Diskusné fórum

Legacy BG únik oleja

Autor Správy

Re: Legacy BG únik oleja

Čaute Subaristi :) kúpil som pre mesiacom od kamoša za pár korún Legacy 85kw r.v 97, lebo inak by asi skončilo v zberných surovinách. Keďže už som pred pár rokmi nejaký čas vlastnil Imprezu, a Legacy na prvý pohľad nevyzeralo najhoršie, tak som si povedal, že si auto poopravujem a budem mať super voz na behanie okolo komína. Začal som výmenou oleja a tu hľa problém. Únik oleja niekde na spoji motora a prevodovky. Čiže buď to valí zo zadnej časti olejovej vane, alebo nejaké gufero na kľukovke? Je to presne v tej časti nad prednou nápravnicou. Problém je hlavne, že je to tam cele zasvinené a steká to po prevodovke a kvapká rovno na výfukové zvody. Olej je určite motorový. Neviete niekto náhodou čo s tým? Som taký hobby garáž majster, takže by som sa do toho aj sám pustil, ale keďže je tam prístup ako ku peniazom tak bude musieť ísť motor von? Chápem, že najjednoduchšie by to bolo odviezť do servisu, ale také riešenie si nechávam ako poslednú možnosť :) keďže cena opravy by asi prevýšila cenu auta. Vďaka za tipy

13.11.2018 22:35

Re: Legacy BG únik oleja

Reakcia na príspevok od používateľa coppo:

13.11.2018 22:35

Čaute Subaristi :) kúpil som pre mesiacom od kamoša za pár korún Legacy 85kw r.v 97, lebo inak by asi skončilo v zberných surovinách. Keďže už som pred pár rokmi nejaký čas vlastnil Imprezu, a Legacy na prvý pohľad nevyzeralo najhoršie, tak som si povedal, že si auto poopravujem a budem mať super voz na behanie okolo komína. Začal som výmenou oleja a tu hľa problém. Únik oleja niekde na spoji motora a prevodovky. Čiže buď to valí zo zadnej časti olejovej vane, alebo nejaké gufero na kľukovke? Je to presne v tej časti nad prednou nápravnicou. Problém je hlavne, že je to tam cele zasvinené a steká to po prevodovke a kvapká rovno na výfukové zvody. Olej je určite motorový. Neviete niekto náhodou čo s tým? Som taký hobby garáž majster, takže by som sa do toho aj sám pustil, ale keďže je tam prístup ako ku peniazom tak bude musieť ísť motor von? Chápem, že najjednoduchšie by to bolo odviezť do servisu, ale také riešenie si nechávam ako poslednú možnosť :) keďže cena opravy by asi prevýšila cenu auta. Vďaka za tipy

Čauko. Ak si hobby garáž majster, tak to treba v prvom rade - ak máš takú možnosť - dočista vyriadiť a znova trocha pojazdiť, aby si vedel skade to tečie. Motor musí isť von a výmena gufera alebo pretesnenie vane nie je problém. Pozeral som servisný manuál a dá sa to zvládnut. Ja si robím všetko sam, ale na Subaru som zatiaľ nemusel nič riešit aj keď ma čaká výmena zadného náboja. Ale asi som ti nepovedal nič nové. Ak nemas servisný manuál tak tu je <a href="http://download858.mediafire.com/4e0kj7w0hqcg/hekg3d7m9vgmyru/USDM+Legacy+FSM+1997+(BD-BG-BK).zip

15.11.2018 18:13
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100