Diskusné fórum

Ložiská kolies

Autor Správy

Re: Ložiská kolies

Cakal som sialenu ciastku no 390 libier je uz teda fakt silasmile

29.06.2010 01:10

Re: Ložiská kolies

peto,ak to este vydrzi,tak to tam nerob...nechaj si to spravit na SK , tu ta to vyjde mozno nieco okolo 100euri

29.06.2010 08:53

Re: Ložiská kolies

To vies brano cert vie ci to vydrzi a hlavne na to doma nebude moc casu. Huci to coraz dalej viac a 2000Km behom jedneho dna da tomu lozisku len a len zabrat. Nezostava mi nic ine len to robit doma popripade vylisovanie a nalisovanie loziska nechat na servis (pokial by to na kolene neslo) a zbytok sam. Viete niekto pre aku znacku sa rozhodnut????

29.06.2010 09:23

Re: Ložiská kolies

kokso smile tak to je ina palka ... ja mam inak cerstve presne info, kedze mi cestou z BA zrazu zacalo hucat v druhom lozisku (prave zadne sa menilo vo feb. pred Javorinou a lave zadne teraz po BA zraze smile) cize ani druha strana nevydrzala o moc viacej.

Cena: 3,5h praca - 70€ (ale mam model do r.v.2000, cize JRT si uctuje protekcne menej smile) a 75€ material (lozisko je adekvatna nahrada - nie original) - ale aj tak 145€ v porovnani s anglickom je sila smile

jazdit by som na tom nejazdil ak sa ti to zhorsuje - ja som tak jazdil celu zimu a nakoniec som bol rad ze som dosiel do servisu - uz mi to tak hucalo, ze som sa bal, ze urvem napravu (tentoraz som to isiel dat hned vymenit) no ale v tvojom pripade je to ine smile takze vela stastia pri vymene

29.06.2010 11:52

Re: Ložiská kolies

Peto ktomu ti podam aj ja info v januari tohoto roku som menil obe zadne.

No dostal som tam lozska FAG udajne idu do prvovyroby tak my bolo povedane.Cenovo jedno teda sada 100 € praca 100 € cize setko to stalo 300€ no celkom dost ale mam to poriadne spravene ako doma na kolene a dostat von lozisko po niekolkych rokoch nebude asi sranda.

29.06.2010 22:49

Re: Ložiská kolies

ja len upresnim Peta. FAG je celosvetovo uznavana firma, ktora vyraba OEM pre znacky ako Porsche,BMW ci Audi. Ale urcite nie je OEM dodavatelom pre Subaru. tym je NSK . tak isto ako pre celu Toyota corp.

30.06.2010 09:55
MB
avatar

Re: Ložiská kolies

Ja som na mojom STI menil lave zadne lozisko pred mesiacom. Cena bola EUR 145 (aj s robotou).

30.06.2010 10:08

Re: Ložiská kolies

Akurat som pozeral do tej predbeznej faktury a zauctovali mi tam aj ABS ring nechapem preco takze cena by mala byt o 90 libier menej a zvolil som sadu od nipparts ktorou som usetril tiez nejake kacky (dufam ze to nebude nejaky bordel co sa po par tisic Km rozpadne) takze ta celkova cena by mohla teoreticky klesnut. V sade od nippartsu je dokonca jedno origo gufero od subaru a znacka loziska NTN.

30.06.2010 10:11

Re: Ložiská kolies

menili ti ABS ring? to je kua zaujmave. je to v podstate unasac,na ktorom su vysustruzene zubky,ktore potom snima ABS senzor. pri vymene loziska ho nie je potrebne vymienat - jedine,ze by bol:

1.poskodeny uz pred tym ( co by si videl na kontrolke ABS-svietila by a ABS by nefungoval) 2. poskodeny pocas demontaze - to je maslo na hlave servisu a nevidim dovod,aby si to platil ty.

takze ich pekne vyzvrtaj milaankov v tom servise.

30.06.2010 10:39

Re: Ložiská kolies

Nie nie zatial to nemenili len si to zauctovali do predbeznej faktury. Bolo to totiz tak ze som dostal dve sumy jedna pokial sa menilo len lozisko a neposkodi sa usadenie a druha pokial by sa to menilo vsetko. Vraj sa im par krat uz stalo ze to pod lisom nevydrzalo. Mechanik respektive dispacher mi tvrdil ze ABS ring je nalisovany a vraj to nejde dat dole (to je ale aj tak len v prpade ze by sa menil cely HUB) a omylom mi ho zaratal aj v tom prvom pripade. No uz je to vsetko v poriadku a vyvratil som mu aj ten nalisovany ABS unasac pretoze v mojom pripade je nasrobovany. Takze z 390 som sa po zakupeni kitu nipparts a odratani ABS ringu dostal na nieco cez 200 libier co je v celku pohoda. Uz len dufat ze som ich tym velmi nenasral a budu sa k tomu stavat tak ze chcem vymenit len lozisko a nie tak ze mi rozbiju kladivom cely naboj len aby som platil viac.

30.06.2010 14:18
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100