Diskusné fórum

Subaru Diesel, Klepanie od spojky

Autor Správy

Re: Subaru Diesel, Klepanie od spojky

Si si isty ze je to pocut z vnutra prevodovky???? lebo by mohli klepat aj tie chranice vyfuku smilesmilesmile

07.05.2010 06:17

Re: Subaru Diesel, Klepanie od spojky

Ahojte,

aky zotrvacnik je vo Forestri 2.0D ? Je to ten DMF ? Mne drme autom ked sa pomaly rozbieham. V Mikone mi povedali ze je to zotrvacnik a nemam sa rozbiehat pri nizkych otackach, lebo vraj vtedy sa to prejavuje. Fakt je ze na zaciatku som to vobec nepozoroval. Teraz mam 36tis km a autom sklbe. Viete niekto poradit ?

Tibor

01.10.2010 19:30

Re: Subaru Diesel, Klepanie od spojky

Mikona nech si tie mudre rady niekde strci a nech Ti to jednoducho vymenia. Ved to mas v zaruke, nie?

02.10.2010 12:38

Re: Subaru Diesel, Klepanie od spojky

Ja neviem ci je zotrvacnik v zaruke, ale spojka vraj nie je. Pytal som sa aj mechanika o tie spojky v diesloch, ale nepotvrdil mi ich kazivost. Vlastne co ine by som chcel aj pocut? Povedal mi ze to vsetky 4x4 robia a vraj sa treba dynamickejsie rozbiehat. Na druhej strane ked sa pohynas vo vyssich otackach tak sa zas spojka derie, aspon tak to zdovodnovali v CR a chalani to spominali na ceskom fore. Tak ja fakt neviem ako na tom aute jazdit. Viete poradit???

Tibor

02.10.2010 20:53

Re: Subaru Diesel, Klepanie od spojky

Tibor

v prvom rade - chyba nie je v tebe.aj ja som cital diskusiu o spojkach/zotrvacnikoch - nie len na ceskom fore. pravda je bohuzial taka, ze spojka je na dechtoch jednoducho apendix... neviem,ci sa v tomto da vobec pomoct. teda mam na mysli "pomoc" formou reklamacie. kedze subaru sa k tomuto problemu postavilo naozaj "brilantne" - uci svojich zakaznikov,ako sa maju rozbiehat. v pripade,ze sa niekto pride stazovat,tak to hodia na zle pouzivanie. a tym okamzite pada moznost reklamacnej aplikacie.

ten technik,co ti to povedal,ma svojim sposobom pravdu. teda,ze to robia vsekty 4x4. mal len upresnit ze len tie 4X4,ktore maju znacku subaru . a dechtovy motor.

ja by som siel cstou experimentu s inu znackou spojky. treba ist za niekym,kto sa skutocne rozumie problematike. ked poviem skutocne ,tak nemyslim subaru. bohuzial.

02.10.2010 22:23

Re: Subaru Diesel, Klepanie od spojky

Brano, to sice riesenie je, ale nekupili sme nove auta aby sme ich este v zarucnej lehote vylepsovali za vlastne peniaze. Ak je to ozaj systemova chyba, ocakaval by som od Subaru zvolavacku na vymenu s hlbokym ospravedlnenim. Ja s tym zatial problem nemam, ale je fakt ze mam najazdene len 22t.km. A taketo skusenosti ma dost znervoznuju.

02.10.2010 22:40
555
avatar

Re: Subaru Diesel, Klepanie od spojky

Clutch judder je termin znamy vyse desat rokov, sklbanie pri rozbehu mali nezvladnute uz na Impreze GC8. Rovnako pre rocnik 98 mali nachylnost k vibracii 4teho piestu za studena a velmi skoro fabrika prisla na to, ze ani jedna zavada neznamena znizenie schopnosti plnit svoju funkciu a tak je to OK. V oblasti vysvetlovania, ze nieco zle je dobre, v tom su spicka. Historia sa teda opakuje, s tym, ze koli nizsim otackam, vyssiemu tocaku v nich sa uz pouzil dvojhmotovy zotrvak a opat to nezvladli. Na Impreze mi tento problem vyriesil silnejsi pritlacak z RA a obavam sa, ze aftermarket stylom, vyskusam a uvidim, je jediny sposob ako to dnes vyriesit. Je tu este jedna alternativa, ktorej sa ludia radi smeju, parkovanie v kopci so zaradenym kvaltom. Je to neustala paka na dvojhmotak a ten casom prestane mat tie vlastnosti, ako ma mat.

03.10.2010 11:27

Re: Subaru Diesel, Klepanie od spojky

Miho , ja s tebou suhlasim bez jedinej vyhrady. nekupujeme si nove auta preto,aby sme chodili do servisu resp. skusali nieco na vlastne triko (aj ked v zarucnej lehote).

realita je vsak ina. je jasne,ze problem spravilo subaru. ale vdaka jej reklamacnej politike (a erik to len potvrdil) nemate sancu. uz sme sa o tom presvedcili niekolko krat - naposledy pri vrtani mazacieho kanaliku v prevodovke. jednoducho subaru uz nie je samurai,ale plebejec. je neuveritelne,ako sa da pokazit image za tak kratku chvilku...

osobne nedavam sancu hromadnej reklamacii. ked to subaru neuznalo na tak dolezitom trhu,ako je USA , tak potom nikde.

03.10.2010 13:21

Re: Subaru Diesel, Klepanie od spojky

No ,som zvedavy na nasledujuci rebricek spokojnosti zakaznikov. Nebude to prva znacka, ktora zakapala na "uspech" smile

03.10.2010 21:27

Re: Subaru Diesel, Klepanie od spojky

Elegantne vyrieseny dvojhmotak: http://www.youtube.com/watch?v=Cpy443ansPY

Mozno sa dockame rozumneho riesenia, kym sa nam to rozpadne.

03.10.2010 22:32
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3390
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101