Diskusné fórum

Stretávacie svetlá Outback

Autor Správy

Re: Stretávacie svetlá Outback

Zdravím Vás. Chcem sa opýtať, či mal niekto podobný problém. pri naštartovaní, mi tak zo 70% nezasvieti pravé stretavacie svetlo.Stáva sa to čoraz častejšie. Niekedy pomôže vypnúť,zapnúť svetlá,niekedy naštartovať znova a zasvieti. Niekedy ani na piaty krát.Potom po pár. km niekde odstavím a ked naštartujem naskočia obe. Neviem prísť na to, kôli čomu, spínanie musí byť OK ked dá impulz a zasvieti min.to jedno..Môže byť chyba niekde v kontaktoch? Mal som viac áut -- nie subaru-- s s takým problémom som sa nestretol. Dnes som poźiadal profi elektrikára, a rovno povedal, že nie..že subaru nerobí... ďakujem za radu.

03.03.2020 19:16

Re: Stretávacie svetlá Outback

Reakcia na príspevok od používateľa Splicer:

03.03.2020 19:16

Zdravím Vás. Chcem sa opýtať, či mal niekto podobný problém. pri naštartovaní, mi tak zo 70% nezasvieti pravé stretavacie svetlo.Stáva sa to čoraz častejšie. Niekedy pomôže vypnúť,zapnúť svetlá,niekedy naštartovať znova a zasvieti. Niekedy ani na piaty krát.Potom po pár. km niekde odstavím a ked naštartujem naskočia obe. Neviem prísť na to, kôli čomu, spínanie musí byť OK ked dá impulz a zasvieti min.to jedno..Môže byť chyba niekde v kontaktoch? Mal som viac áut -- nie subaru-- s s takým problémom som sa nestretol. Dnes som poźiadal profi elektrikára, a rovno povedal, že nie..že subaru nerobí... ďakujem za radu.

Ahoj,

ak to nemas daleko skus BB Novy Svet alebo Liptovska Stiavnica JRT. Na tychto mam dobre referencie a v BB som aj kupil auto.

04.03.2020 10:42

Re: Stretávacie svetlá Outback

Reakcia na príspevok od používateľa Splicer:

03.03.2020 19:16

Zdravím Vás. Chcem sa opýtať, či mal niekto podobný problém. pri naštartovaní, mi tak zo 70% nezasvieti pravé stretavacie svetlo.Stáva sa to čoraz častejšie. Niekedy pomôže vypnúť,zapnúť svetlá,niekedy naštartovať znova a zasvieti. Niekedy ani na piaty krát.Potom po pár. km niekde odstavím a ked naštartujem naskočia obe. Neviem prísť na to, kôli čomu, spínanie musí byť OK ked dá impulz a zasvieti min.to jedno..Môže byť chyba niekde v kontaktoch? Mal som viac áut -- nie subaru-- s s takým problémom som sa nestretol. Dnes som poźiadal profi elektrikára, a rovno povedal, že nie..že subaru nerobí... ďakujem za radu.

Sorry za výraz ale to si bol u akého hlupáka, čo si hovorí profi elektrikár?

Pane bože, keby si chcel od neho nejakú špecialitu typu nahodne mi zhasnú budíky a zasa sa rozsvietia, ale hento ti povie pri svetlách? smilesmilesmile

Zober kontox prečisti kontakty, pozri trochu na kabeláž. Nepíšeš či máš H7 alebo xenony (neviem či je tam vôbec možnosť H7), ale môže byť vadná výbojka, respektíve štartér výbojky. Výbojky si vzájomne zvládneš vymeniť aj sám a hned budeš vedieť či je alebo nieje v nich chyba. Štartér pre výbojku netuším kde má a nechce sa mi ani hladať. Každopádne zámena štartérov tiež nie je robota na ktorú treba doktorát, ale teda z mechanického hladiska to môže byť práca aj na vyše 2hod, pretože bude treba demontovať aj nárazník aj svetlá aby sa k nim človek dostal.

Preto vždy ja vravím že zlaté H7

05.03.2020 18:00
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100