Diskusné fórum

Viskózna spojka- Legacy IV

Autor Správy

Re: Viskózna spojka- Legacy IV

<pre><code> VISKÓZNA SPOJKA LEGACY IV </code></pre>

„Zapečená“ viskózna spojka v subaru legacy IV (2007) sa prejavuje takto: 1. Po prehriatí – trhanie kolies v plnom vytočení volantu (pripomína to pokazený homo. kĺb). Alebo uzávierku diferenciálu n V3S-ke. 2. Strata výkonu v zákrutách (hlavne v kopcoch ). Preťaženie prevodovky. Postup opravy: -Vypustiť olej z prevodovky. -Stredný diel výfuku dáme dolu (5 skrutiek 13klúč) . - Kryt nad výfukom dolu 4 skrutky . – Kardaň odpojiť na zadnom diferenciáli (4 skrutky 12 klúč) - Hriadeľ je dlhá asi meter a niečo , preto je uchytená ložiskom v silonbloku asi v strede 2 skrutkami. Potom sa už dá povytiahnut z prevodovky(drážkovaná hriedeľ.). Toto musí isť dole. Auto je na doskách ktoré sú podložené tehlami – potrebné zaistiť! Všetko sa robí ležmo

Plechy držia prevodovku na jej konci (asi v strede auta). Všetko som si značil, aby som to spätne vedel poskladať.

06.09.2016 13:10

Re: Viskózna spojka- Legacy IV

Odpojíme rýchlostnú páku(pruzné kolíky sú tam dva, v sebe , idú ťažko-pomôže teplovzdušná pištoľ). Odpojíme silonblok.(jedná matica). Nakoniec 8 skrutiek po obvode (14kľúč).

06.09.2016 13:19

Re: Viskózna spojka- Legacy IV

Ide to ťažko rozpojiť, použil som skrutkovače, opatrne , netreba veľmi poškodiť dosadacie plochy. Pozor vytečie zvyšok oleja. Pekne je vidieť viskóznu spojku. Pri skladaní odmastiť dosadacie plochy ,natrieť silikónom-tesniacim , zoskrutkovať.

06.09.2016 13:25

Re: Viskózna spojka- Legacy IV

Tu je fešanda Na ebayy som ju našiel za 500e, originál bude 750e? alebo viac? Asi . Jednoducho ju stiahneme z drážkovaného hriadeľa.

06.09.2016 13:28

Re: Viskózna spojka- Legacy IV

Dáme dolu poistný kružok-kruh Na obrázku je vidieť dva malé otvory uzatvorené guľôčkami .(pri skladaní musia von –vyraziť z opačnej stany – bude tamadial vytekať prebytočný silikón.). Všetko ide dosť ľahko rozobrať – povyťahovať, nič sa neskrutkuje! Je to ale fest polepené starým spáleným silikonovým olejom. Pozor na tesnenia-gumičky! Ja som žiadnu nepotrhal, po umytí som všetky použil znova!

06.09.2016 13:31

Re: Viskózna spojka- Legacy IV

Toto sú lamely. 12 s vnútorným ozubením a 12 s vonkajším. Pri umývaní pozor medzi každou druhou je pružný drôtik ktorý vymedzuje ich rozostup. Nepokriviť!!! Tieto dva kotúče jednoducho rukami od seba roztiahneme. Pozor – gumené krúžky – nepoškodiť!! Aj ten spodný kotúč je v tesnení ktoré ostalo na opačnom kuse.

06.09.2016 13:36

Re: Viskózna spojka- Legacy IV

Rozpojiť, v poradí povyberať , poumývať , spätne skladať a prilievať silikonový olej(lepšie povedané – gel alebo lepivá vazelína) Umyť handričkou vysušiť , starý silikón je ako smola. Nepomiešať poradie – je to vybehané a usadené. IDEME TO POSKLADAŤ. Všetky gumičky medzi dielmi mažeme silikónom!!! Poriadne aby tam neostal vzduch!!!

06.09.2016 13:41

Re: Viskózna spojka- Legacy IV

Na obrázku je vo vnútri vložená prvá vonkajšia lamela. Ale pred tým tam vložime ten stredový – ozubený diel pozor sú tam dve tesnenia! Aj ten vnutorny ozubený diel sa dá rozpojiť, hotci vyzerá ako celok. Ide iba o to aby sa na tých spojoch a tesneniach vyčistilo . (pod prvou lamelou je podložka, vymedzovací drôtik dáme až po prvej lamele). Dodržiavame poradie ako pri rozoberaní!! Čiže začneme skladať,najprv vonkajšiu lamelu , drôtik, vnútornú,,.....atd...........prilejeme silikón ,počkáme aby v ňom neboli vzduchové bublinky!!!!!!!!!! Lamely dotláčame drevenou paličkou – starý štetec. smile

06.09.2016 13:47

Re: Viskózna spojka- Legacy IV

Mne vystačili dve nádobky silikónu , jedna stála asi 9 dolárov . S poštovným cez ebay to bolo asi 17evri.

06.09.2016 13:55

Re: Viskózna spojka- Legacy IV

Tu je ten olej, dúfam že sa to dá prečítaťsmile

06.09.2016 14:00
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101