Diskusné fórum

Outback - Zadne tlmice

Autor Správy

Zadne tlmice

Caute. Neviete niekto nahodou ako je to s zadnymi tlmicmi pre outback tretej generacie? Mam zafixovane, ze su tam samonivelacne. Boli modely aj bez samonivelacie? Ak ano ako rozoznam co tam mam? Pretoze som nasiel taketo nahrady http://www.elitecat.sk/Ar...TypNr=17658&NodeId=100340 a tam sa pise ze je to pre vozidla bez samonivelacie. Nemate niekto s tymito tlmicmi skusenost pls? Je to dost rozdiel 133 vs 599 euro :) Alebo mate vyskusane nieco lepsie bez potreby menit pruziny?

Vdaka.

21.04.2010 11:43

Re: Zadne tlmice

Ahoj. Myslim, ze od 2. generacie davali do outbackov samonivelaky. Do Forestrov este skor. Samonivelak by mal byt podstatne hrubsi, ako obicajny tlmic. Viem, ze do Forestrov si davali ludia aj obicajne tlmice, ale aky to ma vplyv na jazdne vlastnosti ked auto nalozis, to neviem. A ako zistit, ci si nivelaky inak, ako vizualnou kontrolou samotneho tlmica. Skus zatazit kufor a trochu pojazdit. Mala by sa napravit svetla vyska, teda v pripade, ze tlmice funguju..

27.04.2010 14:27

Re: Zadne tlmice

Caute, s tlmicmi pre outback to vypada riadna peripetia, zatial som nasiel niekolko moznosti snad to niekomu pomoze ale najma to pisem preto, ze privitam vsetky vase komentare/skusenosti.

  • OEM zadne tlmice: v SK 599 EUR/kus, v DE 402EUR (zlodeji). Cize vymena oboch zadnych tlmicov plus postovne z DE by sa snad zmestilo do +-950 EURO?

  • KYB obycajne (nenivelacne tlmice) z DE cca 100 EURO. Ale zrejme je nutne vymenit aj pruziny za silnejsie (je to tak?). Zatial sa mi pozdavaju RalliTek HD, ktore stoja v USA 148 USD/par ale s postovnym je to zlozitejsie... Snad by sa to podarilo do 200 EURO. Cize asi 400 EURO material.

  • najst malo jazdene tlmice z vrakoviska - videl som za asi 100 EURO kus niekde vo Svedsku vraj s 10500km, neviem...

  • Megan Racing coilovers kit do vsetych styroch rohov asi 800-900 USD, v CR za 33kCZK

  • Bilstein kit cca 1700 EURO bez postovneho zrejme bezkonkurencne najlepsi ale aj najdrahsi

Za co by ste hlasovali? :)

06.07.2010 12:33

Re: Zadne tlmice

zdarec, dost by pomohla presna specifikacia auta.

Podla katalogu ak sa nemylim tam mas toto: http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b13/type_71/suspension_and_axle/rear_shock_absorber/ <br> kde original katalogove cislo je: 20365AG020 <br> a v nemecku priklad: http://www.teiledirekt.de/product_info.php/language/en/products_id/1001450 <br> alebo v cechach nahrada: <br> http://katalog.mjauto.cz/detail.phtml?kod=icd8uZRe3eJELX7&windowid=0 <br> takze tak ale ci su tam samonivelaky to fakt netusim. Bolo by dobre zistit najskor to. To co som ja dohladal vzhladom k cene asi samonivelaky nebudu.

06.07.2010 20:00

Re: Zadne tlmice

Ano part number co si nasiel sedi. Konciaci 20-kou je nivelacny a boli outbacky osadene aj 10-kou na konci a tie boli bez nivelacie - napr v USA su outbacky bez nivelacie. Neviem vsak ako je to s pruzinami ci v USA su pevnejsie alebo ako. to co si nasiel je to druhe mnou popisovane riesenie. Su to nenivelacne tlmice. Ziadne nivelacne som ani ja ani na zahranicnych forach nikto iny nenasiel pre outback. Len OEM. Mozem skusti kupit tieto osadit ich bez novych pruzin a pomerat ako sa to bude spravat pri nalozeni ci to bude sadat. Ak bude osadim pevnejsie pruziny http://www.rallitek.com/RallITEK-Overload-Springs-2005-2009-Outback-Wagon/p-4610

07.07.2010 13:38

Re: Zadne tlmice

Hoj.Ted jsem řešil podobný problém na Foresterovi 2005,2,5XT.Samoniveláky začaly nějak prolínat přes vrchní stírací gufera a vypadá to že se auto trochu naklonilo na jednu stranu.Nový se dají v ČR sehnat za 9000Kč/kus. Teda na Forestera.Jinak jak se pozná samonivelák??? Jednoduše-když se na něho podíváš,tak na samotným těle tlumiče je uchycená na dvou šroubech M6 další menší přídavná nádobka podélně s tlumičem.Ale já jsem to vymyslel jinak,jelikož jezdím sám,nic těžkýho nevozím tak ty samoniveláky kupovat nebudu a objednal jsem si z Anglie kompletní podvozek včetně pružin od firmy-BC RACING.Je kompletně stavitelnej,jak výškově,tak odklony na všech čtyřech tak 30 stupnů tvrdosti,včetně uniballů.I s dopravou se vlezu do 20 000Kč.Zanek

28.07.2010 23:35

Re: Zadne tlmice

Lumo,s povodnymi pruzinami to ani neskusaj,skoda casu!Origo pruziny su slabsie uz s principu.Nivelacny tlmic dokaze(novy)tlacit az cca.100kg takze je jasne,ze ti auto bud sadne okamzite pri unavenejsich pruzinach a po kratkom case ak mas este pruziny v relativne dobrej kondicii.Na jednom nasom forestri su nenivelacne tlmice a povodne pruziny(asi uz dlhsie,auti sme tak kupili)...a sedi to hnusne!Tam uz vlastne nieje ziaden zdvih,asi to sedi na dorazoch.Idem tam teraz v pondelok dat tuhsie pruziny Kayaba,tak uvidim ako to sadne na tlmic Sachs...vzdy je to to troca loteriasmileAko som uz pisal v inom vlakne na F 2003 uz mam vymenene a je mi jasne,ze obavy z nenivelakov su absolutne zbytocne.Po nalozeni auta 3mi ludmi plus batozina na vikend na stanovanie,plus 2 biky na strechu to sadne o 10-15mm!Tak naco mi su nivelaky???

29.07.2010 09:38

Re: Zadne tlmice

Tolu potom daj vediet ako si dopadol s tymi pruzinami, tiez som to chcel riesit, ale ako si napisal, je to loteria. Ked som chcel od predajcov nejake parametre(rozmery, hrubku) tak sa na mna iba usmievalismile. Do Kayab by som isiel....

29.07.2010 20:36

Re: Zadne tlmice

Mingo,ked si kupis KYB tlmice aj s KYB pruzinami,tak nemozes urobit chybu!Maximalne ti to zo zaciatku bude sediet trocha vyssie,mozno aj 15mm nad limit,ale potom ti to sadne a bude to OK.(na mojej 2003ke som nameral 460mm,os-lem)Teraz idem davat(F1998) na tlmice Sachs pruzinu KYB,tak tam mozu byt ine rozmery... Inak cela sranda by ta mohla vyjst na 2x120+2x60,ked dobre kupis...

30.07.2010 08:55

Re: Zadne tlmice

Pardon ze sa votriem do tejto temy ale ma niekto nejaku stranku alebo eshop kde by som si pozrel pruziny zadne na moje lego???? v autokelly a elit nejak toho moc na vyber nenismile

30.07.2010 10:39
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101