Diskusné fórum

Omotanie zvodov termopáskou namiesto plechových krytov

Autor Správy

Re: Omotanie zvodov termopáskou namiesto plechových krytov

Ahoj klubaci. Rozhodol som sa pre omotanie zvodov a katalyzatorov namiesto tych hnusne rezonujucich krycich plechov. Mam otazku. Teraz z odstupom casu rozmyslam ci som spravil dobre ked som omotal aj katalyzatori. Caka ma cesta na dovolenku cca 300km a bojim sa ci to nebude mat nejake negativne vplyvy... aby sa mi napriklad nechytilo auto od toho tepla alebo neprepalil katalyzator. Co si o tom myslite?

10.08.2019 21:15

Re: Omotanie zvodov termopáskou namiesto plechových krytov

Tie rezonujuce plechy idu aj mne na nervy, uz mi to zacalo robit na 10 rocnom aute. Plechy maju asi tu vyhodu, ze v ich pripade moze tadial prudit vzduch, medzi plechom a zvodom. Ked to omotas, tak paska musi zrejme sakra dobre odvadzat teplo, aby sa to potrubie neupieklo. Ale to si domyslam. Snad si tam dal spravnu pasku v spravnom mnozstve smile

11.08.2019 21:17

Re: Omotanie zvodov termopáskou namiesto plechových krytov

Mal som omotané aj zvody aj KAT. Zo zvodov už to opadalo, kedže to oplechovanie som už nepoužil, na KAT-e to mám dodnes, ale nie som si istý či KAT nemá potom až zbytočne vysokú teplotu. Termopáska nemá teplo odvádzať, ale brániť jeho šíreniu do okolia. Ak nie je na zvochoch ani páska ani oplechovanie, tak teplota na KAT-e môže klesnúť pod úroven kedy nie je účinný ako má byť a hned svieti "check engine"

Podla fotiek v PC to mám omotané už od leta 2016 = 3roky

11.08.2019 23:24

Re: Omotanie zvodov termopáskou namiesto plechových krytov

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

11.08.2019 23:24

Mal som omotané aj zvody aj KAT. Zo zvodov už to opadalo, kedže to oplechovanie som už nepoužil, na KAT-e to mám dodnes, ale nie som si istý či KAT nemá potom až zbytočne vysokú teplotu. Termopáska nemá teplo odvádzať, ale brániť jeho šíreniu do okolia. Ak nie je na zvochoch ani páska ani oplechovanie, tak teplota na KAT-e môže klesnúť pod úroven kedy nie je účinný ako má byť a hned svieti "check engine"

Podla fotiek v PC to mám omotané už od leta 2016 = 3roky

Takze pohodka nemusim sa bat ze zhorim.😊 Aj tak omotaval som to prvy krat a mal som s toho uz nervy. Na potrubi pohodka no ten prechod zo zberneho potrubia na katy bol strach.. paska sa mi smykala parala... radost robit.. takze sa chystam to omotat nanovo. Ale aspon uz mam dusicku na mieste ze nic vazne sa nemoze stat.😉 vdaka

12.08.2019 05:49

Re: Omotanie zvodov termopáskou namiesto plechových krytov

Caute, celkom aktualna tema aj pre mna. Mam zrejme nefungujuci kat, takze by som ho potreboval vymenit. Ale skor ako tak spravim, potrebujem sa do vnutra tych plechov pozriet, pomerat rozmery a tak, a otazka teraz je, ake a kolko sroubov a matiek kupit, aby ked to odkrytujem som to vedel aj zakrytovat, na ten cas kym si nakupim vsetko, co mi bude treba. Nemam si dopredu ako tie srouby zmerat, kedze nemam ako dopredu zdvihnut auto a je tam este aj ta plastova ochrana motora. Srouby su nacisto zhrdzavene, nutna vymena. Nad termopaskou som rozmyslal na zvody tiez ale potom znovu zakrytovat tak ci tak, kat by som ja asi nepaskoval, kvoli tomu co pisal uz Ivanko.

Nad katom rozmyslam tymto ze by som stary v rure vyrezal a vovaril novy. Ma s tym niekto skusenost?

Diky za rady

Mx.

13.08.2019 08:07

Re: Omotanie zvodov termopáskou namiesto plechových krytov

Vospolok, riesil som podobne, zopar postrehov. - Paska je super ale treba aby mala nejaku ochranu, takze pouzit povodne plechy. Inac po case vypada. - Na kat som pasku nedaval, lebo uz to bolo velke a nevedel som to dostat do tych plechov. Teplota by hadam nemala byt problem. - ukoncenie pasky spravit poriadne, nerez stahovackou. Cokolvek ine zhrdzavie po case. - miloxko, legacy maju 2 katy. Ten prvy je mensi a ten druhy vatsi, ktory potrebujes pomenit? Pozri si galerku vyfuk

15.08.2019 08:53

Re: Omotanie zvodov termopáskou namiesto plechových krytov

Reakcia na príspevok od používateľa Atlatl:

15.08.2019 08:53

Vospolok, riesil som podobne, zopar postrehov. - Paska je super ale treba aby mala nejaku ochranu, takze pouzit povodne plechy. Inac po case vypada. - Na kat som pasku nedaval, lebo uz to bolo velke a nevedel som to dostat do tych plechov. Teplota by hadam nemala byt problem. - ukoncenie pasky spravit poriadne, nerez stahovackou. Cokolvek ine zhrdzavie po case. - miloxko, legacy maju 2 katy. Ten prvy je mensi a ten druhy vatsi, ktory potrebujes pomenit? Pozri si galerku vyfuk

Marcel neviem ktory vymenit, nakolko len viem, ze ked som bol na "skusobnej" EK tak to bolo cele zle, mozno niekde prisava vzduch vo vyfuku, ale myslim ze to bude nieco horsie, a ako prve mi vychadza ten kat, zrejme ten co je hned za motorom, potreboval by som to rozobrat a pozriet najprv s niekym zodpovednym.

16.08.2019 12:05

Re: Omotanie zvodov termopáskou namiesto plechových krytov

Reakcia na príspevok od používateľa miloxko:

16.08.2019 12:05

Marcel neviem ktory vymenit, nakolko len viem, ze ked som bol na "skusobnej" EK tak to bolo cele zle, mozno niekde prisava vzduch vo vyfuku, ale myslim ze to bude nieco horsie, a ako prve mi vychadza ten kat, zrejme ten co je hned za motorom, potreboval by som to rozobrat a pozriet najprv s niekym zodpovednym.

Miloxko a čo presne ti na pred EK nevyšlo keď ideš meniť katalizator?

16.08.2019 14:05

Re: Omotanie zvodov termopáskou namiesto plechových krytov

Reakcia na príspevok od používateľa Thomas111:

16.08.2019 14:05

Miloxko a čo presne ti na pred EK nevyšlo keď ideš meniť katalizator?

Vsetko, maju tam 4 stlpceky ktore musia byt zelene, a boli vsetky cervene. Lambda ukazovala 0,96, asi dve desatiny pod limit, ale to moze byt vraj aj netesnostou, ale HC boli asi 5x vyssie ako horny limit... nepamatam si to presne

16.08.2019 14:07

Re: Omotanie zvodov termopáskou namiesto plechových krytov

Reakcia na príspevok od používateľa miloxko:

16.08.2019 14:07

Vsetko, maju tam 4 stlpceky ktore musia byt zelene, a boli vsetky cervene. Lambda ukazovala 0,96, asi dve desatiny pod limit, ale to moze byt vraj aj netesnostou, ale HC boli asi 5x vyssie ako horny limit... nepamatam si to presne

Ja riešim len zlomok vysoké HC pri voľnobehu

16.08.2019 14:13
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100