Diskusné fórum

Štart-stop systém

Autor Správy
abo
avatar

Re: Štart-stop systém

Zdravím dámy a páni, keďže som na fóre nenašiel ohľadom tohto nič, rád by som sa podelil s novým poznatkom, resp. zistil či o tom viete. Väčšina z vás, ktorý štart-stop systém máte ho asi vypínate. Zistil som ale, že to nie je potrebné. Dá sa jednoducho regulovať kedy chcem aby sa motor vypol a kedy nie. Testoval som to zatiaľ len dva dni, ale zatiaľ sa mi to potvrdzuje a malo by to fungovať takto: V prípade, že nechcem aby sa mi motor vypol dobrzďujem jemnejšie pred križovatkou a na križovatke netlačím silno na brzdu. Keď vidím, že práve naskočila červená a chcem aby sa motor vypol zatlačím na brzdu silnejšie. Stačí keď už stojíte a motor sa nevypol zatlačiť brzdu silšie a motor sa vypne.

Testované na SUBARU XV 2018

Funguje to tak aj u vás?

07.06.2018 11:03

Re: Štart-stop systém

Reakcia na príspevok od používateľa abo:

07.06.2018 11:03

Zdravím dámy a páni, keďže som na fóre nenašiel ohľadom tohto nič, rád by som sa podelil s novým poznatkom, resp. zistil či o tom viete. Väčšina z vás, ktorý štart-stop systém máte ho asi vypínate. Zistil som ale, že to nie je potrebné. Dá sa jednoducho regulovať kedy chcem aby sa motor vypol a kedy nie. Testoval som to zatiaľ len dva dni, ale zatiaľ sa mi to potvrdzuje a malo by to fungovať takto: V prípade, že nechcem aby sa mi motor vypol dobrzďujem jemnejšie pred križovatkou a na križovatke netlačím silno na brzdu. Keď vidím, že práve naskočila červená a chcem aby sa motor vypol zatlačím na brzdu silnejšie. Stačí keď už stojíte a motor sa nevypol zatlačiť brzdu silšie a motor sa vypne.

Testované na SUBARU XV 2018

Funguje to tak aj u vás?

Funguje, ale aby som nad tým nemusel premýšľať, tak ho po naštartovaní hneď vypnem...😉 pri turbomotore je lepšie vypínať...

08.06.2018 23:09

Re: Štart-stop systém

Funguje to presne podľa toho popisu, tiež XV 2018. Podľa mňa je to tu veľmi dobre vyriešené. Napríklad na VW Passat-e mi motor zdochol na každej križovatke, či som chcel či nie ... až kým som to zakaždým nevypol celkom. A najmä zdochol práve v tej sekunde, keď už bolo treba odpich.

23.07.2018 16:53
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101