Diskusné fórum

LEGACY 2005 3.0

Autor Správy

Re: LEGACY 2005 3.0

Pozdravuje pani...mam otazu a zaroven menši problem... som tyždnovým majitelom lega 3.0 po prvom majitelovi,,,išiel som v štvrtok do viedne z vychodu a na dobšinských kopcoch som spozoroval prehrievanie (avšak nie do červenej časti) je pravda ,že som mu dal zabrat,ale neprišlo mi to velmi prirodzene...dal som auto hodinu a pol nech vychladne "trošku" otvoril som chladič(kedže vo vyrovnavačke je zelenej až nad max) a v chladiči NIČ ...prázdno...auto sa ala AJ TAK neprehrialo nikdy do červenej "zóny" ale iba tesne sa knej približil...cca každých 200km som dolieval asi 1liter vody...prvu vec čo som spravil ked som sa vratil z 4dnoveh vyletu dolievania vody do chladiča bolo zakupenie novej tesniacej "skrutky" chladiča... ok vymenil som...avšak aj tak sa auto aj ked už miernejšie,no aj tak nahrieva,,,sice neide blizko k červenej zone,ale aj tak teplota vybehne,,,samozrejme ked sa pohnem,teplota automaticky klesne na polovicu a je ustalena,,,ako nahle zastavim ,alebo spomalim,opat vybehne :( nepride mi normalne že na každej stopke,alebo semafore,sa mi zopne ventilator a hučim ako magor...pls...čo dalej? :( chalani ma strašia s tesnenim pod hlavami :( poledna otazka...po vymene novej tesniacej "skrutky" :D sorry neviem to nazvat...som už vodu dolial iba raz no auto sa sprava v pdstate skoro rovnako ako som pisal vyššie.mam skusit čo to spravi?alebo je to riskovanie ,ked nedolejem vodu???poprípade...dokial teplota nepride do červenej zony je všetko okej?že tak to ma byt a tak to ma byt aj stym ventilátorom pri stati? Dakujem pekne Attila Bardejov

09.08.2016 23:19

Re: LEGACY 2005 3.0

Na 99% to je tesnenie pod hlavou... mozes to jednoducho otestovat... otvor expanzku kde mas vodu dolej si ju a nastartuj... ak zbadas aj na volnobehu bublinky je jasne ze je to tesnenie... mne takto fuklo na forestri tesnenie...

Este skontroluj olej... aj na viecku aj na mierke ak je ako mlieko zase mas jasne ze je to tesnenie pod hlavou...

smilesmile

09.08.2016 23:31

Re: LEGACY 2005 3.0

To si kupil tu z Bardejova tmavomodru s 3 sadami kolies?

10.08.2016 05:34

Re: LEGACY 2005 3.0

Áno je to to bardejovské... Z expanzky išli bublinky :( Ale zasa olej nič...žiaden biely povlak... Nejaké rady čo sa týka tesnenia? Kto to spraví aj kvalitne aj cenovo dostupne? Dik

10.08.2016 07:06

Re: LEGACY 2005 3.0

U oleja sa to najlepsie pozera ked sa bude vymienat...

Tam u vas vobec nemm ponatia kto by to vedel hlvne kvalitne urobit...

Treba vsak dat aj hlavy zarovnat to je len dobra rada smile

10.08.2016 08:04

Re: LEGACY 2005 3.0

Mal som ten isty problem na Legacy sedan H6 a bohuzial bolo fuknute tesnenie. Aj ked na zaciatku som tomu neveril. A este k tomu zavdusneny system urobi svoje

10.08.2016 08:21

Re: LEGACY 2005 3.0

Okej a cca okolo akej ceny sa mám držať čo sa týka hlavy... Aby ma neodrbali :/ samozrejme ze to môže byť rôzne... Aj čo sa závady týka aj čo sa ceny... Ale dajme tomu ze to bude ta najhoršia možnosť

10.08.2016 08:33

Re: LEGACY 2005 3.0

Taka bezna cena vymeny tesnenia moze byt do 1500€ aj s tesnenim a zarovnanim hlavy... samozrejme zalezi od servisu a od tesnenia... z vlastnej skusenosti viem ze nedavat to najlacnejsie tesnenie ake je na trhu smilesmile

10.08.2016 09:08

Re: LEGACY 2005 3.0

Tesnenia by som dal origo a hned treba kupit aj nove skrutky, a je jasne ze motor von, to auto stretavam v BJ uz roky /ak to bolo to cierne s kridlom na SPZ malo cislo 100/ hrozne sa mi pacilo ale jedno take uz mam teraz patram po kombi resp. OTB. Mal som tiez problem z prehrievanim ale to sa mi sralo LPG nakoniec roztrhlo chladic, po oprave splynovaca a vymene chladica vsetko OK. Tej vody sa trati uctihodne si si isty ze to netecie vodu dolej rano ked je motor poriadne odstaty to ze tam su bublinky moze znamenat ze sa odvzdusnuje ale ak teplota stupana kazdom semafore tak by vtom bol cert keby ze to niesu tesnenia. By som uvazoval aj o vrateni auta resp. nejakom vyrovnani skody. Teda ak si o zavade dopredu nevedel. smile

co som zistoval tak tesnenia dokopy 160 eur a skrutky tiez nejak tak origo subaru.

10.08.2016 09:52

Re: LEGACY 2005 3.0

Je to to bardejovské a spz ostala 100 :P som rád, no mrzí ma ze je tu väčšia škoda...budem to riešiť. Uvidíme čo to bude ďalej :/ dnes ešte vyskúšam posledné testy s miznutim vody a podstupim ďalšie riešenia... Bodaj by to boli len tesnenia :/ ale aj tak ma to série!! Že práve ja :(

10.08.2016 10:30
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101