Diskusné fórum

rozvody Impreza Wagon 1,5 GG

Autor Správy

Re: rozvody Impreza Wagon 1,5 GG

Pred par mesiacmi som si tuna z klubu kupil vyssie spominanu Imprezu za 4000e. Velmi zodpovedny majitel ma oje... , teda oklamal a teraz som sa dozvedel ze pri 165 000 km este rozvody menene nikdy neboli. Tych drobnosti som tam nasiel trochu viac a uz sa chytam za hlavu, za co som tie 4 tisicky vlastne dal. Moja otazka teraz je, kolko ma take rezvody vyjdu, na kolko € odhadujete cenu roboty a rovno by ste mi mohli niekde na vychode doporucit aj cloveka, co to vie za rozumnu cenu aj urobit. PO/KE/HE/MI

02.01.2019 20:46

Re: rozvody Impreza Wagon 1,5 GG

Reakcia na príspevok od používateľa skailex:

02.01.2019 20:46

Pred par mesiacmi som si tuna z klubu kupil vyssie spominanu Imprezu za 4000e. Velmi zodpovedny majitel ma oje... , teda oklamal a teraz som sa dozvedel ze pri 165 000 km este rozvody menene nikdy neboli. Tych drobnosti som tam nasiel trochu viac a uz sa chytam za hlavu, za co som tie 4 tisicky vlastne dal. Moja otazka teraz je, kolko ma take rezvody vyjdu, na kolko € odhadujete cenu roboty a rovno by ste mi mohli niekde na vychode doporucit aj cloveka, co to vie za rozumnu cenu aj urobit. PO/KE/HE/MI

Ahoj, co sa tyka rozvodu, odporucame bud original (cca 500-700€) alebo potom lacnejsiu variantu a to je contitech, INA... conti Ta vinde na cca 200€ bez vodnej pumpy... Ak diely odporucam Brana Jurkovskeho :) a jeho stranku http://www.subaru2race.eu/index.php :)

Tvoja kupa ma mrzi... ale verim ze Ta od subaru nijak neodradi... :)

02.01.2019 21:36

Re: rozvody Impreza Wagon 1,5 GG

Neviem podla čoho si zistil že menené neboli, lebo kludne to mohol dať urobiť mimo autorizák a ak na tom urobíš pár tisíc km tak sa to ťažko hodnotí či boli alebo neboli vymenené. Originál určite nie, to sú vyhodené prachy do luftu, viem že v autorizáku za samotný napínak účtovali tolko kolko stojí komplet sada.

Výmenu musí zvládnuť každý garažmajster, jediný problém je povolenie matice čo drží remenicu na kluke, treba prípravok - dá sa vyrobiť.

03.01.2019 10:28

Re: rozvody Impreza Wagon 1,5 GG

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

03.01.2019 10:28

Neviem podla čoho si zistil že menené neboli, lebo kludne to mohol dať urobiť mimo autorizák a ak na tom urobíš pár tisíc km tak sa to ťažko hodnotí či boli alebo neboli vymenené. Originál určite nie, to sú vyhodené prachy do luftu, viem že v autorizáku za samotný napínak účtovali tolko kolko stojí komplet sada.

Výmenu musí zvládnuť každý garažmajster, jediný problém je povolenie matice čo drží remenicu na kluke, treba prípravok - dá sa vyrobiť.

Ja som s nim totiz volal vcera rano ohladom inej veci a priznal sa, ze rozvody nemenil na tom aute vobec...

03.01.2019 12:44

Re: rozvody Impreza Wagon 1,5 GG

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

03.01.2019 10:28

Neviem podla čoho si zistil že menené neboli, lebo kludne to mohol dať urobiť mimo autorizák a ak na tom urobíš pár tisíc km tak sa to ťažko hodnotí či boli alebo neboli vymenené. Originál určite nie, to sú vyhodené prachy do luftu, viem že v autorizáku za samotný napínak účtovali tolko kolko stojí komplet sada.

Výmenu musí zvládnuť každý garažmajster, jediný problém je povolenie matice čo drží remenicu na kluke, treba prípravok - dá sa vyrobiť.

Nie je treba ziaden pripravok... staci ked pomoze niekto... zaradi 5ku a da brzdu... samozrejme treba dlhsiu paku

03.01.2019 13:04

Re: rozvody Impreza Wagon 1,5 GG

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

03.01.2019 10:28

Neviem podla čoho si zistil že menené neboli, lebo kludne to mohol dať urobiť mimo autorizák a ak na tom urobíš pár tisíc km tak sa to ťažko hodnotí či boli alebo neboli vymenené. Originál určite nie, to sú vyhodené prachy do luftu, viem že v autorizáku za samotný napínak účtovali tolko kolko stojí komplet sada.

Výmenu musí zvládnuť každý garažmajster, jediný problém je povolenie matice čo drží remenicu na kluke, treba prípravok - dá sa vyrobiť.

  • este doplnim ze starobu rozvodov vies urcit podla opotrebovania kladiek... chytit do dvoch prstov a potocit... ja tu mam teraz na servis WRX s 200 000KM po prvom majitelovi ktory rozvod NIKDY nemenil... a to po pohlade na napnuty remen a po demntazi kladiek bolo hned poznat :) :) ani remen dopraskany nebol ziadna vyhra :)

Najhorsia kladka ktora tam je, je ta ozubena ta uz straca odpor na loziskach po 15 000KM co je strasne skoro...

03.01.2019 13:08

Re: rozvody Impreza Wagon 1,5 GG

Amaterska otazka. Naco je jednosmerne lozisko vo vodiacej kladke? Ci to nie je vodiaca kladka a nie je to jednosmerne lozisko? Alebo aky odpor v lozisku si mal na mysli?

03.01.2019 17:24

Re: rozvody Impreza Wagon 1,5 GG

Tam nie su jednosmerne loziska :) to su iba vodiace kladky ktora sa pod napnutim remena casom opotrebuju :) nabehaju veeeeela KM :)

06.01.2019 10:18

Re: rozvody Impreza Wagon 1,5 GG

15.000km mi nepríde ako veľa KM. Hlavne nie, keď normálne tie ložiská vydržia 100.000km a v niektorých autách aj 200.000km.

07.01.2019 09:27

Re: rozvody Impreza Wagon 1,5 GG

zas nerobme tu take famy ze kladka v rozvodoch vydrzi 15 tis km a rozvody su z fabriky dimenzovane na 105 000 km a maju urcite rezervu na 150-175 tis km ako sa mnohy presvedcili. Jedine ak Brano pouziva kladky z cinskej produkcie a to nejakej tretotriednej asi

07.01.2019 14:59
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101