Diskusné fórum

Subaru Tribeca 3.6l - automat / kardan

Autor Správy

Re: Subaru Tribeca 3.6l - automat / kardan

Ahojte, mám Subaru Tribeca 2010 3.6l so splyňovačom. Okrem toho, že mi stále svieti kontrolka motora, tempomatu /to je chudobná zmes LPG/ mám problém s prevodovkou / kardanom. V servise Subaru Mikona, mi to zatiaľ nevedia na 100 percent potvrdiť čo môže byť problém.

Auto má tichý chod, lpg funguje ok, avšak pre kludnej jazde mi niekedy zavibruje celé auto, akoby nevedel dotlačiť prevodový stupeň, a cítiť od prevodovky silné vibrácie. Keď pustím nohu z plynu podradí a opäť ide auto pekne. Avšak táto závada sa prejavuje sporadicky nie stále. Takže preto je diagnostika zo strany servisu zatiaľ neznáma. Moja otázka znie. Myslíte si, že to môže byť chybný hydromenič, alebo ložisko kardanu? Keď ide automat preradiť najprv zaváha /skrz vibrácie/ po stlačení plynu prehodí stupeň hore a ide to, ale je to taká chyba ktorá mi vadí a chcem, ochrániť motor. Má najazdené 177k km. Auto mi stálo 20mesiacov v garáži, vymenil som všetky náplne originál v Subaru servise. Prevodový olej, Motorový olej, olej v diferenciáloch. Avšak chcem to dotiahnúť do úspešného konca. Ďakujem za každý názor.

08.06.2019 16:52

Re: Subaru Tribeca 3.6l - automat / kardan

Reakcia na príspevok od používateľa SlavoKr:

08.06.2019 16:52

Ahojte, mám Subaru Tribeca 2010 3.6l so splyňovačom. Okrem toho, že mi stále svieti kontrolka motora, tempomatu /to je chudobná zmes LPG/ mám problém s prevodovkou / kardanom. V servise Subaru Mikona, mi to zatiaľ nevedia na 100 percent potvrdiť čo môže byť problém.

Auto má tichý chod, lpg funguje ok, avšak pre kludnej jazde mi niekedy zavibruje celé auto, akoby nevedel dotlačiť prevodový stupeň, a cítiť od prevodovky silné vibrácie. Keď pustím nohu z plynu podradí a opäť ide auto pekne. Avšak táto závada sa prejavuje sporadicky nie stále. Takže preto je diagnostika zo strany servisu zatiaľ neznáma. Moja otázka znie. Myslíte si, že to môže byť chybný hydromenič, alebo ložisko kardanu? Keď ide automat preradiť najprv zaváha /skrz vibrácie/ po stlačení plynu prehodí stupeň hore a ide to, ale je to taká chyba ktorá mi vadí a chcem, ochrániť motor. Má najazdené 177k km. Auto mi stálo 20mesiacov v garáži, vymenil som všetky náplne originál v Subaru servise. Prevodový olej, Motorový olej, olej v diferenciáloch. Avšak chcem to dotiahnúť do úspešného konca. Ďakujem za každý názor.

V prvom rade vyrieš "check engine" a potom pátrať dalej (asi treba adaptéry na zadné lambdy), možno aj zmizne problém s AT. Lebo ja by som problém s kardanom vylúčil.

08.06.2019 18:57

Re: Subaru Tribeca 3.6l - automat / kardan

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

08.06.2019 18:57

V prvom rade vyrieš "check engine" a potom pátrať dalej (asi treba adaptéry na zadné lambdy), možno aj zmizne problém s AT. Lebo ja by som problém s kardanom vylúčil.

Engine check hlási chudobnú palivovú zmes, kvôli LPG. Bežný jav na autách ktoré majú zapísané LPG, bez špeciálne upraveného softu to bude stále svietit akonháhle zapnem LPG pohon.

Skôr si myslím, že môj problém je spôsobený prevodovkou. Po zohriatí motora na prevádzkovú teplotu, prevodovka po zaradení stupňa mierne trhne. Pri brzdení cítit trhané pohyby a pri momente kedy má hydromenič zaseknúť rýchlosť, mám pocit akoby ostal otvorený. To vibrovanie mojim laickým myslením prirovnávam slabému tlaku od prevodovky a následnému dreniu zotrvačníku. Ale možno sa mýlim, len to musia vedieť v Subaru autroziáku :D

10.06.2019 11:09

Re: Subaru Tribeca 3.6l - automat / kardan

Ale veď hydromenič nič nezasekáva. Prenáša krútiaci moment z kľuky motora do prevodovky a zároveň významne tlmí vybrácie (preto BMW postupne opúšťa 2spojkové prevodovky v prospech hydromeniča). Ty máš klasický 5 stupňový automat s množstvom riadiacej elektrohydrauliky, ktorá navyše riadi aj tlak vo viskóznej spojke medzinápravového planétového diferáku. Táto kombinácia prevodovky a diferáku mala nejaké problémy práve s elektrohydraulikou.

Prečítaj hlavne cudzie diskusie, napr. legacygt.com, choď na kvalitný preplach hydromeniča (kedy si ho servisoval?) a potom uvidíš. Príčina môže byť relatívne jednoduchá a lacná. Ale radšej to rieš skôr než by ťa to malo niekde nechať.

10.06.2019 22:40

Re: Subaru Tribeca 3.6l - automat / kardan

Klesnú ti mierne otáčky motora vtedy na krátky moment, keď sa ozývajú vibrácie? Neuniká ti olej z hydromeniča? Ja to podľa popisu tipujem na hydromenič. Vibrácie vznikajú možno preto, že hydromenič je v zlom stave a nedokáže prenášať malý moment z motora do prevodovky (pri brzdení, šuchtaní sa, alebo pomalom zrýchlovaní). Tzn. že vibruje motor (tak, ako pri nízkych otáčkach na MT).

10.06.2019 22:50
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100