Diskusné fórum

outback diesel novy

Autor Správy
FZ1
avatar

Re: outback diesel novy

ahojte. chcel by som poprosit majitelov tohto vozidla o skusenosti,dobre a slabe stranky tohoto auta.silno uvazujem o jeho kupe,ale cim viac sa v tom vrtam tym som si menej isty.cital som prispevky o roznych problemoch s motorom,prevodovkov, pri 15000km /neskutocné/ .nerad by som spravil unahlene rozhodnutie, nakolko nie je prijemne behat s novym autom po servisoch,hlavne ak je ich tak malo.v testoch su tieto vozy pozitivne hodnotene,ale to nie su az tak objektivne info. Dakujem.

05.05.2010 16:58

Re: outback diesel novy

Vies ono je to tak co je dobre nik nechvali nerozobera sa to ale co je zle rozpytvava sa kade tade. Ono nieco som uz pocul aj ja ale overene mam len ze auto nieje vhodne na take male flakacky po meste a tak zasiera sa fylter pevnych casti /problem aj inych automobiliek/ auto vraj musi sem tam trosku poriadne prevetrat a nie jazdit na spotrebu. Ak neurobys 20 000km rocne vobec sa ti ten diesel neoplati urcite by som radsej siel do benzinu aj ked za cenu splynovacasmile

06.05.2010 06:27

Re: outback diesel novy

FZ1 , ja sice nemam diesel ale mozem ti povedat svoj nazor na ten cely humbuk okolo toho.

Ked sa pozeram na spokojnost zakaznikov , poruchovost auta resp. vsetky statistiky,ktore su dostupne , tak to vobec nevyzera na nejaku tragediu ci apendix. subaru stale patri do kategorie TOP aut (co sa tyka kvality),aj ked je treba povedat,ze to uz nie je rovnake percento ako tomu bolo napr. pre type Forester 2003-2008 .

subaru predstavilo uplne novu konstrukciu karoserie,novu konstrukciu motorov...a s toho vyplyva vsetko ostatne. jednoducho nie je mozne postavit uplne nove auto a stravit testovanim 3 roky tak,aby sa vychytali uplne vsetky muchy. osobne si myslim,ze subaru spravilo dost preto,aby sa do "predaja dostalo co najmenej chyb".

mozem kludne povedat, ze 80%-90% vsetkych problemov s motormi atd. boli sposobene zlym pouzivanim auta. to znamena ,ze 80-90% vsetkych novych zakaznikov by malo dostat poradny kopanec do prdele za to,ze nevedia jazdit/spravat sa k novemu autu resp. dieselovemu motoru. pocul som uz X veci na roznych forach,s ktorich mi jednoducho naskakovala husia koza.

bohuzial, tym ,ze subaru predstavilo dieselovy motor , sa k tejto znacke dostala uplne odlisna skupina ludi. pred tym si kupil subaru len clovek,ktory vedel do coho ide a co mu moze toto auto dat. teraz sa k tejto znacke dostavaju ludia s velkym otaznikom na cele a s jedinou prioritou - mat co najnizsie prevadzkove naklady.( podtacat motor, robit studene starty, nedochladzovat motor po jazde, pseudooffroudaci atd. atd.) . takze je jasne, ze percento nespokojencov sa zvysuje umerne s poctom predanych aut.

ja by som bol na tvojom mieste v klude. subaru je stale na spici,nie je sa coho bat.

smile

06.05.2010 13:15
FZ1
avatar

Re: outback diesel novy

najazdim cca 30-35tis.rocne.posledne auto bolo superb tdi ohladom poruchovosti max. spokojnost. odjazdil som 150tis. bez zavaznejsej poruchy.outback je moj davny sen,auto som si obzrel v predajni,pre mna je idealne.zneistili ma len članky o poruchach po najazdeni maleho poctu km.nevyhoda je vymena oleja po 15tis. a malo servisov. s dielmi je to podla predajcu v poriadku a poruchovost ziadna/logicke,co ine by predajca tvrdil/.hodinovka v servise je rovnaka ako u volva.napriek tomu sa mi auto skutocne paci a dufam ze jeho kupu neolutjem.vyzera to na september,potom popripade dam vediet. Dakujem za rady.

06.05.2010 17:06

Re: outback diesel novy

FZ1, já mám Forester 2.0D MY09 koupeného 12.12.2008 a zatím mám najeto 64.000 km. Pravidelné servisky po 15.000 km, hlavně výměna oleje. Klasická serviska kolem 9000,- Kč s DPH. Jediná "závada" bylo uvolněné čidlo na zadním diffu - uvolnilo se díky kamínkům (stačilo zalepit v servosu a vše ok). Teď jsem reklamoval přední světlomety, protože oba dva mají nahoře v rohu drobné prasklinky. S autem jezdím většinou delší trasy, minimálně vždy 15 km, dálnice cca 30% nádrže, město jen občas zácpa v Praze. S autem jezdím i do terénu (minisrazy subarufanclubu.cz). Bavil jsem se v servisu ohledně poruchovosti dehťáků a p. Polák říkal, že strašně moc záleží, jak se řidič chová k autu. Jemu prý se stačí dívat a poslouchat, jak zákazník odjíždí ze servisu a hned to pozná podle zvuku spojky. Zatím co má informace, tak rychleji odcházejí spojky u aut koupených v Rusku a potom měl zadřený jeden DPF - auto jezdilo v zimě v Alpách týden 2 km od hotelu na sjezdovku a zpět. Jak bylo napsáno výše - pokud si dáváš pozor na chladný motor, dochlazování turba a neprasíš spojku, tak subaru jezdí jak hodinky - a taky je potřeba občas provětrat pavučiny v motoru. Další informace o boxer dieselu taky najdeš u nás na http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=391

24.05.2010 11:47
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100