Diskusné fórum

Oprava zavitu na vodiacej kladke rozvodu,

Autor Správy

Re: Oprava zavitu na vodiacej kladke rozvodu,

Krasny den prajem. Potreboval by som radu, neviete o niekom kto poziciava alebo predava sadu Time-Sert na opravu zavitov? Potreboval by som v bloku opravit jeden zavit M10x1,5. Ono ten zavit nie je uplne v prdeli, len pri vysrobovani ostali na srubke male kusky (casti) zavitu. Jedna sa o vodiacu kladku rozvodu (uplne lavu a najspodnejsiu pri pohlade s predu). Povodny srob, ktory drzi kladku je M10x1.5 dlzky 26mm oznaceny cislom 9, ktory ma dotahovaci moment 78 Nm podla specifikacie. Nahradil som ho dlhsim srobom oznacenym cislom 7 a 58 Nm dlzkou 35mm + zaistovac srobov (modry), ktory som zatiahol na 50Nm a stvrt otacky a drzi. Z dlhodobeho hladiska by som to ale velmi rad vyriesil a navhodnejsie riesenie mi pride pouzit vlozky timesert, ktore sa ale naprd zhanaju. Kedze ideme na dovolenku tak to potrebujem do 7mich dni vyriesit. Mam celkom strach z narusenej integrity zavitu a toho ci to slabsi srob vydrzi. Po cirka 150km srob drzi a nepovoluje sa ale ak je tu niekto skusenejsi a vedel by mi aspon cast z kamena zo srdca zhodit a povedat, ze ta kladka je menej namahana ako ostane a ten dlhsi srob to tam vydrzi nejaky ten piatok tak by ma to velice potesilo. Helicoil a ostatne coil srandy nepripadaju do uvahy. Dakujem za kazdu radu, ponuku, ci pohladkanie po dusi smile

uplne ta lava kladka v zelenom kruzku

uplne ta lava kladka v zelenom kruzku

11.07.2018 10:38
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100