Diskusné fórum

Spotreba u SUBARU

Autor Správy

Re: Spotreba u SUBARU

Suhlasim s Lisikom... H6 je inziniersky skvost/dielo. Ja si vediem spotrebu v tabulkach podla dotankovania, pretoze palubny pocitac klame +02, l/100km. Tych 7,3 bolo na talianskych dialniciach, tempomat 120 s rakuskym benzinom. Tych 10,34 l/100km to bola lyzovacka Jasna. Studeny motor, kratke useky do kopca, mesto. Zaver: v lete nie je problem jazdit pod 9 l/100km, no v zime treba pocitat 10...

08.03.2013 15:04

Aby ste sa tu netešili stoho pomeru spotreba/výkon na mojom Forestri ked mám rodinu v aute viem jazdit v primere za 10l ked chodim predpisovo, ked som sa snažil EKO reli tak 9L napr. pianko po Rakusku + 2 osoby ... Priemerná spotreba cez pracovný týžden 50% mesto 50% mimo mesto = 13,5 litra ale jazdim tak ako potrebujem bezohladu na spotrebu. A to mam vstreky 950ccsmile

08.03.2013 18:35

Marek, tvoj motor je ale vysledkom slovenskeho inziniera takze tvoj prispevok musime brat s rezervou. Mal som na mysli original motorizaciu subaru bez akychkolvek ECOTEKov a ECO komponentovsmile

08.03.2013 19:28

Apropo EKO reli.... ked budete mat 90minut casu, pozrite si tento film: http://www.youtube.com/watch?v=xJIMxBs1VII

smile

08.03.2013 19:35

Využijem tému: Mám Forester 2.0 benzín, v TP je spotreba 7,5, reálne cca 9. Auto mám v majetku firmy a ten 1,5 litrový rozdiel sa nedá vykázať ako výdaj. Tankujem normálny 95 benzín, buď Shell alebo Jet. Nemá niekto vyskúšané, či pri tankované V Power klesne spotreba aspoň o pár deci? Prípadne až tak že je kompenzovaná vyššia cena?

Lebo to že človek kupuje drahší benzín štátu nevadí, ale keď auto viac žerie tak to ano.

11.03.2013 08:30

ehvie<br> na svete neexistuje ziadna statistika (teda urcite su,ale ich vypovedna hodnota je na urovni greckych statistik), ktora by jednoznacne urcila/potvrdila to,ze nejake komercne aditiva ucinne znizuju spotrebu. <br> samozrejme, petrolejarske firmy davaju horibilne sumy do presviedcania zakaznika, ze prave ich benzin/nafta znizuje spotrebu. ale...su to hluposti.<br> spotreba je zavisla na viacerych (meratelnych a aj tazko meratelnych) faktoroch. ja sa len usmievam,ked citam/pocuvam ludi,ktori sa bavia o spotrebe a tvrdia, ze na tamtej pumpe maju benzin,s ktorym maju o 0,5l mensiu spotrebu. firmy, ktore meraju spotrebu paliv (ci uz konkretne automobilky,alebo ich subdodavatelia) maju na to meraciu techniku za statisice € (nehovoriach o meracich postupoch,procedurach,laboratornych podmienkach atd). Nas clovek nepotrebuje tieto veci,vie presne odhadnut spotrebu len tak od oka. nie nadarmo sa hovori: oko vidi, oko nie je... smile<br> ale to je o diskusia o niecom inom,pardon smile

11.03.2013 16:24

Co sa tyka premiovych paliv na shell pridam dve skusenosti: Felicia rok pana XX na V-power racing v tom case dojazd na jednu nadrz cca 120km viac pri jazdeni v meste (kamoska). Mazda 323 2.0 DiTD, pri tankovani V-Power diesel a jazde v meste spotreba nizia cca o 0,3L/100km. Moje auto, niekolko rocne sledovanie. Plati to iba v MESTE, pretoze s V-powerom som dokazal radit pri nizsich otackach. Dialnica uz mala spotrebu rovnaku - rovnake otacky pri akekomkolvek palive. Pri temto style jazdy som si daval zalezat aby som na dialnici motor vycistil od sadzi, vyssie otacky aspon na chvilu a kudol dymu. smile

11.03.2013 16:34

Ja tiež neverím rozprávkam o prémiových palivách, ale keď natankujem v Taliansku alebo Rakúsku obyčajný BA95 tak mám vyskúšané že je spotreba nižšia o 0,5 - 1 liter. Tak som dúfal že s V-power by to mohlo fungovať tiež.

11.03.2013 18:20

Svojho casu sa tejto teme tusim este v casopise Auto Diesel venoval toho casu pracovnik Sveta Motorov pan Vaculik a vysledne konstatovanie bolo asi take, ze premiove paliva obsahuju aditiva, ktore okrem ineho obsahuju zlozky, ktore znizuju penivost pri tankovani a tak sa na plne natankovanie "vmesti viac" a sofer ma pocit, ze na to jedno natankovanie prejde viac... Mimochodom, najlepsie z premiovych naft dopadli v testoch nafty od BP resp. ARAL, ktori maju spolocny produkt Ultimate Diesel. Naopak na otazku, preco Shell V-Power nie je taky kvalitny a v tej dobe neobsahoval zlozku GTL tak ako mal, ze preco nie je taky kvalitny ako v Nemecku, odpovedal zastupca Shell pre CR, ze vozovy park nie je taky citlivy na kvalitu nafty ako v Nemecku... No a este pridam jeden moj fakt: na oktavke som mal pri merani na emisiach hodnotu dymivosti 2.4 a nepresla, potom ale "presla" a nasledujuce dva roky som tankoval jedine V-Power na ktorom som najazdil vyse 30tisic km a na kontrole emisii mi namerali 0.32 dymivost!!! Takze nech si vravi kto chce co chce, ja mam svoju pravdu a mozem to dolozit papiermi z STK smile

11.03.2013 19:08

Hrubatko, mozem potvrdit rovnako u mojej mazdy. Tesne po kupeni z nemecka, dymivost 1,55 presla tesne tesne. Po dvoch rokoch V-power dieslu dymivost 0,33. Potom uz len normalny diesel od shellu a dymivost nijako dramaticky nestupla.

11.03.2013 19:37
Posledné príspevky
Re: Outback - otazky a rady pred kupou 16.10.2019  Hujer
Re: vyfuk subaru 2008- 15.10.2019  ztech
Re: Outback - otazky a rady pred kupou 15.10.2019  Ivanko
Re: Outback - otazky a rady pred kupou 15.10.2019  Hujer

Posledné články

• História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

• História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

Autor: miloxko