Diskusné fórum

pomoc navigácia

Autor Správy

Re: pomoc navigácia

prosim vas, neviete poradiť, ako aktualizovať - sfunkčniť originál navigáciu kenwood FX... do mojhom vozidla forester 2009, ktorú som vymenil za rovnakú pôvodnú /pokazenú/, pričom po výmene mi ide vo vozidle cca 30 min a potom zamrzne, reštart len odpojením batérie, píše security , zrejme treba najsť skryty kód a opäť ho potvrdiť, alebo?.... , neviem ako na to.... s pozdravom

29.12.2016 16:54

Re: pomoc navigácia

Ono je to takto aj z radiom je naparovane na vinkod treba spravit nejaky soft. zasah vraj to v subaru vedia,

30.12.2016 10:04

Re: pomoc navigácia

Reakcia na príspevok od používateľa kobolka:

29.12.2016 16:54

prosim vas, neviete poradiť, ako aktualizovať - sfunkčniť originál navigáciu kenwood FX... do mojhom vozidla forester 2009, ktorú som vymenil za rovnakú pôvodnú /pokazenú/, pričom po výmene mi ide vo vozidle cca 30 min a potom zamrzne, reštart len odpojením batérie, píše security , zrejme treba najsť skryty kód a opäť ho potvrdiť, alebo?.... , neviem ako na to.... s pozdravom

bol som v subaru ZA, nevedia o tom nič, origo subaru diagnostika údajne nema radiacu jednotku rádia, nevedeli mi pomôcť, jedine žeby prehrať komplet softver v RJ?... uvedené rádia sa bežne predávajú cez ebay atď , isto je na to postup , ako aktualizovať uvedený typ navi vo vozidle, potrebujem poradiť, ako na to... tie nové navi sa údajne menia len kus za kus, zrejmé len v rokoch 2007 až 2010 ich trebalo nejak prekodovať, ak za nahodila do iného vozidla ?... kabeláž mam originál na tú navigáciu, teda s tým isto problém nie je, navi mi v pohode so všetkými funkciami beží cca tých 30 minut a potom mrzne...

30.12.2016 10:43

Re: pomoc navigácia

zvážil by som, či nieje chyba v novej navigácií

30.12.2016 11:27

Re: pomoc navigácia

Reakcia na príspevok od používateľa Sokyno:

30.12.2016 10:04

Ono je to takto aj z radiom je naparovane na vinkod treba spravit nejaky soft. zasah vraj to v subaru vedia,

našiel som zrejmé link na PL fóre na riešenie problému, len to neviem preložiť... https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/61923-wymiana-radia-kodowanie/

predpokladám, že moja navigacia nie je chybná , lebo normálne ide tých cca 30 min,<br> keď rádio po zapojení nabieha, napíše najskôr error check, potom píše cez displey security , ak vložím do navi MAP DVD, potom normálne z neho systém natiahne, navi sa normálne spustí a fakčí cca 30 min a potom zamrzne, <br> treba rádio proste nejak odblokovať resp prekodovať aby nepísalo check error, čo napíše len hneď po resete navi autobatériou... mal som pred tým v aute navigáciu prene rovnakého typu, len som ju dojeb..., keď som z nej mechanicky vytiahoval zaskočené DVD, i to som nemusel, je aj na to normálny postup bez mecahnického zásahu.. proste som sa kúpou tej nevigacie nejak zamotal, mohol som kupiť normálne rádio , rámik, redukciu a bolo by.....

30.12.2016 12:04
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101