Diskusné fórum

Outback 2017 diskomfort

Autor Správy

Re: Outback 2017 diskomfort

ahojte subaristi,

dumam nad jedno vecou... bol som na predvadzacku s oťasom a okrem toho ze je to kus poctivo postaveneho auta, ktore dobre jazdi / mimo upachteny a hlucny 4valcek / ma zarazila jedna vec, a to ze kazdy kamienok na ceste vam ide zlomit krize... som nadsenec do aut takze viem v com je subaru dobre, preto som ho aj odporucil otcovi ktory nechce kupovat premiu za 2nasobok ceny, a tak som mu odporucil outback. Mne sa vcelku pacil, aj on skonstatoval ze je to kvalitne postavene auto ale strasne tvrde a ze nechce auto kde po 800km vystupi dolamany. Takze moja otazka znie: existuje overeny aftermarket podvozok pre outback ktory bude komfortny????

31.08.2017 17:25

Re: Outback 2017 diskomfort

Nemám skúsenosť, ale nechce sa mi tomu veriť... Keby bol Outback rozpočtové auto čo stojí nové 9000€ tak by ma neprekvapilo to čo píšeš. Pravda sú určite aj komfortnejšie autá, ale myslím že vo svojej triede Outback nijak nevybočuje / nezaostáva

31.08.2017 17:35

Re: Outback 2017 diskomfort

No ver mi. Auto velmi dobre akusticky filtruje je vidiet ze je to skratka kus dobreho auta a ze je masivne a kvalitne aj podvozok je vyborny hutny ale je to skratka tvrde a postrada komfort. Taktiez je velmi hlucny motor pri vyssich otackach. Inak je to poctive auto. Ten motor by sa este dal prekusnut ale podvozok je natvrdly. Preto som sa pytal ci s tym ma niekto skusenost ako ho skulturnit

31.08.2017 20:53

Re: Outback 2017 diskomfort

Tomki. Vies ono je to vsetko o kompromisoch. Ak nahodou aj nejaky komfortnejsi podvozok najdes (comu moc neverim) aby si si potom nelamal hlavu s tym ze to nesedi na ceste. K motoru. Bud rad ze mas na vyber benzinovu atmosferu s relativne velkym objemom. Vela podobnych ponuk v tejto triede nenajdes.

01.09.2017 08:01

Re: Outback 2017 diskomfort

Ahoj. Nepísal si na akých gumách ten Outback bol obutý. Neverím, že na balkónoch bol tvrdý, i keď kvôli vzhľadu by som ani ja tam nekupoval balóny, ale radšej veľké disky a k tomu gumy. Outback ma vpredu len McPherson, čo má aj Mazda6, Passat, Mondeo, francúzi. Nemecká prémia má lichobezniky, ale cena je zase inde. Ja si myslím, že v strednej triede nemá Outback konkurenciu čo sa týka celkového balíku pohon, podvozok, komfort a vnútorný priestor. I keď jednotlivo tie vlastnosti môžu byť slabšie.

Ja mám Legacy 2010(predošlá generácia) a tiež je trochu tvrdšie. Mám len 17" disky s 215/50 gumami, a zistujem, že Bridgestone Pottenza sú asi fakt na zavodenie a nie naše rozbité cesty.

Ďalšia vec je fakt tuhá karoséria, ktorá všetko od podvozku prenáša do interiéru. Myslím si ale, že 800km nenajazdis po rozbitých cestách. Mne sa v Legu sedí dobre. Je fakt, že by to chcelo silnejší motor, aj Lego aj ten Outback, ale ber to tak, že je to možno posledná generácia Outbacka s atmosférickým motorom. I keď nevedno čo príde potom ako Mazda predstaví svoj vznetový benzín a v Európe sa možno rozmohne elektricky ovládané sanie a výfuk tj. bez vackovych hriadeľov.

01.09.2017 09:19

Re: Outback 2017 diskomfort

no ono keby ta atmosfera bola aspon ta 3.6 6 valec... takto je to take, no ze neurazi, ale keby aspon nehucal ten motor neadekvatne k vykonu. Ja si tiez myslim ze Outback je super, je to dobre auto, nemam voci nemu ako takemu vyhrady. co sa tyka komfortu tak passat je lepsi v tom co prave hladame a to je mäksi podvozok, a ano chapem kompromis medzi rezanim zakrut a mäksim nastavenim. Skratka musim aj ja uznat ako nadsenec do aut ze to subaru je natvrdle a motoricky hlucne. Jazdili sme 18tky pneu, keby sa kupovalo tak len v plnej vybave takze s 18tkami. Udajne 17tky ziaden extra rozdiel neprinesu.

01.09.2017 15:42

Re: Outback 2017 diskomfort

Nie je natvrdle. To auto všetci používajú 90% času na dobrych vozovkách a fakt málokto s tým ide aspoň občas po lesnej ceste, hoci jeho proklamovane určenie a kvality sú práve na tých nespevnených povrchoch.

Neverím, že na 17" diskoch s vhodnými gumami nebude lepšie tlmiť ostré nárazy, ktoré podľa mňa robia ten dojem tvrdosti. Na 18" diskoch bude treba tiež nejaké ohybnejsie gumy, ale išiel by som do 18" smile.

On ten 2.5i nemá ani oslnivý super výkon a spotrebu má znesiteľnejšiu len kvôli Lineartronicu, ktory zase považujem za mínus lebo nie je manuál na vyber, i keď je to podľa mňa najpremákanejšia CVT prevodovka. Subaru strašne pretláča Lineartronic všade.

01.09.2017 16:09

Re: Outback 2017 diskomfort

3.6i je už podľa mňa v Subaru nepredajný motor. Subaru nie je prémiovka, takže klientela by ho nechcela kvôli spotrebe. Musel by mať Lineartronic. Ale taký 3L 6valec, to by bola iná káva!!

01.09.2017 16:12

Re: Outback 2017 diskomfort

ja som “prestúpil” do Outbacku (mám 2.5 benzín ročník 2017) z Fordu Kuga, kde som kvalitou podvozka veľmi spokojný. Outback mi ale pripadá ako rozhodne komfortnejší podvozok ako Kuga. Filtrovanie nerovnosti na deravej ceste je diametrálny rozdiel, je to tichšie a bez tvrdých úderov do kabíny. Zvuk boxera v nízkych otáčkach nie počuť vôbec a v otackach nad 3500 je lahodný porovnateľný so V6. To sú dojmy z nového Outbacku.

16.11.2017 17:16

Re: Outback 2017 diskomfort

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

01.09.2017 16:12

3.6i je už podľa mňa v Subaru nepredajný motor. Subaru nie je prémiovka, takže klientela by ho nechcela kvôli spotrebe. Musel by mať Lineartronic. Ale taký 3L 6valec, to by bola iná káva!!

na zaklade vlastnej skusenosti si dovolim nesuhlasit. Presadol som zo 4valca do 6valca. Kedze novy OTB nie je v ponuke so 6valcom ....

20.11.2017 23:05
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100