Diskusné fórum

Škola šmyku/bezpečnej jazdy Trenčín 2018

Autor Správy

Re: Škola šmyku/bezpečnej jazdy Trenčín 2018

Zdravim vsetkych ucastnikov skoly smyku a bezpecnej jazdy. Prosim, do interky mi napiste a do registracie tu na klubovom webe doplnte pocet obedov pre doprovod, ak idete 2 vodici (dve uhradene zalohy) jednym autom, prosim, identifikujte sa mi, aby sme vedeli v ktorom aute budu 2 vodici. Finisujeme s pripravami a potrebujeme nahlasit pocet obedov a koli instruktorom rozdelenie soferov a aut. Dakujem, koniec hlasenia.

06.06.2018 14:03

Re: Škola šmyku/bezpečnej jazdy Trenčín 2018

Čaute, o mesiac si idem pre objednané XV 2.0, Je zajtrajška akcia v Trenčíne aj pre hostí bez áut? Chcel by som sa kuknúť čo môžem od SUBARU očakávať.

07.06.2018 17:05

Re: Škola šmyku/bezpečnej jazdy Trenčín 2018

Stretávame sa zajtra pri tom penzióne? Vôbec netuším, kadiaľ sa tam vchádza na letisko.

08.06.2018 12:39

Re: Škola šmyku/bezpečnej jazdy Trenčín 2018

program v kocke

08.06.2018 13:01

Re: Škola šmyku/bezpečnej jazdy Trenčín 2018

Posledne informacie ku skole smyku: POZOR ZMENA ZACIATKU na 8:30 !!!!

Čas příjezdu: 8:30 registrace, 9:00 zahájení. Abyste si to za volantem do sytosti užili, naplánovali jsme hodinu jízdy navíc smile Předpokládaný konec: 17:15.

Doplatek: kvůli nižšímu počtu účasníků nám bohužel vznikl Predpokladany doplatek ve výši 14,30 EUR / 1 osoba. Doplatek je nutné uhradit na místě při registraci, ideálně prosím přesnou částku.

Občerstvení: v ceně akce je zahrnut oběd (polévka, hlavní jídlo, nápoj). Ostatní jídlo a nápoje, které si účastník objedná v restauraci, je potřeba přímo v restauraci uhradit. Počas akce nelze konzumovat alkoholické nápoje smile

Doprovod: na akci je možné přijet s neřídícím doprovodem (osoba starší 16 let), která se může zúčastnit praktické části. Počas teorie (1,5 h) je možné počkat v příjemném prostředí restaurace. Doprovod se akce účastní zdarma, pouze doplatí 10 EUR za oběd ak on ma zaujem (při registraci).

Ubytování: pokoj v penzionu na letisku si stále můžete rezervovat na tel. 0948 942 933. www.penzionletisko.sk

Co na sebe: pohodlné oblečení a obuv vhodnou na řízení. Hlásí bouřky, ale věříme, že nás obejdou

Co s sebou: občanský + řidičský průkaz a dobrou náladu

Příjezd: zaparkujte prosím na vedlejším parkovišti Penzionu na Letisku

Registrace bude ve školicí místnosti na přízemí penzionu, sledujte prosím ceduli “škola smyku”.

08.06.2018 15:10

Re: Škola šmyku/bezpečnej jazdy Trenčín 2018

Zdravim vas subaristi, priatelia. Kto ste boli dnes na skole smyku, prosim, podelte sa o svoj nazor. Ako sa vam pacilo? Ma zmysel organizovat taketo akcie? Co akcia splnila a co nie? Co by ste privitali, ak by sme zorganizovali o nejaky cas nieco podobne? A samozrejme sa podelte aj o fotky. Vopred dakujem za spolupracu a paradne fotky smile

09.06.2018 20:24

Re: Škola šmyku/bezpečnej jazdy Trenčín 2018

Ahoj. Bolo to fajn, rád som spoznal subaràkov, organizačne v pohode. Slalom stačil aj jeden, pretože na bežnej ceste vozovka nemá taký grip ako na letisku. . Podľa mňa by sa riešenie nedotáčavého šmyku mohlo trénovať aj 3h, pretože to je podla mňa veľmi častá príčina nehody. Človek na to nie je pripravený, videli sme že ani nové autá s elektronikou nie sú záchrana a pretáčavý šmyk nám prakticky nešiel, aż na pár zdatných šoférov (alebo vhodných áut). Vyhýbacie manévre sme mohli skúsiť aj na mokro, to by boli jatkysmile .

Kríženie nàprav dopadlo šokujúco smile. Ktoré autá to vlastne zvládli? .

Doma som zistil, že mi z baterky značky Banner vytekala vrchom nejaká mazlava tekutina :-o

09.06.2018 21:18

Re: Škola šmyku/bezpečnej jazdy Trenčín 2018

Takže za mňa prve subaru stretko zhodnotím podľa môjho názoru: začneme pozitívami klobúk dolu pred organizátormi a sa som fakt rád že sa takáto akcia podarila zorganizovať spoznal som nových super ľudí zažil som si ostrú jazdu v STIčku pozitívne hodnotím nácvik vyhybacích manévrov núdzové brzdenie ....

a teraz trochu konštruktívnej kritiky ale ta sa týka skôr inštruktorov resp. plochy: Čo sa týka plochy je škoda že sa akcia neorganizovala na ploche ktorú ma superdrive pri Bratislave nakoľko tam je to podstatne lepšie vybavené ... minimálne čo sa týka plôch na šmýkanie a ich zavlažovanie ako bolo spomenuté jeden slalom bol pre väčšinu z nás postačujúci. Na nácvik driftovania absolútne nepostačovalo tých 5 polo koliečok, uvítal by som keby inštruktor sadol do auta a radil ku konkrétnemu autu ako ma človek reagovať resp. ho upozorňovať na chyby, lebo darmo mi môže do vysielačky kričať nech vymačknem spojku keď šoférujem automat smile

no a na zaver zas trochu negatíva na inžinierov od subaru smile... nestačím sa diviť nad čím v subaru uvažovali ale príde mi absolútne scestné aby systém pri chybe lambda sondy odstavil stabilizačný systém VDC smile .... a mne to samozrejme spravilo práve uprostred manévru v losom teste pri 67km/h.... taku 360° na suchom betóne som teda ešte nezažil smile

Dúfam že si moju kritiku nikto z organizátorov nevezme osobne ako som spomínal na začiatku som rád, že sa takéto niečo zorganizovalo (aj keď moje pneu z toho rozhodne nadšene nie su smile ) , aby si človek mohol bezpečne otestovať limity svojho auta

pridávam link na moju Galeriu kde su aj dajaké tie videa https://photos.app.goo.gl/55DqRhvPLTP7WWSd9

Záverečné fotenie

Záverečné fotenie

09.06.2018 22:27

Re: Škola šmyku/bezpečnej jazdy Trenčín 2018

Chalani, vaša kritika je veľmi konštruktívna a v konečnom dôsledku veľmi pozitívna, za čo úprimne ďakujem. Keď vysvetlím, pochopí každý, prečo to bolo tak ako bolo.

Táto škola šmyku v duchu subaru klubu a pre subaru vyšla až na tretí pokus. Predchádzajúce dva dopadli tak, že z počiatočného nadšenia a plánovania, bola skutočnosť jedno! subaru a dve! subaru na škole šmyku. Čiže, keď Braňo prišiel znova s touto myšlienkou, absolútne som neveril, že to môže vyjsť. Verte mi, som šokovaný, koľko prišlo ľudí. Pozitívne. Naša skúsenosť je taká, že takmer všetko, čo chceme ako klub pre ľudí urobiť, stojí a padá na peniazoch. Preto to nemohlo byť drahé a muselo to byť kvalitné. Za týchto okolností to splnilo účel a vďaka vašim pripomienkam a spokojnosti vieme, že do budúcna sa môže akcia tohto druhu zopakovať, ale už na inej úrovni, aj keď to bude drahšie.

Už teraz vieme, že sú ľudia, ktorým naučenie sa základov veľmi pomôže a sú tu aj taký majstri, ktorí základy majú v malíčku a môžu si dať vyšší level. Hrubú predstavu by sme si mohli predstaviť už na valnej v novembri. A hlavne plán na zimný a letný zraz 2019.

V sobotu to bolo príjemné nie len vďaka počasiu, ale aj dokonalému počtu ľudí, ktorých si organizátor rozdelil tak, že nevznikli žiadne prestoje, dlhé čakanie, ale veľmi plynule sa prešlo cez všetky naplánované akcie.

Teším sa, že sa ľuďom páčilo. Braňovi vďaka, že to nevzdal, napriek mojej počiatočnej skepse a pripravil to dobre. Organizátori už boli skúsení a tak čo šlo hladko.

Najbližšie nás čaká letný zraz v raji, výročný, desiaty zraz klubu. Odychneme, pojazdíme, poturistikujeme, posúťažime. Registrujte sa a hlavne si rezervujte ubytko, čas sa kráti. Kľudne si zavolajte rodinu a priateľov, nech nás je tam čo najviac našich ľudí, nie cudzích, ktorých tam dajú, keď dosiahneme deadline.

Dovidenia na najbližšom zraze smile

11.06.2018 07:17

Re: Škola šmyku/bezpečnej jazdy Trenčín 2018

Ahoj. Teraz si čítam emaily z piatku, že obed si platí každý sám? Tak potom vám dlžím 10evri. Kam mám poslať?

11.06.2018 08:04
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100