Diskusné fórum

Novacik-otazky

Autor Správy

Re: Novacik-otazky

Zdravim vsetkych subaristov. Velmi dlho som chcel subaru a konecne sa mi to podarilo. sice zatial iba 1.5 ale nejako zacat treba a na to ze pred tym som mal 150 konove tdi sa mi celkom paci, len ju treba drzat v otackach smile . mam len nemecky manual a po nemecky viem iba ja a nein a preto by som sa rad spytal na par zakladnych otazok. mam imprezu 2009 1.5 awd. byvala majitelka trvdi, ze tu redukciu mozno pouzit iba do cca, 30-40 km/h, pricom som cital par recenzii, kde pisali, ze ju mozno prepinat aj pocas jazdy, len treba dat pozor na rychlost aby sa nepretocil motor a ze je to velmi dobre pti tahani vozika a nepredpokladam, ze pri tahani vozika pojde niekto kvoli redukcii celu cestu 30-40 km/h. tak isto by ma zaujimalo, ci sa na tejto verzii da vypnut tracna kontrola pretoze som nikde nansiel tlacitko. dakujem velmi pekne za vasu ochotu, cas a odpovede.

24.08.2016 01:22

Re: Novacik-otazky

Ahoj,

k redukcii v skratke. Pridava ti akokeby este jednu rychlost mensiu ako jednotku. Taku 0,5ku smile. A je ju mozne za/vyradit aj pocas jazdy. Takze, ked sa rozbiehas s privesom, pri zastavenom aute das redukciu, jednotku, rozbehnes sa, vyradis redukciu, rozbehnes sa na jednotku, dvojku ... Pripadne mozes s redukciou ist aj na dvojku, ale u mna je to prevod podobny jednotke. Neviem ake su presne technicke obmedzenia pouzitia redukcie, ale pouzivat ju pri inom stupni ako 1, 2 je zbytocnost. Na na redukovanej dvojka das aj tak max 50km/h pri 6tis otackach co je dobre tak max na driftovanie po zasnezenom parkovisku.

24.08.2016 10:22

Re: Novacik-otazky

da sa radit aj za jazdy ale asi by bolo dobre radit je ked stojis ked tam vycitaj v manuale jazdit mozes ajs pouzitim vsetkych prevodovych stupnov ja som aj slalomy s tym jazdil aj na 5 aj 80 bez problemov

24.08.2016 11:58

Re: Novacik-otazky

Diki moc chalani. Dnes som to teda vyskusal a normalne som isiel aj na 4 ale presne ako pisete, je to ako 0,5 z normalnej. v zime sa to isto zide smile a ked uz je rec o tom driftovani, da sa tu nejako vypnut tc? v tejto najslabsej motorizacii nemam to tlacitko, ktore ma napr. 2.0

este raz dakujem za vase odpovede. urcite sa to budem este nieco pytat len teraz moc nemam casu. vacsinou som si vsetko nasiel na nete ale u nas je impriez minimum. malokedy ju stretnem, vlastne malokedy stretnem akekolvek subaru, narozdiel od oplov, mazd, toyot, skodoviek a pod...

25.08.2016 15:07
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101