Diskusné fórum

trasenie radiaej paky

Autor Správy

Re: trasenie radiacej paky a problem s radenim spiatocky

ahojte nedavno som kupil starsie 3 rocne subaru XV 1,6 benzin , manual,93000km .po nastartovani ked stojim ale aj pri jazde sa celkom dost trasie radiaca paka a niekedy ked stojim a mam zatiahnutu rucnu brzdu nejde zaradit spiatocka.zaradim az po vyslapnuti spojky niekedy az na druhy-treti krat.inak s autom niesu nijake problemy, slape ako hodinky. mate niekto podobny problem ? vopred dakujem za odpoved.

22.08.2017 21:01

Re: trasenie radiaej paky

Subaru prevodovky. Tá spiatočka je normál, priam charakteristický rys. Skús si akýkoľvek iný 1.6/2.0 benzín XV/Forester, bude robiť to isté(a porovnaj aj trasenie-záleží ako veľmi). Stačí sa posunúť o 1cm aby si kolieska sadli a spiatočka zapadne. Ono časom človek chytí grif..:)

23.08.2017 01:13

Re: trasenie radiaej paky

Ahoj, nechcem strasit, len som si spomenul na toto video, ked si spominal trasenie, neviem ci ma XV dvojhmotak

https://www.youtube.com/watch?v=2tTh2F2RIiA

ja som kupoval lego tiez z druhej ci tretej ruky, ale chlap povedal, ze pri cca 60t menili dvojhmotu, lebo sa im nieco nezdalo, dali mi aj fakturu, takze vymenene bolo

s radenim spiatocky, obcas aj dvojky, je to obcas ako s traktorom, to mas pravdu, treba grif, dvakrat vytlacit spojkou aby boli kolieska v lepsej pozicii, mozno by to scasti vyriesil aj iny prevodovy olej, neviem... ale mam pocit, ze cim drsnejsie k radeniu pristupujem, tym lepsie to tam "pada" :)

23.08.2017 09:18

Re: trasenie radiaej paky

Reakcia na príspevok od používateľa tirpitz:

23.08.2017 01:13

Subaru prevodovky. Tá spiatočka je normál, priam charakteristický rys. Skús si akýkoľvek iný 1.6/2.0 benzín XV/Forester, bude robiť to isté(a porovnaj aj trasenie-záleží ako veľmi). Stačí sa posunúť o 1cm aby si kolieska sadli a spiatočka zapadne. Ono časom človek chytí grif..:)

no ved problem je v tom ze nemam s cim porovnat, nepoznam osobne nikoho kto ma xv ani forester.dnes som sa rozpraval aj s technikom zo subaru a tiez vravel ze je to normalne. aj to trasenie pokial to nieje moc.tak som kludnejsi, obaval som sa ci sa nejedna o nejaku poruchu prevodovky.

24.08.2017 20:22

Re: trasenie radiaej paky

Reakcia na príspevok od používateľa miloxko:

23.08.2017 09:18

Ahoj, nechcem strasit, len som si spomenul na toto video, ked si spominal trasenie, neviem ci ma XV dvojhmotak

https://www.youtube.com/watch?v=2tTh2F2RIiA

ja som kupoval lego tiez z druhej ci tretej ruky, ale chlap povedal, ze pri cca 60t menili dvojhmotu, lebo sa im nieco nezdalo, dali mi aj fakturu, takze vymenene bolo

s radenim spiatocky, obcas aj dvojky, je to obcas ako s traktorom, to mas pravdu, treba grif, dvakrat vytlacit spojkou aby boli kolieska v lepsej pozicii, mozno by to scasti vyriesil aj iny prevodovy olej, neviem... ale mam pocit, ze cim drsnejsie k radeniu pristupujem, tym lepsie to tam "pada" :)

tak to trasenie nieje take velke ako vo videu,povedal by somm ze ani s polovice,a na to radenie spiatocky si asi treba len zvyknut :)

24.08.2017 20:28

Re: trasenie radiaej paky

Pri výmene prevodového oleja skús GL4, namiesto GL5. Pomôže s tým ťažším radením.

25.08.2017 07:31

Re: trasenie radiaej paky

Máme 2x XV. Staršie (2012) - trasenie žiadne, radenie "R" v pohode Nové (2017) - trasenie žiadne, radenie "R" - stáva sa že sa tam tej spiatočke nechce, dám "1" potiahnem 5cm a potom tam "R" už ide v pohode.

03.09.2017 13:37
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101