Diskusné fórum

Spojka?

Autor Správy

Re: Spojka?

Prvé problémy. Ahojte tak mam prvy problem s autom. Stava sa mi že ked chodim po meste a pustim napr. pred križovatkou nohu z plynu tak sa mi začne auto tak zvlaštne trhať, akoby nevedelo čo zaradit, proste mi začne trhat celym autom, ked pridam tak je vse ok, ked pustim nohu z plynu tak začne to trhanie a začne mi smrdieť spojka, robí mi to len sem tam tak raz za tyžden.

Po počiatočnom nadšení, sklamanie. Neviem čo to može robit ale myslim že to asi spojka s CVT meničom, aspon podla nejakeho fora som to našiel že ta kombinacia CVT a tej subaru spojky zas neni až taka super ako vyhlasuje subaru, aj životnost tej CVT je vraj otazna. Podotýkam že mam ročne auto, 30000km!!!Diesel. Snad sa to nejak upraví, nechcem spalit spojku, ale nechcem zas ani menit spojku, ktovie či sa na to vztahuje zaruka, čo som čital na forach tak to na zaruku nechcu brat, že tie lamely v spojke su spotrebny tovar

24.02.2017 21:16

Re: Spojka?

Lineartronic predsa nepoužíva klasickú suchú lamelovu spojku, ale hydrodynamicky menič. Ani pre klasický automat 5AT, ktorá sa montuje do Legacy 2.5GT nepoužívajú lamelovu spojku, ale hydromenic.

25.02.2017 21:04

Re: Spojka?

Reakcia na príspevok od používateľa Outback2015:

24.02.2017 21:16

Prvé problémy. Ahojte tak mam prvy problem s autom. Stava sa mi že ked chodim po meste a pustim napr. pred križovatkou nohu z plynu tak sa mi začne auto tak zvlaštne trhať, akoby nevedelo čo zaradit, proste mi začne trhat celym autom, ked pridam tak je vse ok, ked pustim nohu z plynu tak začne to trhanie a začne mi smrdieť spojka, robí mi to len sem tam tak raz za tyžden.

Po počiatočnom nadšení, sklamanie. Neviem čo to može robit ale myslim že to asi spojka s CVT meničom, aspon podla nejakeho fora som to našiel že ta kombinacia CVT a tej subaru spojky zas neni až taka super ako vyhlasuje subaru, aj životnost tej CVT je vraj otazna. Podotýkam že mam ročne auto, 30000km!!!Diesel. Snad sa to nejak upraví, nechcem spalit spojku, ale nechcem zas ani menit spojku, ktovie či sa na to vztahuje zaruka, čo som čital na forach tak to na zaruku nechcu brat, že tie lamely v spojke su spotrebny tovar

Stálý pohon všech kol AWD s aktivním rozdělováním točivého momentu Jde o elektronicky řízený pohon AWD s lepší spotřebou paliva a jízdní stabilitou. Originální elektronicky řízený lamelový diferenciál Subaru (vícelamelová hydraulická spojka MP-T) upravuje v reálném čase rozdělení hnacího momentu mezi kola přední a zadní nápravy v závislosti na aktuálních jízdních podmínkách. Systém zpravidla rozděluje hnací moment v poměru 60:40 mezi přední a zadní nápravu. Přínosy pohonu AWD zde znásobuje tím, že za všech okolností poskytuje stabilní a bezpečné jízdní vlastnosti nezávislé na schopnostech řidiče. Tento systém pohonu 4 x 4 je v Legacy / Outback 2.5i, Exiga 2.0i, Forester (v provedení s aut. převodovkou), Impreza (s převodovkou Lineartronic). Specifikace jsou opět japonské.

Myslel som že taketo niečo mam vo svojom Outbacku, alebo nie? A tam píšu o lamelovej spojke. Je to zo stranky autorizovaneho servisu Subaru.

26.02.2017 10:51

Re: Spojka?

Aha, ty si myslel medzinápravovou spojku. Ja som myslel spojku medzi motorom a prevodovkou. Ja som sa v Jrt pýtal na životnosť celého Lineartronicu, a vraj im tam chodia kusy aj s najzadom cez 200.000km. Na českom fóre som čítal, že autorizovaný servis zvykol kontrolovať aj prevodovku a v prípade potreby jej nastaviť iné mapy do riadiacej jednotky, ale nepamätám či len v 1.generacii alebo aj v tejto to stále robia. Išiel by som s tým do autorizaku, veď máš záruku.

26.02.2017 13:45

Re: Spojka?

A neviete co to môže byť? Planujem s tym ist do servisu za chvilku mam 30000km. Len váham či do servisu v BB alebo RK. Ten Ružomberok mnohí chválite,

26.02.2017 17:44

Re: Spojka?

urcite chod do JRT Ruzomberok

26.02.2017 17:52

Re: Spojka?

Ahoj Outback2015, rovnaký problém s trhaním prevodovky rozoberáme v téme Outback 2015 problem smile http://www.klubsubaru.sk/forum/tema/1350/?page=1

Otvoril to smajxel, mám takéto prajavy aj ja. Hovoril som pred cca mesiacom s JRT, vraveli že sa s tým už stretli a riešia to, tak by som odporúčal zájsť priamo k nim. Daj potom vedieť, ako si dopadol, mne v servise v TN tvrdia, že im diagnostika nič neukázala a auto je v poriadku. Takže mne sa asi sníva smile A na najbližší servis sa tiež chystám k nim, mám dojem, že sú jediní, ktorí majú snahu sa v tom orientovať a vyznať - aspoň podľa skúseností kolegov tu v klube.

27.02.2017 12:02

Re: Spojka?

Nechcem zakladať novú tému, keďže tiež ide o spojku... Pri rozbiehaní (najmä do kopca, keď treba väčšie otáčky) cítiť trhaný záber spojky. Pri neopatrnom uvoľňovaní pedála spojky príde aj k zhasnutiu motora. Je to bežný jav alebo už ide o opotrebovanú spojku? Nechcem príliš využívať preklzovanie spojky, aby som ju nezodral, ale také šklbanie tomu tiež neprospieva... (2.0 D + manuál)

03.11.2018 15:23

Re: Spojka?

Cawte chlapi. Mam nove Subaru Outback 2019 prvy krat nieco od subaru a prvy krat automat, aj CVT. Chcem sa Vas spytat ake mate este skusenosti s touto prevodoukou okrem tejto recezie viem velmi malo. Aka je zivotnost co odporucate??.. A podla citania si myslim ze to bude asi achilova päta novych CVTeckovych Subaru.

04.10.2019 22:19

Re: Spojka?

Ahojte Subaristi. Mam Outbacka 2019 a mam taky maly problem. Tu kde som ja daleko v horach je teraz nejakych minus 5 stupnou. Takze stalo sa mi toto. Nastartoval som benzinak pockal som asi 10 minut pokial som ocistil auto od snehu. Zisiel som dole na asfaltovu cestu a tam predomnou bola dodavka tak som ju zacal objehat. Mal som 70km\h no jak som zacal pridavat tak som bol nejak inak zvyknuty proste pomaly mi pridaval a prevodovka revala. Je to tym ze bola este studena? alebo cim? lebo dal som auto zasoferovat priatelke.boli sme na ceste a zacali pipat pasy ona zastavila mala zaradene D a vypla motor ja som myslel ze z koze vyskocim a pri P nastartovala. tak mam uz dumky ci to nieje od toho. A ano uz nikdy nikomu do ruk nedam to auto. Dopredu DAkujem za vsetky odpovede

16.11.2019 22:20
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101