Diskusné fórum

Kontrolka AT oil temp

Autor Správy

Subaru Outback 2.5 2009 automat

Dobrý deň, od včera mám nasledovný problém.

Pri naštartovaní ide všetko pekne, ide zapnúť/vypnúť ESP, všetko OK, nesvieti nič... ale ako náhle zaradím rýchlosť tak sa rozbliká kontrolka AT oil temp (aj keď je motor studený alebo zohriaty) a začne svietiť orandžová kontrolka parkovacej brzdy. Nejde zapnúť ani vypnúť ESP. Taktiež nefunguje 4x4 a ťahá iba predok. Nejde ani radenie rýchlostí pod volantom ani tempomat.

Poistky sú OK. Napojiť jedine na PC a pozrieť chyby alebo vie niekto poradiť?

Vopred ďakujem.

Auto mal požičané kamarát, ale nič na ňom nerobil, akurát keď sa pohýnal zabudol odistiť elektronickú ručnú brzdu ale motor vytočil max do 3000 otáčok. Predtým som nemal žiadny taký problém.

smile

05.01.2017 16:47

Re: Kontrolka AT oil temp

Oleja v prevodovke je dost?

05.01.2017 20:46

Re: Kontrolka AT oil temp

Reakcia na príspevok od používateľa outback:

05.01.2017 16:47

Subaru Outback 2.5 2009 automat

Dobrý deň, od včera mám nasledovný problém.

Pri naštartovaní ide všetko pekne, ide zapnúť/vypnúť ESP, všetko OK, nesvieti nič... ale ako náhle zaradím rýchlosť tak sa rozbliká kontrolka AT oil temp (aj keď je motor studený alebo zohriaty) a začne svietiť orandžová kontrolka parkovacej brzdy. Nejde zapnúť ani vypnúť ESP. Taktiež nefunguje 4x4 a ťahá iba predok. Nejde ani radenie rýchlostí pod volantom ani tempomat.

Poistky sú OK. Napojiť jedine na PC a pozrieť chyby alebo vie niekto poradiť?

Vopred ďakujem.

Auto mal požičané kamarát, ale nič na ňom nerobil, akurát keď sa pohýnal zabudol odistiť elektronickú ručnú brzdu ale motor vytočil max do 3000 otáčok. Predtým som nemal žiadny taký problém.

smile

tak by som povedal ci si si 100% isty ze snim jazdil ako jazdil ???!!!

problem sa objavil po vrateni alebo az po odjazdeni dakych km po vrateni ?

nedostatok oleja moze byt, ale ked ze sa to objavy hned ako hnes pakou a za studena tak bude problem z elektronikou (cidlo snimac spinac) kto vie co na tej prevodovke je.

urcite diagnostika

05.01.2017 20:56

Re: Kontrolka AT oil temp

smile uz som sa v tej prevodovke vrtal, ale ja nemam elektronicku rucnu brzdu. cislo chyby by nam vela povedalo, a tiez presnejsie typ prevodovky, tesp foto radiacej paky , ak je to este 5EAT tak hadam pomozem ak je touz lineartronic tak asi nie

07.01.2017 21:26

Re: Kontrolka AT oil temp

vdaka za názory. porucha vznikla tym že bola aktivovana elektr.ruč.brzda,ktora sa po priputaní deaktivuje. vodič sa nepriputal, zaradil D a snazil sa pohnut. hnacia sila zrejme prekonala nejaku hnanicu silu a auto sa pohlo, ale s tym že sa rozsvietili uvedene kontrolky, a odpojil sa zadny náhon. auto bolo na diagnostike, obnovili sa funkcie tempomatu, ale zadny náhon nejde, rozjazd do kopca nefunguje, pri zapnutí to pípa, svieti stále VDC, a kontrolka AT OIL TEMP blika v intervaloch 7x a pauza. predtým blikala sustavne.

25.11.2017 19:53

Re: Kontrolka AT oil temp

je to Outback, r.v 2009, prevodovka je CVT, olej OK, vsetko sa to rozsvieti po zatlacení poistky a pohybe rad.paky.

25.11.2017 19:58

Re: Kontrolka AT oil temp

Reakcia na príspevok od používateľa outback:

05.01.2017 16:47

Subaru Outback 2.5 2009 automat

Dobrý deň, od včera mám nasledovný problém.

Pri naštartovaní ide všetko pekne, ide zapnúť/vypnúť ESP, všetko OK, nesvieti nič... ale ako náhle zaradím rýchlosť tak sa rozbliká kontrolka AT oil temp (aj keď je motor studený alebo zohriaty) a začne svietiť orandžová kontrolka parkovacej brzdy. Nejde zapnúť ani vypnúť ESP. Taktiež nefunguje 4x4 a ťahá iba predok. Nejde ani radenie rýchlostí pod volantom ani tempomat.

Poistky sú OK. Napojiť jedine na PC a pozrieť chyby alebo vie niekto poradiť?

Vopred ďakujem.

Auto mal požičané kamarát, ale nič na ňom nerobil, akurát keď sa pohýnal zabudol odistiť elektronickú ručnú brzdu ale motor vytočil max do 3000 otáčok. Predtým som nemal žiadny taký problém.

smile

Opravene. Kontrolka sice stale blika, ale vsetko uz funguje vratane 4x4, bol vymeneny selenoid zadneho nahonu v cvt. 👍 Opravene v Novej bani. Chlap sa vyzna, odporucam...

10.11.2019 16:58

Re: Kontrolka AT oil temp

Reakcia na príspevok od používateľa s.cruiser:

25.11.2017 19:53

vdaka za názory. porucha vznikla tym že bola aktivovana elektr.ruč.brzda,ktora sa po priputaní deaktivuje. vodič sa nepriputal, zaradil D a snazil sa pohnut. hnacia sila zrejme prekonala nejaku hnanicu silu a auto sa pohlo, ale s tym že sa rozsvietili uvedene kontrolky, a odpojil sa zadny náhon. auto bolo na diagnostike, obnovili sa funkcie tempomatu, ale zadny náhon nejde, rozjazd do kopca nefunguje, pri zapnutí to pípa, svieti stále VDC, a kontrolka AT OIL TEMP blika v intervaloch 7x a pauza. predtým blikala sustavne.

Toto je veľmi zvláštna vec. Prečo by sa mala elektrická parkovacia brzda automaticky odistiť po pripútaní sa šoféra? S bezpečnostným pásom to nemôža mať nič spoločné.

Skôr to, že šofér zaradil D, a chcel sa rozbehnúť kým bola elektrická brzda aktívna. Mohlo dôjsť k preťaženiu toho solenoidu. <a href="http://Solenoid

11.11.2019 11:49

Re: Kontrolka AT oil temp

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

11.11.2019 11:49

Toto je veľmi zvláštna vec. Prečo by sa mala elektrická parkovacia brzda automaticky odistiť po pripútaní sa šoféra? S bezpečnostným pásom to nemôža mať nič spoločné.

Skôr to, že šofér zaradil D, a chcel sa rozbehnúť kým bola elektrická brzda aktívna. Mohlo dôjsť k preťaženiu toho solenoidu. <a href="http://Solenoid

elek. parkovacia brzda sa automaticky uvolni ak ma vodic zapnuty pas zaradi D alebo R a prida plyn. asistent rozjazdu do kopca funguje rovnako a tiez len so zapnutym pasom. ak pas zapnuty nemas brzda ostane svietit a kladie odpor. akurat si neviem predstavit, ze toto si niekto nevsimne, myslim ze to dokonca zacne aj pipat.. ale dobre vediet ake nasledky to moze mat..

11.11.2019 16:52

Re: Kontrolka AT oil temp

Som šťastný, že som si kúpil posledné Lego s MT. Aj mne sa za nejakých okolnosti odistí el. parkovačka, ale nikdy neviem kedy a ako, tak to robím vždy sám. .

A akú životnosť má potom celé osadenstvo CVT prevodovky, ak človek pravidelne odbrzďuje takýmto spôsobom, že cez CVT sa pretláča motor s parkovacou brzdou? .

Ešte ten asistovaný rozjazd do kopca mi príde OK, ale pravidelné rozbiehanie sa proti parkovacej brzde moc teda nia.

12.11.2019 12:34
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100