Diskusné fórum

vymena ziaroviek za LED - cakat problemy?

Autor Správy
mgx
avatar

Re: vymena ziaroviek za LED u XV 2012 - cakat problemy?

caute,

je mozne vymenit ziarovky za LED u XV 2012? ide mi hlavne o zadne svetla a predne smerovky. potrebujem na to nieco specialne?

ide mi o to, ci nebude auto hlasit nejaky problem, alebo nebudu smerovky "rychlo blikat".

diky

15.02.2018 10:14

Re: vymena ziaroviek za LED - cakat problemy?

Reakcia na príspevok od používateľa mgx:

15.02.2018 10:14

caute,

je mozne vymenit ziarovky za LED u XV 2012? ide mi hlavne o zadne svetla a predne smerovky. potrebujem na to nieco specialne?

ide mi o to, ci nebude auto hlasit nejaky problem, alebo nebudu smerovky "rychlo blikat".

diky

Sám to tak mám a žiadne problémy nie sú. Akurát pri smerovkach budeš musieť použiť odpory a zapojiť ich paralelne s LED žiarovkou, aby to ako píšeš, neblikalo rýchlo.Hodnotu v ohmoch si už nepamätám ale keď budeš kupovať poradia Ti. Mám LED aj na zadných smerovkách,svetlách+brzdách. Bacha pri kúpe LED, ktorá je akoby dvoj-vláknová vzadu(svetla+brzdy). Sú dva typy, vyzerajú rovnako, ale majú inak + a - aj kontakty . Ak si nebudeš vedieť poradiť môžem ti to nafotiť.

18.02.2018 13:22
mgx
avatar

Re: vymena ziaroviek za LED - cakat problemy?

Reakcia na príspevok od používateľa tibil:

18.02.2018 13:22

Sám to tak mám a žiadne problémy nie sú. Akurát pri smerovkach budeš musieť použiť odpory a zapojiť ich paralelne s LED žiarovkou, aby to ako píšeš, neblikalo rýchlo.Hodnotu v ohmoch si už nepamätám ale keď budeš kupovať poradia Ti. Mám LED aj na zadných smerovkách,svetlách+brzdách. Bacha pri kúpe LED, ktorá je akoby dvoj-vláknová vzadu(svetla+brzdy). Sú dva typy, vyzerajú rovnako, ale majú inak + a - aj kontakty . Ak si nebudeš vedieť poradiť môžem ti to nafotiť.

dakujem pekne za odpoved, cakal som ten odpor. ak budes mat sancu, nafot mi prosim tie zadne svetla, ked uz to budes mat von, tak aj ten odpor, staci mi vidiet farby na nom.

kde si to kupoval prosim?

18.02.2018 16:30

Re: vymena ziaroviek za LED - cakat problemy?

Reakcia na príspevok od používateľa mgx:

18.02.2018 16:30

dakujem pekne za odpoved, cakal som ten odpor. ak budes mat sancu, nafot mi prosim tie zadne svetla, ked uz to budes mat von, tak aj ten odpor, staci mi vidiet farby na nom.

kde si to kupoval prosim?

Vlastne nemusím ani fotiť, všetko som našiel na Googli. Foto rezistora a, .. v našom prípade je správny typ konektora vpravo, čiže CK. Kým som na to prišiel 3x mi zhoreli poistky. Nakoniec som to vyriešil tak, že som musel poprehýbať nožičky na žiarovke, lebo tú CK som nezohnal.

18.02.2018 18:39

Re: vymena ziaroviek za LED - cakat problemy?

Ja som na predchadzajucom aute menil ziarovky za led a pouzival som stranku OSRAM lamp finder https://am-application.osram.info/en

Inak na formotor.sk maju celu sekciu LED ziaroviek aj s prislusnymi rezistormi v kategorii cize dost lahko sa to najde.

15.03.2018 13:42
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101