Diskusné fórum

Búchanie od prednej nápravy

Autor Správy

Re: Búchanie od prednej nápravy , hrkotanie

Ahojte , urobil som repas prednej nápravy ( guľové čapy, tyčky stabilizátora, tyčky riadenia,prelisované silentbloky ramien ) a stále počujem od prednej nápravy tupé krátke rázy ktoré sa prenášajú do karosérie,doslova to zahrkoce.Deje sa to po prejazde priečnych nerovností ( praskliny na ceste ) alebo ak koleso rýchlo prejde dierou. Ak napríklad prejdem nerovnosť pomaly,je to ok ,ale ak je to rýchlejšie už to je tupý náraz. Riadenie je po výmene opäť krásne tuhé,ale tie tupé rázy mi kazia radosť z jazdy. Niečo som tu a tam čítal ,otázka je teda môže to robiť horné uloženie tlmiča alebo skôr silenbloky stabilizátora ?

Ak je možnosť niečo otestovať aj doma v garáži na zdviháku tak skúsim.

Ďakujem za každú radu

14.01.2019 19:32

Re: Búchanie od prednej nápravy

Reakcia na príspevok od používateľa PowerFull:

14.01.2019 19:32

Ahojte , urobil som repas prednej nápravy ( guľové čapy, tyčky stabilizátora, tyčky riadenia,prelisované silentbloky ramien ) a stále počujem od prednej nápravy tupé krátke rázy ktoré sa prenášajú do karosérie,doslova to zahrkoce.Deje sa to po prejazde priečnych nerovností ( praskliny na ceste ) alebo ak koleso rýchlo prejde dierou. Ak napríklad prejdem nerovnosť pomaly,je to ok ,ale ak je to rýchlejšie už to je tupý náraz. Riadenie je po výmene opäť krásne tuhé,ale tie tupé rázy mi kazia radosť z jazdy. Niečo som tu a tam čítal ,otázka je teda môže to robiť horné uloženie tlmiča alebo skôr silenbloky stabilizátora ?

Ak je možnosť niečo otestovať aj doma v garáži na zdviháku tak skúsim.

Ďakujem za každú radu

este to mozu robit predne brzdove ulozenie skus prejst nerovnost a jemne pribrzdovat ci to bude hrkat

15.01.2019 07:40

Re: Búchanie od prednej nápravy

Myslíš adaptér medzi tehlicou a strmeňom, pre rôzne veľkosti kotúčov? Čítal som kdesi, aj počul od mechanika, že to zvykne po čase búchať.

Čo tam na tom môže búchať, keď to človek nerozoberá?? Podľa mňa mu búcha horné uloženie tlmiča.

V červenom je adaptér pre brzdový strmeň

V červenom je adaptér pre brzdový strmeň

15.01.2019 07:46

Re: Búchanie od prednej nápravy

No ak si vymenil všetko okrem silenblokov stabilizátora, tak ešte toto urob a keď nepomôže, potom môžeš špekulovať smile.

15.01.2019 11:54

Re: Búchanie od prednej nápravy

ono je strasne tazko radit ked clovek v aute realne nepocuje ten zvuk z opisu je to tazko moze to byt kludne macka v podbehu :))). Takze takto by som to asi neriesil

15.01.2019 13:13

Re: Búchanie od prednej nápravy

A mas dobre dotiahnutu skrutku na poloose???

15.01.2019 15:42

Re: Búchanie od prednej nápravy

To sa ho mozes spytat hned na vsetky skrutky ci ich ma dotiahnute poriadne a myslim ze poloosova je asi ta posledna ktora by buchala po dierach

15.01.2019 20:24

Re: Búchanie od prednej nápravy

Nemyslím si že je to od brzd... smile

Skrutky poloosí môžem skontrolovať. Tyč stabilizátora sa dá nejako prepružiť aby mi ukázalo nejakú vôľu aj doma na zdviháku? ak áno je treba mať obe predné kolesá vo vzduchu?

Ešte zvažujem či nezbehnem na test tlmičov ,tam by mi to asi mali zistiť presne,odkiaľ to ide.

Každopádne zoženiem ešte silentbloky stabilizátora a vymením ich,tým nepokazím nič.

16.01.2019 01:28

Re: Búchanie od prednej nápravy

A to budes vymienat na zdvihnutej naprave, alebo len s jednym zdvihnutym kolesom?

16.01.2019 06:48

Re: Búchanie od prednej nápravy

dobrá otázka ... zatiaľ neviem ... ešte si to naštudujem ako to urobiť smile

16.01.2019 22:12
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101