Diskusné fórum

Kvalita XV po 100k km

Autor Správy

Re: Kvalita XV po 100k km

Dobrý deň, zvažujem kúpu staršieho XV, benzin, MT, ale zarazili ma výsledky testu Autobildu, kde subaru XV po prejazdeni 100k km dopadlo veľmi zle. Testovaný bol diesel, ale nešlo len o motor. Tu je link (niekde to bolo aj v češtine, ale uz som to nenasla) https://www.autobild.de/bilder/die-neue-dauertest-rangliste-ab-2014--5130184.html#bild2

Chcem sa preto spýtať majiteľov XV, čo už majú niečo najazdené, na ich skúsenosti s kvalitou- spojka u MT, interiér, hrdza... vyskytli sa nejaké technické alebo iné ťažkosti? Za všetky odpovede a skúsenosti vopred veľmi pekne ďakujem!

24.10.2018 23:04

Nemam XV, ale cital som nejaky test, kde XV nehodnotili velmi dobre. Potopili ho hlavne pre motor a spojku, ktora asi nie je dimenzovana pre diesel. Vsetci vieme, ze diesel sa velmi nepodaril. Auta, ktore sa umiestnili v ich rebricku vyssie, mali z mojho pohladu vacsie a zavaznejsie nedostatky a chyby. Objektivnost takychto testov je vzdy otazna. Do akej miery si sponzor testu presadi svoje. Keby testovali XV s benzinom 2.0, tak asi by to takto neskoncilo. A mozno aj horsie. Ci?

A tu som nasiel nejaky test: (https://autobild.pluska.sk/clanok/203212/test-na-100-000-km-ake-auta-sa-kazia-a-ake-nie/ "Test aut")

Je to ono?

Ty chces benzinovy, tak to velmi neries.

25.10.2018 15:39

Reakcia na príspevok od používateľa Sifon:

25.10.2018 15:39

Nemam XV, ale cital som nejaky test, kde XV nehodnotili velmi dobre. Potopili ho hlavne pre motor a spojku, ktora asi nie je dimenzovana pre diesel. Vsetci vieme, ze diesel sa velmi nepodaril. Auta, ktore sa umiestnili v ich rebricku vyssie, mali z mojho pohladu vacsie a zavaznejsie nedostatky a chyby. Objektivnost takychto testov je vzdy otazna. Do akej miery si sponzor testu presadi svoje. Keby testovali XV s benzinom 2.0, tak asi by to takto neskoncilo. A mozno aj horsie. Ci?

A tu som nasiel nejaky test: (https://autobild.pluska.sk/clanok/203212/test-na-100-000-km-ake-auta-sa-kazia-a-ake-nie/ "Test aut")

Je to ono?

Ty chces benzinovy, tak to velmi neries.

Ahoj Sifon, ďakujem, ano, to je ten test. Aj sa prikláňam k Tvojmu názoru, len som potrebovala povzbudiť, že subaru, hoci aj staršie v benzine je dobrá kúpa. A jankoxxx akurát jedno predáva,len neviem nájsť jeho mail, snáď sa nám podarí spojiť. Vďaka este raz a nech sa Ti darí na ceste i mimo nej :)

25.10.2018 17:38

A mohli by tu nieco napisat aj majitelia XV-ciek. Co maju najazdene aspon 80000 km.

26.10.2018 00:00

Napisem tu aj ja ako majitel XV. Kupil som ho v lete. Na tachaci bolo cca 82k km takze ku stovke to uz neni daleko.. Technicky stav musim hodnotit ako velmi kladny. Spojka urcite menena nebola a nemam pocit, ze by zaberala zle. Myslim si, ze tam je v zivotnosti este slusna rezerva. Motor, tak tam neviem co by som dodal. Hladky dvojliter, benzin. Ten je u Subaru nepriestrelny. Celkom ich najspolahlivejsi motor.. U tej 1,6, tam by som sa asi trochu bal zivotnosti hlavne ak by clovek castejsie jazdil teren. Dvojliter je silou nadimenzovany na XV velmi dobre. Prevodovka je uplne v pohode. Tiez som cital, ze sa u XV objavuje korozia. U mojho kusku sa tento problem neobjavil. Dokonca aj vyfuk este vyzera dobre. Jedine co ma zarazilo, pred kupou (u nemeckeho AD) menili zadne brzdy. Ja som po mesiaci jazdy radsej vymenil predne platnicky. U starsieho Forestra mi vydrzali povodne brzdy dlhsie.. Auto predavam len koli tomu, ze pri kupe som trochu podcenil nase priestorove potreby v aute.

Inac moj Forester 2007 ma momentalne 190k kilometrov a stale jazdim na povodnej spojke..

31.12.2018 20:43

Mám XV 1,6 MT a už som sa dostal aj nad hranicu stanovenú v názve vlákna. Momentálne mám nejakých 101 000. Čítal som, že niektorých prekvapili menené brzdy. myslím si že s týmto malo SUBARU všeobecne problém. Mne odišli asi po 12- 15 000km, naťahovačky s predajcom bla bla bla nakoniec mi vymenili komplet všetky kotúče aj platničky. Pri cca 80 000km som ich musel dávať zrovnávať lebo boli nejaké "hrboľaté".

Ďalšia závada, vypálili sa mi asi 2 svetielka v ovládaní okien, čo má vodič smile

Nieje to síce závada, ale zdá sa mi (hlavne v zime), že prevodovka hlavne (1 a 2) idú príliš ťažko.

A čo je závada od začiatku na tomto aute .... tá 1,6ka mi príde zúfalá v takomto "veľkom a ťažkom" aute. smile

07.09.2019 16:37
Online sú
Ivanko 10:28
Posledné príspevky
Re: Legacy BM/BRS - skryte tazne zariadenie 16.09.2019  raden
Re: Legacy BM/BRS - skryte tazne zariadenie 16.09.2019  fluider
Re: XV - blikajúca kontrolka DPF a svietiaca kontrolka motora 16.09.2019  raden
Re: Legacy BM/BRS - skryte tazne zariadenie 16.09.2019  raden

Posledné články

• História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018