Diskusné fórum

2.0D hluk pri nízkych otáčkach

Autor Správy

Re: 2.0D hluk pri nízkych otáčkach

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť? Mám forester diesel 2012 ročník a teraz keď mám najazdené 85 000 km cca mi začalo pri jemnom plyne, kým sú otáčky nízko od motora niečo dosť silno rapotať. stane sa to len pri pohýnaní sa na jednotke. Počuť to aj keď stojím na mieste a len fakt jemne zatlačím plynový pedál. V servise nevedeli no odhadovalo sa to na niečo uvolnené - kryt turba alebo dáka klapka. Má teda niekto skúsenosť čo by to mohlo byť? Ďakujem

19.04.2017 08:43

Re: 2.0D hluk pri nízkych otáčkach

a trochu sa prizivim na tejto teme :)

mam benzinoveho forestra rv. 2011 zhruba s podobnym najazdom (2,0i, 110kW, AT) a tiez som pocul v nizkych otackach (u mna na volnobehu) jemne klepotanie. tipol som to na nejake lozisko napinacej kladky. behol som do servisu ku clenovi 555, kde mi moj tip potvrdil a jedno vymenil. mozno to klepe trochu menej (ak, tak o moc teda nie) ale stale. vraj asi treba vymenit este nejake dalsie. dohodli sme sa, ze pri servisnej prehliadke vytipuje nejaku dalsiu. ale trochu ma zarazila cena. zda sa vam cena 89eur (+5eur za prkotinky) za material (+ 40eur za 1 hodinu prace) dobra? lebo mna teda dost prekvapila. vraj sa mu nepodarilo zohnat lacnejsiu. samozrejme si nedovolim tvrdit, ze by som bol oklamany a ak cena zodpoveda kvalite, som spokojny, ale kde nakupujete tento diel vy a za kolko? . pripadne ak by sme sa mylili, nemate nejaky tip, odkial este by mohol ist ten klepot? vdaka.

11.05.2017 11:24

Re: 2.0D hluk pri nízkych otáčkach

Tak už mám problém vyriešený. Volnobežka alternátora a cena 112 € bez depky a robota cca 21 €.

12.05.2017 08:18

Re: 2.0D hluk pri nízkych otáčkach

Moj pripad je stale takto...

Sevis - zarobil za zhruba 20 minut vymeny 40eur, prihodil si nejake peniazky na kupovanej suciastke, zostala mu evidentne dobra moja stara suciastka.

Ja - zaplatil som skoro 140 euro a klepe mi to stale.

21.06.2017 10:43

Re: 2.0D hluk pri nízkych otáčkach

O tom ci im zostala ta Tvoja suciastka sa da polemizovat :D ale ohladom toho klepania Ti neviem poradit. Ja mam uši ako netopier a tiež ma každé ťukanie, vrzanie a pukanie vytáča. Posledne mi v servise vyčistili brzdy, pri brzdení a obzvlášť pri natočenom volante počuť klepnutie z každého kolesa. Tak som to dal pozreť. názor jedného je, že sú to brzdy a ako ich rozobrali tak teraz už zadrate platničky a kotúče do seba tak nesedia a to sem tam tak klapne. No vlastne vždy pri brzdení. A druhý servisáci povedali, že to už možno pravdepodobne bude treba vymeniť predné ramená. lebo silentbloky sa vraj nedajú meniť a že je potrebné meniť celé ramená a pozor, kus 400 € plus druha strana 400 € plus robota. Keď som to počul skoro ma jeblo. Auto nemá najazdené ani 90 000 a musim meniť ramená? a to nejazdím terén ani nič iné čo by to zaťažovalo nadmerne. Mal som viac značiek a viac modelov aut ale toto som nikdy neriešil s takymto najazdom. Popravde som zo subaru sklamany v tomto lebo prave som sa spoliehal na kvalitu matrošu a už len čakám čo sa zas doondie.

21.06.2017 11:45

Re: 2.0D hluk pri nízkych otáčkach

Reakcia na príspevok od používateľa meloking:

11.05.2017 11:24

a trochu sa prizivim na tejto teme :)

mam benzinoveho forestra rv. 2011 zhruba s podobnym najazdom (2,0i, 110kW, AT) a tiez som pocul v nizkych otackach (u mna na volnobehu) jemne klepotanie. tipol som to na nejake lozisko napinacej kladky. behol som do servisu ku clenovi 555, kde mi moj tip potvrdil a jedno vymenil. mozno to klepe trochu menej (ak, tak o moc teda nie) ale stale. vraj asi treba vymenit este nejake dalsie. dohodli sme sa, ze pri servisnej prehliadke vytipuje nejaku dalsiu. ale trochu ma zarazila cena. zda sa vam cena 89eur (+5eur za prkotinky) za material (+ 40eur za 1 hodinu prace) dobra? lebo mna teda dost prekvapila. vraj sa mu nepodarilo zohnat lacnejsiu. samozrejme si nedovolim tvrdit, ze by som bol oklamany a ak cena zodpoveda kvalite, som spokojny, ale kde nakupujete tento diel vy a za kolko? . pripadne ak by sme sa mylili, nemate nejaky tip, odkial este by mohol ist ten klepot? vdaka.

Ahoj, mám Forestera 2014, 2.0 benzín. Posledné 3 týždne mi pri nízkych otáčkach niečo ako buble alebo žblnkoce, okolo 1000 ot/min. Ale len keď uberám alebo pridávam, aj to len jemne. Potom už nie. Je to taký jemný šelest. Po otvorení kapoty sa mi zdalo, že to bude na ľavej strane, oproti sedadlu spolujazdca. Myslíte, že to bude nejaké ložisko? Ďakujem, M.smile

19.10.2017 20:42

Re: 2.0D hluk pri nízkych otáčkach

Reakcia na príspevok od používateľa gregi11:

21.06.2017 11:45

O tom ci im zostala ta Tvoja suciastka sa da polemizovat :D ale ohladom toho klepania Ti neviem poradit. Ja mam uši ako netopier a tiež ma každé ťukanie, vrzanie a pukanie vytáča. Posledne mi v servise vyčistili brzdy, pri brzdení a obzvlášť pri natočenom volante počuť klepnutie z každého kolesa. Tak som to dal pozreť. názor jedného je, že sú to brzdy a ako ich rozobrali tak teraz už zadrate platničky a kotúče do seba tak nesedia a to sem tam tak klapne. No vlastne vždy pri brzdení. A druhý servisáci povedali, že to už možno pravdepodobne bude treba vymeniť predné ramená. lebo silentbloky sa vraj nedajú meniť a že je potrebné meniť celé ramená a pozor, kus 400 € plus druha strana 400 € plus robota. Keď som to počul skoro ma jeblo. Auto nemá najazdené ani 90 000 a musim meniť ramená? a to nejazdím terén ani nič iné čo by to zaťažovalo nadmerne. Mal som viac značiek a viac modelov aut ale toto som nikdy neriešil s takymto najazdom. Popravde som zo subaru sklamany v tomto lebo prave som sa spoliehal na kvalitu matrošu a už len čakám čo sa zas doondie.

Co za debila ti povedal, ze silentbloky sa menit nedaju? Menil som minuly tyzden. Chces fotky? Dal som pekne, cervene smile

24.10.2017 16:51

Re: 2.0D hluk pri nízkych otáčkach

Bacha na servisy, chlapci. Hlavne značkové. Moja rada znie: nevšímať si kokotiny a nešprtať do toho čo príliš nesmrdí. Mne naposledy chýbalo pol slova a bol som ľahší o 900EUR!

09.11.2017 19:31

Re: 2.0D hluk pri nízkych otáčkach

Reakcia na príspevok od používateľa gregi11:

21.06.2017 11:45

O tom ci im zostala ta Tvoja suciastka sa da polemizovat :D ale ohladom toho klepania Ti neviem poradit. Ja mam uši ako netopier a tiež ma každé ťukanie, vrzanie a pukanie vytáča. Posledne mi v servise vyčistili brzdy, pri brzdení a obzvlášť pri natočenom volante počuť klepnutie z každého kolesa. Tak som to dal pozreť. názor jedného je, že sú to brzdy a ako ich rozobrali tak teraz už zadrate platničky a kotúče do seba tak nesedia a to sem tam tak klapne. No vlastne vždy pri brzdení. A druhý servisáci povedali, že to už možno pravdepodobne bude treba vymeniť predné ramená. lebo silentbloky sa vraj nedajú meniť a že je potrebné meniť celé ramená a pozor, kus 400 € plus druha strana 400 € plus robota. Keď som to počul skoro ma jeblo. Auto nemá najazdené ani 90 000 a musim meniť ramená? a to nejazdím terén ani nič iné čo by to zaťažovalo nadmerne. Mal som viac značiek a viac modelov aut ale toto som nikdy neriešil s takymto najazdom. Popravde som zo subaru sklamany v tomto lebo prave som sa spoliehal na kvalitu matrošu a už len čakám čo sa zas doondie.

Na mojom Outbacku takyto zvuk skutocne vydavali predne brzdy. Po vymene kotucov a platniciek to prestalo ale po nejakom najazde km sa to objavilo znovu. Hlavne pri brzdeni napr. pri vjazde do podzemnej garaze. Pri normalnom brzdeni na dialnici a v meste to nepocujem. Funkcnost to neovplyvnuje ale tiez by ma zaujimalo kde chlapci v subaru urobili chybu.. Silentbloky su zalisovane ale menit sa daju.

10.11.2017 09:11

Re: 2.0D hluk pri nízkych otáčkach

Mňa v JDM Garage v BA upozornili, že zvyknú klepať držiaky strmena na tehlici kolesa. Časť 26225 na obrázku pre Forester 2013. Síce sa mi zdá divné takéto riešenie, ale ešte divné sa mi zdá, že by sa to časom malo uvoľniť.

Strmen Forester 2013

Cela mapa

10.11.2017 10:19
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100