Diskusné fórum

prihlasenie dovezeneho auta

Autor Správy

Re: prihlasenie dovezeneho auta

chcel by som sa spytat na postup pri prihlasovani dovezeneho auta. Kde sa auto prihlasuje a ake doklady su potrebne na riadne prihlasenie bez toho aby som musel ista na homologizaciu alebo ako sa to vola a obdrzanie evidencnych cisel. V mojom pripade sa jedna o dovoz z mimo EU. dakujem

03.06.2010 20:07

Re: prihlasenie dovezeneho auta

Serus no ...uplne najlepsie by bolo zajst alebo zavolať na dopravny inspektorat pretoze poziadavka na rozne certifikay apodobne hluposti su na dovoz zroznych krajin ine..dokonca aj v ramci EU ...ale vo vseobecnosti by to mal byt ... vypisany prihlasovaci protokol kt. si vyzdvihnes na dopravnom I. COC(vo vecsine pripadov), TP a oba prelozene oficialne .. potom stk. KO. a Emisna ..vsetko toto zanesies spet na inspektorat a pockas v priemere 7-14 dni, po potvrdení normálne pojdes normalne prihlasit značky ..... nieje to nic hrozne ..len to trva..no existuju ludia ktory vedia za poplatok toto vsetko zariadit a urýchlit... ak nemas nato cas a nejaka ta 100vka ta nezabije doporucujem smile

03.06.2010 20:54

Re: prihlasenie dovezeneho auta

... a este treba zaplatit poplatok do recyklacneho fondu

... a treba este jeden doklad - potvrdenie z Danoveho uradu o oznameni o nadobudnuti dopr. prostriedku, t.j. ze si zaplatil pri dovoze auta DPH. Bez tohto dokladu ti nevyda DI novy TP!smile

03.06.2010 21:37

Re: prihlasenie dovezeneho auta

To ti daju hned sek pri preberani prihlasovacieho protokolu ... takze to je automaticky... je tam este kopec poplakov ktore vyplynu za pochodu..tu druhucast si nabral skade? smile nei nic take som neriesil nikdy. a prihlasoval som minuly rok 2 auta, nejedna sa o auta s odpoctom dph, alebo dovozu mimo EU? stym nemam skusenosti

03.06.2010 22:27

Re: prihlasenie dovezeneho auta

http://forum.autobazar.eu/dovoz-vozidiel-f44.html skus si nieco najst tu je tu mnoho diskusii obdobneho typu.smile

04.06.2010 06:01

Re: prihlasenie dovezeneho auta

dakujem za info. Este som sa chcel spytat ohladom COC. tento certifikat je nevyhnutny alebo nie alebo iba niekedy??? Overoval som si ked som bol naposledy doma to DPH a preclenie auta a vtedy mi povedali, ze ak sa auto pouziva na osobne ucely viac ako 1 rok (neviem uz presne)tak nie je pri dovoze potrebne platit nic aj ked sa jedna o dovoz mimo EU.<br> dakujem

04.06.2010 06:10

Re: prihlasenie dovezeneho auta

dik soky skusim to tam

04.06.2010 06:38

Re: prihlasenie dovezeneho auta

Divudy ako som napisAL COC je potrebny podla toho z akej krajiny auto vezeis aj vramci EU... no u drvivej vecsiny ho potrebujes... radsej by som si to zistil na prislusnom dopravnom inspektorate....no na 90% ho potrebovat budes..matne si spominam ked som naposledy prihlasoval ze tam boli vo vynimke tusim len 3-4 krajiny skade ho netreba..jedna znich je Belgicko viac netusim..

04.06.2010 08:30

Re: prihlasenie dovezeneho auta

Marek, ten doklad z dan. uradu som potreboval, ked som minuly rok vo feb. doviezol auto z CR a kupoval som ho bez DPH a tu v SR potom platila leasingovka DPH. Auto inac nie je N1! Najlepsie to dat niekomu vsetko vybavit a clovek to ma bez starosti. Aj ja som to tak spravil.

04.06.2010 09:52

Re: prihlasenie dovezeneho auta

Tak to je tak ako som predpokladal len pri autach s odpoctom DPH... , ano je to jednoduchsie ked to niekomu zveris... jednak ma kontakty a jeto skor... no ja som si to vsetko vybavoal sam... stacilo zajst na inspektorat atam som sa dozvedel uplne vsetko co mam urobit a potrebujem stalo ma to 1,5 dna vybavociek a niekolko dni cakania

04.06.2010 09:57
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101