby Forestrik uz spolahlivo sluzil, tak ako nam ostatnym nase subarka. Forester XT je genialne auto! smile

11.04.2010 15:05

Re: forester 2009

No ano auto vzdy zahrejeme v zime kazde rano poctivo klepalo 10 minut a zas ked dame autu zabrat tak nechame vychladnut turbo nejakych 5 minut a zabehnutie bolo na 100% dobre na tom sme si dali zalezat do 5000 km sme isli viac menej podla predpisov ale fakt si myslim ze to auto je proste nepodarok jak mraky a otom ma nikto nepresveci a nemyslite si ze to auto ide vzdy naplno len ta spotreba je taka kôli dialniciam po dialnici to zozere aj travu kolo cesty do 160 sa to da ale nad 160 to zere hodne

jeden otcov kamarat ma bmw 330 xd 180kw a jazdi nanom hodne tvrdo niekedy zajde aj na okruh a uz ho ma 2 roky a zatial okrem vymien oleja,filtrov... a tusim spojky nanom nic nemenil takze si myslim ze je to o tom ze niektore auto sa podari ine zas nie a myslim ze to nase pokial nebude stat v garazi tak bude vecne v servise a co sa tyka servisov na vychode SK je to velka biedasmile

11.04.2010 15:31

Re: forester 2009

zralok nasdar . su v podstate dve moznosti riesenia tvojho problemu. 1. kupit nove auto ,alebo 2.kupit noveho otca smile

samozrejme si robim srandu...a teraz vazne. ako si si precital,su mozne dva dovody (zle auto,zle zaobchadzanie),preco sa vam to stalo. respektive tu moze byt aj treti dovod a tym je ich kombinacia ale... uz kolegovia predomnou napisali,ze subaru benzin je jedinecna kombinacia a tato jedinecna kombinacia vyzaduje jedinecny pristup a pouzivanie. preto porovnavanie s BMW 330XD je absolutne scestne - kedze sa jedna o absolutne odlisne auto. mimochodom, to ze sa otcov kamarat tesi bezvadnemu stavu dieseloveho BMW-cka je rovnaka nahoda,ako to ze mate vy problem zo subaru smile

takze aby som ukoncil tieto vseobecne kecy...vymena motora v zabehnutom aute a nasledne hardcore pouzivanie takehoto auta (s novym motorom) musi jednoznacne prinasat problem. pretoze opatovne zabiehanie je este viac komplikovanejsie...v tom by som videl najvacsi problem .

11.04.2010 22:04

Re: forester 2009

No otca asi nevymenimsmile lebo on jazdi velmi dobre az nato ze sem tam tomu trosku utne takze niekedy ide viac menej podla predpisov ale niekedy zrobi cestu SL-KE za 40 minut to je asi 80 km okresiek a 20 km dialnica.

12.04.2010 06:45
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101