Diskusné fórum

Výmena spojky a dvojhmota, zotrvačník za jednohmotu

Autor Správy

Re: Výmena spojky a dvojhmota, zotrvačník za jednohmotu

Ahojte , môžte mi prosím poradiť ktorý spojkový set mám vybrať na prestavbu dvojhmoty na jednohmotu alebo po akých modeloch Forestra ( verziu motora ,výkonu ,rok pozerať )

Aj napriek tomu že sú tu oem čísla ktoré sem pridal dethroned , som trošku zmetený pri hľadaní celého spojkového setu.

https://subarufanclub.cz/wiki/navody/prestavba_dvouhmoty

Je tento set od Exedy FJK2033 v poriadku? prípadne po akých značkách odporúčate pozerať ? ... ( ak áno prečo je drahší ako set pre dvojhmotu EXEDY - FJK2056 ??? ) Ak by som siahol po značke LUK alebo Sachs bude to i tak v poriadku? keďže Exedy je už vyššia kvalita čo som sa dozvedel a dáva sa vraj aj do prvovýroby ....

Ešte sa chcem spýtať, jednohmota sa dá kúpiť len originál Subaru , náhrada sa nerobí ? ... našiel som ju za cca 290€ ... nejaký obchod kde by sa dala zohnať lacnejšie nepoznáte ? ( kľudne aj niečo v rámci EU )

... má zmyslel pozerať i po jednohmote z druhej ruky ? ... či to račej nie ? ...

Prestavba by sa týkala Outbacku 2004 2.5l 121kw a nájazd má cca 175 000 km .... aktuálne som nepojazdný smile ... spojkový pedál mäkký ,rýchlosť nejde zaradiť a pri pokuse ju tam dať mi to chraščí .... najskôr mi asi polámalo lamely prítlačného taniera ....

Ešte jedna poznámka, okrem pazvukov ( škrípania,štebotania ) od dvojhmoty pri rozbiehaní ,cúvaní, ( keď pracuje dvojhmota ) nemám pocit žeby bolo niečo v neporiadku okrem slabých vibrácií od motora na voľnobehu,ale pri tých km si myslím že je to ok... ako sa dá spoľahlivo zistiť či je ešte dvojhmota (zotrvačník ) ešte v poriadku ? ...alebo pri tých km bude už aj tak zrelý na výmenu tak či onak ? ( ak sa dá von a skontroluje sa samozrejme ) viem o prasklinách na povrchu,aké sú iné prejavy poškodenia ? <br> ... keďže neviem povedať či už bol menený alebo nie ,auto mám z druhej ruky ...ale zatiaľ čo som na aute riešil tak bolo ešte všetko pôvodné... auto som ho kúpil pri cca 130 000km

Ďakujem všetkým za pomoc

23.06.2019 21:15

Re: Výmena spojky a dvojhmota, zotrvačník za jednohmotu

Ahojte , pustil som sa do výmeny spojky a narazil som na problém,že neviem odpojiť prevodovku od bloku motora :( držia spolu a nechcú sa oddeliť ...

má to nejaké miesto,kde by sa dali bloky zapáčiť a oddeliť ? ( Outback BL BP )

horko ťažko som to dostal do stavu kedy mám na jednej strane špáru,je tam už snaha že sa chce oddeliť ,ale druhá strana nič... bez náznaku ...

Drží mi to na tých vodiacich kolíkoch ,čapoch,alebo ako to nazvať ...

čo stým ďalej robiť ???

Ďakujem za každú radu,typ,fintu ....

23.07.2019 19:25

Re: Výmena spojky a dvojhmota, zotrvačník za jednohmotu

Ak to este nebolo rozoberane tak to ide tazsie alebo si niekde nechal skrutku alebo ta este drzia spodne silenbloky ako mna ale rozpojit isiel. Aj taka blbost ako zaradeny stupen moze drzat..

24.07.2019 17:35

Re: Výmena spojky a dvojhmota, zotrvačník za jednohmotu

Podarilo sa ... horšie ako pôrod ... museli sme zablokovať blok motora aby sa nehýbal a potom už len búchať do prevodovky cez kus dreva aby sa to odlepilo ... následne ak povolili bloky tak sme to vypáčili...

našiel som tam vytrhané obloženie na spojkovej lamele od strany prítlačného taniera.

Podľa mňa je to všetko ešte pôvodné ...či... (auto mám z druhej ruky )

Ložisko je v dobrom stave,nehučí a ani nemá nejaké veľké vôle ...ale zotrvačník má praskliny,mikro trhliny ... čo poviete na neho?

Pôjde tam komplet spojková sada...len čo stým zotrvačníkom?

Neviete niekto aké má mať vole Valeo zotrvačník ? ( Luk viem ,ale k tomuto som nič nenašiel )

30.07.2019 09:22

Re: Výmena spojky a dvojhmota, zotrvačník za jednohmotu

Tak konečne som to celé poskladal ( čakal som i dlhšie na diely ) a som opäť na 4 kolesách.

Všetko si sadlo pekne a bez problémov,akurát prevodovka opäť nechcela ísť hladko na späť k motoru ... opäť tie kolíky robili zlobu...ale šlo to predsa len lepšie ako bolo to rozoberanie..

Mám ale otázku ako ešte nastaviť spojku. Zaberá mi príliš dole a má krátku dráhu záberu,čo nie je podľa mňa dobré a ani mi to nevyhovuje.

Spojkový pedál,teda nejaké odvzdušnenie som ešte nerealizoval,tak skúsim či to pomôže... dúfam že áno ...ak nie čo stým potom ?

Moje dojmi po výmene ... ešte som na tom urobil len pár km,ale...

žiadne pazvuky už nie sú :D , štebotanie dvojhmoty je minulosťou :D zväčšené vibrácie ani údajný "hluk" som nezaznamenal ,je tam ale rozdiel oproti dvojhmote v nízkych otáčkach,povedal by som že pri pod točenom motore to dvojhmota ešte stále hladila ( aj pri 175 000km stále ako tak fungovala ) , kedže teraz je cítiť ak má motor nízke otáčky,je tam ten efekt že je motor nekľudný a chce ho to držať vo vyšších otáčkach ... čo je vlastne dobré... Ďalším rozdielom,to som aj čakal a je to cítiť a to sú " kusance " pri pustení spojky , dvojhmota to proste žehlila aj napriek svojmu opotrebeniu.... otázne je ale či mi to práve nespôsobuje tá krátka doba záberu spojky ??? ja si myslím že čiastočne áno... možno si to ešte sadne trochu...uvidím časom....

Inak je jazda bez problémov a je to len si na to zvyknúť ako to teraz je ...

A aby som nezabudol ... efekt traktorovej spojky zmizol ( dosť tvrdá )... to mi bude trochu chýbať ...mne to nerobilo problém...ide teraz pre mňa až príliš mäko :D

Takže ostáva mi doriešiť tú dráhu záberu spojky.... nejaké nápady ???

a pár foto :D

27.08.2019 22:27
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3390
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101