Diskusné fórum

12V v kufri - Legacy

Autor Správy

Re: 12V v kufri - Legacy

Ako som to napisal dradymu do mailu:

Cau, nieto velmi co k tomu, ak nezabudnem spravim ti poobede fotky.

Kupil som si v Autotechne taku poistku, pekne oplastovanu, dva kabliky na zapojenie z toho. http://www.autoelektroshop.sk/931-home_default/profi-puzdro-na-plochu-poistku-s-kablom-4mm-30a.jpg

Dalej taky pliesok v tvare C co sa dava pod sroubu, aby som kabliky vedel pripojit pekne pod sroubiky na baterke. Dalej jednu koncovku na zapalovac. Asi 7m kabla, treba hrubsi, ale zas nie reprokabel :) http://www.slovaktruckshop.sk/381-large_default/zapalovac-zasuvka-obyc.jpg

Najprv som si natiahol kabel, tahal som od baterky, niekde okolo posilovaca brzd som nasiel dieru, ktorou prejdes nad pedale, teda do kabiny. Tam som vytiahol takmer vsetok kabel a potom som ho popodstrkoval pod plasty okolo lavej nohy, popod prah vodica len tak som ho tam nastrkal, pod tym plastom je taky "kanalik" tam sa zmesti. dalej poza stlpik, popod prah zadnych dveri, niekade popod sedacku, a uz si v kufri.

V kufri medzi podlahou a lavym podbehom popod plast az sa dostanes do tej lavej "skrinky" v kufri. Ja tam mam dieru presne na toto urcenu uz urobenu v plaste pod krytom, tak som nou pretiahol kabel a kabelaz mas hotovo.

Kedze je problem ako to pekne spravit, tak som sa s problemom nijako nesral a vystrihol som kus plechu s dierou na tu zasuvku zapalovaca a take uska po stranach s dierkami na nity.

Zasuvku som nasrouboval na plech, strcil do diery a tam kde boli v uskach dierky som spravil dierky aj do plastu a nitovackou zanitoval. Inak som to vymysliet nevedel, ak som nechcel nic rozoberat. Ked sa na tu "skrinku" da ten deklik nic nevidiet.

Potom uz len vpredu zapojit plus a minus na baterku, poistku do puzdra, poistka ide na plusovy pol.

Odskusat a hotovo :)

mx.

edit:

https://img.kasa.cz/k-foto/800/1/4/5/product_1300541.jpg

kukam ze sa da najst aj presne take ake potrebujes a bude to pekne :)

03.10.2016 10:48

Re: 12V v kufri - Legacy

legacy iv wagon ma predpripravu v kufry urobenu... ja som len kupil zapalovac (z ciny za euro), strcil kable ktore su pod tapacirom v kufry do zapalovaca a vsetko krasne funguje :) urobil som si z kablov ale este jeden vyvod keby som chcel dalsiu 12v zasuvku... :) netrebalo ziadnu poistku ani nic... po otoceni klucika je tam hned 12v :)

05.10.2016 08:33

Re: 12V v kufri - Legacy

ja som kabliky ziadne nenasiel, no mne moje riesenie vyhovuje viac, nakolko ked detom fukam pneu na bikoch kompreosrom tak nepotrebujem klucik v zapalovani, alebo mozem nabijat mobil aj pri zamknutom aute :)

05.10.2016 09:18

Re: 12V v kufri - Legacy

tiez sa mi viacej pozdava riesenie, aby som nemusel mat kluc v zapalovani zapnuty na 1ku nato, aby som tam mal prud... samozrejme nesmiem zabudnut nato, ze nieco mam pripojene smile ale tie kabliky skontrolujem, ci tam nahodou nemam nieco...

mysiaq, kde is ich nasiel presne?

11.10.2016 08:09

Re: 12V v kufri - Legacy

postup na dorobenie zásuvky na 12V. - odpojiť baterku!!!

  • vybrať podlahu kufra + tie časti po bokoch.

  • vybrať odklápaciu krytku schránky naľavo.

  • vybrať tapacír zadného stĺpika

  • odšróbovať 2 šróby, ktoré sú v kovových okách schované pod krytkou

  • odšróbovať šróbik schovaný za plastovým háčikom pod oknom a šróbik za tapacírom zadného stĺpika.

  • odklopiť plast hrany kufra - odistiť - ide to celkom ľahko.

  • odklopiť tapacír bočného obloženia - drží ešte na niektorých miestach na klipoch ako aj iné časti auta.

  • pri stĺpiku za svetlom je schovaná predpríprava na zásuvku - ohnutý čierne izolovaný kábel pripnutý gumičkou o iný kábel a na konci konektor v tvare L.

  • namontovať zásuvku do pripravenej diery

  • napojiť káble z vašej zásuvky a dať všetko naspäť

  • zapojiť baterku a odskúšať.

šípky ukazujú kde sú šróbiky

šípky ukazujú kde sú šróbiky

28.06.2017 18:15
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101