Diskusné fórum

Vypinajuce sa radio GX-204LE

Autor Správy

Re: Vypinajuce sa radio GX-204LE

Reakcia na príspevok od používateľa pietro235:

27.06.2018 23:35

chalani. my máme na kufri aj zosilovač signálu. je otázne, či pri inom ako origo rádiu ide do neho šťava. ja mám dvojdinku z číny a anténu som ešte nezapojil. práve kvôli tomu zosilovaču.

miloš, sokyno: ako ste pripojili pôvodnú anténu na nové rádio? ja som to zatiaľ len rozpojil v tom konektore dolu pod tapacírom a neviem ako to napojiť na klasickú koncovku čo ide do rádia.

pietro, ja som ten kabel vybral az z radia, to som rozobral a konektor odcvakol na jeho konci, kabel som odizoloval ako bolo treba a naletoval som na jeho koniec koncovku vhodnu do riadia, nic viac som neriesil a radio podla mna hra tak ako predtym to stare, ziadny zosilnovac radiosignalu som neriesil

28.06.2018 06:28

Re: Vypinajuce sa radio GX-204LE

28.06.2018 08:59

Re: Vypinajuce sa radio GX-204LE

sokyno ďakujem za odkaz. na ten zosilovač som prišiel pri zapájaní káblov do nového rádia. ja ho mám tam, kde býva obrazovka navigácie a aby sa mi s tým lepšie manipulovalo, tak som predlžoval kabeláž a tam mi zostal jeden kábel s označením antena amplifier a v novom rádiu ho nebolo treba. tak ma napadlo, že je to nejaké napájanie zosilovača a ide to dáko cez origo rádio. podľa manuálu je na kufrových dverách aj odstraňovač/potlačovač šumu. inak sa dá zohnať aj zvlášť zosilovač signálu, lebo som to používal na starom aute. zapojil sa do toho konektor z antény a potom z toho zosilovača to išlo do rádia. malo to zvlášť napájanie po otočení kľúča aby sa nevybíjala baterka.

28.06.2018 10:59

Re: Vypinajuce sa radio GX-204LE

Reakcia na príspevok od používateľa pietro235:

28.06.2018 10:59

sokyno ďakujem za odkaz. na ten zosilovač som prišiel pri zapájaní káblov do nového rádia. ja ho mám tam, kde býva obrazovka navigácie a aby sa mi s tým lepšie manipulovalo, tak som predlžoval kabeláž a tam mi zostal jeden kábel s označením antena amplifier a v novom rádiu ho nebolo treba. tak ma napadlo, že je to nejaké napájanie zosilovača a ide to dáko cez origo rádio. podľa manuálu je na kufrových dverách aj odstraňovač/potlačovač šumu. inak sa dá zohnať aj zvlášť zosilovač signálu, lebo som to používal na starom aute. zapojil sa do toho konektor z antény a potom z toho zosilovača to išlo do rádia. malo to zvlášť napájanie po otočení kľúča aby sa nevybíjala baterka.

Práve tie zosilovače do radia som mal v starom aute tri, a niesom si istý či moc pomohli preto by som radšej niečo overené.

03.07.2018 06:13

Re: Vypinajuce sa radio GX-204LE

Caute, chcem sa opytat ci ma niekto zapojeny subwoofer ku origo radiu? Dakujem za pripadne odpovede.

05.07.2018 11:59

Re: Vypinajuce sa radio GX-204LE

Reakcia na príspevok od používateľa pietro235:

27.06.2018 23:35

chalani. my máme na kufri aj zosilovač signálu. je otázne, či pri inom ako origo rádiu ide do neho šťava. ja mám dvojdinku z číny a anténu som ešte nezapojil. práve kvôli tomu zosilovaču.

miloš, sokyno: ako ste pripojili pôvodnú anténu na nové rádio? ja som to zatiaľ len rozpojil v tom konektore dolu pod tapacírom a neviem ako to napojiť na klasickú koncovku čo ide do rádia.

ahoj pietro,

dost som rozmyslal nad signalom radia, nejde mi do hlavy, ze ma slabsi signal, tak som najprv rozmyslam ze rozoberiem kufrove dvere a pomeriam, ci tade vobec nejaka stava tecie, nastastie som na to nemal cas a dnes som objednal toto z ebaya

www.ebay.com/itm/DVD-CAR-Radio-Install-Stereo-Wire-Harness-Cable-Plugs-Antenna-Adapter-For-Nissan/142507870315

ten konektor 14pin uz mam, treba mi len ten maly antenny a pripojim ho ku kablu z radia, co mi ostal nepouzity na antenu /modry/

ked to dojde a poskladam to, dam vediet

mx.

19.10.2018 20:56

Re: Vypinajuce sa radio GX-204LE

Reakcia na príspevok od používateľa miloxko:

19.10.2018 20:56

ahoj pietro,

dost som rozmyslal nad signalom radia, nejde mi do hlavy, ze ma slabsi signal, tak som najprv rozmyslam ze rozoberiem kufrove dvere a pomeriam, ci tade vobec nejaka stava tecie, nastastie som na to nemal cas a dnes som objednal toto z ebaya

www.ebay.com/itm/DVD-CAR-Radio-Install-Stereo-Wire-Harness-Cable-Plugs-Antenna-Adapter-For-Nissan/142507870315

ten konektor 14pin uz mam, treba mi len ten maly antenny a pripojim ho ku kablu z radia, co mi ostal nepouzity na antenu /modry/

ked to dojde a poskladam to, dam vediet

mx.

ja ten konektor na anténu už mám, aj zapojený. chytá to strašne slabo. možno je to čínskym autorádiom. takže aj tak počúvam len MP3ky z karty.

na kufri je aj zosilňovač signálu z antény. neviem či mal napájanie z origo rádia, lebo keď som zapojil všetko potrebné do nového rádia, ostal mi jeden kábel voľný

bolo na ňom podľa schémy napájanie zosilňovača "+ radio amplyfier" či tak nejak

a teraz pozerám, že ja nemám ten druhý modrý káblik na konektore - to je asi to napájanie zosilňovača.

20.10.2018 12:04

Re: Vypinajuce sa radio GX-204LE

Reakcia na príspevok od používateľa pietro235:

20.10.2018 12:04

ja ten konektor na anténu už mám, aj zapojený. chytá to strašne slabo. možno je to čínskym autorádiom. takže aj tak počúvam len MP3ky z karty.

na kufri je aj zosilňovač signálu z antény. neviem či mal napájanie z origo rádia, lebo keď som zapojil všetko potrebné do nového rádia, ostal mi jeden kábel voľný

bolo na ňom podľa schémy napájanie zosilňovača "+ radio amplyfier" či tak nejak

a teraz pozerám, že ja nemám ten druhý modrý káblik na konektore - to je asi to napájanie zosilňovača.

pietro, ved o to napajanie zosika ide, kukal som fotky, co som si robil ked som to prerabal, naozaj mi ostal jeden kabel modry z radia, v tom konektore antennom je jeden kovovy kolicek, to bude asi to napajanie zosika, origo radio to muselo mat nejako vyresene inak, uvidim ked to pride, zapojim, ja nejaky problem so signalom nemam v meste, ale mimo je to horsie, ak sa to nezlepsi, potom dam dole kryt kufra a pomeriam ci k zosiku a odrusovacu ide vobec nejaka stava

21.10.2018 15:05

Re: Vypinajuce sa radio GX-204LE

ahojte, som sa v tom aute sprtal, tak som zistil ze ten modry kablik tam v tom konektore nie je kde zastrcit, nema to tam protikus. Ale poratal som kable a zistil som, ze z auta mi ide 14 kablov, a v redukcii je len 13. Viete mi povedat, na co sluzi cierny kablik so striebornymi bodkami? V manuali sa mi to nepodarilo najst. Dakujem. Mx.

kablik

kablik

12.11.2018 07:05

Re: Vypinajuce sa radio GX-204LE

Reakcia na príspevok od používateľa miloxko:

12.11.2018 07:05

ahojte, som sa v tom aute sprtal, tak som zistil ze ten modry kablik tam v tom konektore nie je kde zastrcit, nema to tam protikus. Ale poratal som kable a zistil som, ze z auta mi ide 14 kablov, a v redukcii je len 13. Viete mi povedat, na co sluzi cierny kablik so striebornymi bodkami? V manuali sa mi to nepodarilo najst. Dakujem. Mx.

fialový je podsvietenie (illumination) a čierny s bodkami podsvietenie (-) teda dimmer (stmievanie) alebo také dačo.

12.11.2018 11:29
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101