Diskusné fórum

Pokuta z Maďarska

Autor Správy

Re: Pokuta z Maďarska

Zdravím všetkých nadšencov. Mám taký malý-velký problém. Asi pred pól rokom som bol v Maďarsku dole pri Rumunských hraniciach na otočku. Prešiel som cez prechod v Komárne a po vedlajšých cestách cca po 25 km som si na shell-ke v mestečku Tata kupil 10 dnovú dialničnú.Vzápeti som výšiel na cestu M1. Včera mi prišla pokuta niekde z dialnice pri Budapešti. 40,-eur maďarom a 48,- vymahajucemu slovenskému právnikovy. Do 30 dní inak o cca 100,- navyše. Samozrejme že doklad nemám a platil som hotovostou ,na čo odkladať pól roka taku blbosť. Tak otázka nedá sa to zistiť v dákom systéme že to bolo zaplatené? Mám ešte pár tyždnou času na zaplatenie tak sa pýtam. Ďakujem za akúkoľvek pomoc.smile

21.11.2016 19:43

Re: Pokuta z Maďarska

To máš blbé, keby si platil aspon kartou tak by si platbu vedel nájsť v obratoch, aj ked EČ by tam asi nebola. Ale už by sa to snád dalo nejak doriešiť.

21.11.2016 19:51

Re: Pokuta z Maďarska

To máš blbé, keby si platil aspon kartou tak by si platbu vedel nájsť v obratoch, aj ked EČ by tam asi nebola. Ale už by sa to snád dalo nejak doriešiť.

21.11.2016 19:51

Re: Pokuta z Maďarska

Veď si si najprv kúpil tú známku a až potom išiel na M1. Jedine, ak by mali nejaké oneskorenie medzi nákupom známky a aktualizáciou systému na diaľnici. Každopádne by mala platiť predsa prezumpcia neviny a oni by ti mali dokázať, že si si tú známku nekúpil. Taktiež by ťa mala zamerať každá ďalšia brána v ten deň.

Aspoň by som si preveril tú advokátsku kanceláriu, či vôbec majú právo na vymáhanie peňazí na našom území v prospech Maďarska. Alebo to choď zaplatiť rovno do Maďarska, nech neživíš toho slovenského výpalníka. A nekúpil si si náhodou vignetu obmedzenú na územie Komárom-esztergom? http://toll-charge.hu/files/img/articles/75/Kom%C3%A1rom-Esztergom_megye_ENG.jpg

21.11.2016 21:53

Re: Pokuta z Maďarska

Chyba pri zadaní EČ a máš problém, človek si to neskontroluje a ono sa mu to vráti za pol roka. Problém je že dokazovať musíš ty že si zaplatil, lebo tvoje auto je na kamere a v systéme nemajú k nemu platbu. Preto každého automaticky nahánajú.

Ak sa stala chyba pri zadaní EČ tak máš smolu, lebo majitel auta si to má skontrolovať

21.11.2016 22:03

Re: Pokuta z Maďarska

Tak pokuta sa už rieši. Tý Maďari majú oveľa lepší systém ako my. Stačilo nájsť cez Google maps čerpačku kde sme tú Matricu(e-znamku) kupovali.Nájsť niekoho kto vie po maďarsky a vysvetlí o čo ide(špz,datum kúpi a približný čas) Oni ochotne zalovili do archívu a kopiu potvrdenky poslali na email obratom.BEZPLATNE. Toto z kopiou techničáku sa pošle tej advokátskej kancelárii a oni to celé vymáhanie stopnu. To ale nebol môj prípad nakoľko som mal zle zapísané jedno pismenko z špz. Teraz im posielam kopiu techničaku a potvrdenky z Maďarska oni za mňa vybavia korekciu toho písmenka v databáze u našých južných susedov za poplatok cca 4,70,-eur a pokuta sa pozastaví ale advokatskej(vymahačskej)kancelárií už treba zaplatiť ich podiel . Ale aj tak uspora 45,-eursmile

01.12.2016 19:51

Re: Pokuta z Maďarska

Tak aspoň to si vybavil, inak pre ostatných rovnako postihnutých treba povedať že sa nejaké súdy s touto právnickou firmou už povyhrávali v prospech postihnutého. Tá firma ti nemôže účtovať penále na prvý pokus a ak by sa jednalo o službu tak nie je objednaná.

17.03.2017 22:15
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100