Diskusné fórum

Ložiská kolies

Autor Správy

Re: Ložiská kolies

Takze konecne ticho. Suma za opravu 150libier. Kedze som tipoval prave koleso a ono to bolo predsa len lave tak mi to stare lozisko mechanik aj pekne otvoril: http://www.klubsubaru.sk/galeria/437/ Brano si si isty tym OEM pre subaru a toyotu???? Mne totizto odtial vybral lozisko NTN presne take iste ake bolo v sade nipparts. Jedine ze by ho uz niekto predomnov menil a to sa mi moc nezda.smile

07.07.2010 16:49

Re: Ložiská kolies

Aky zvuk dava to poskodene lozsiko? Mne robi nejaky hluk v zadnej casti auta, skor ako keby som siel po velmi vrubkovanom asfalte a robi to hlavne v strmom kopci ked trochu klesaju otacky pod 30000. Ale je to skor taky zvuk ako keby skrucali nejaku ocel alebo tazko opisatelny zvuk. Myslite, ze to budu tie loziska?

04.08.2010 13:26

Re: Ložiská kolies

Peto

rozdiel medzi NSK a NTN (ci dokonca AISIN) je v tom,ze NTN je skor nieco ako mensi brat z menej znamym menom (ale minimalne takou istou kvalitou). Pravdou je,ze tieto tri firmy si prilis nekonkuruju,aj ked sa nachadzaju v tom istom segmente (typicky japonsky pristup). a teda sa moze stat,ze niektore casti trhu v OEM biznise medzi sebou zdielaju. takze je prirodzene,ze mozes najst oboch vyrobcov na svojom aute. tak ci onak sa jedna povacsine o katalogove loziska...

na aute sa nachadza par desiatok lozisk.takze je uplne normalne,ze vo vodnej pumpe najdes lozisko od AISIN , v nabojoch to bude NTN a v prevodovke NSK. a navyse tento pomer sa moze kludne menit v zavyslosti od rocnika. napriklad AISIN bol pred 4 rokmi majoritny vyrobca lozisk pre TOYOTA group. teraz ma tento podiel NSK.

v kazdom pripade, vsetky 3 mena su zarukou maximalne vysokej kvality (teda pokial sa nejedna o cinsky "fejk" )

Sverigac, poskodene lozisko (ako napriklad poskodenie obeznej drahy,ktore ma na fotke peto) sa vyznacuje zvysenym hlukom. je to jednoducho hluk (valivy hluk) ,ktory meni svoju frekvenciu v zavislosti od rychlosti hnanej napravy. pri odlahceni tejto napravy sa naopak hluk zmensuje. dost casto sa tento problem dokaze zamenit za hluk pochadzajuci od pneumatiky. takze pozor na to.

04.08.2010 16:13

Re: Ložiská kolies

halo halo.zdravim vas pani ja som takisto spozoroval dost znatelny zvuk od zadnej napravy myslel som si ze je to tiez lozisko ale po precitani par prispevkov to tak asi nebude.je to skaredy zvuk a pocujem to iba s otvorenym pravym oknom ( zvuk vo vnutri nepocut) je to take skarede ryncanie zeleza po prejdeni nerovnosti, povedal by som ze az praskanie, ako keby pruzina.vymenil som tlmice, skontroloval dorazy, pruziny...a ono to robi aj nadalej.vola v kolese nieje ziadna a zospodu je naoko vsetko OK.zvuk ide od praveho zadneho kolesa, hlavne pri prejasze nejakej nerovnosti, dokonca ked idem lavotocivou zakrutou tak je to znatelnejsie diky za rady a odporucania

13.08.2010 10:37

Re: Ložiská kolies

nasdar

je tazko ti radit,hlavne ked sa jedna o takyto fantomovy zvuk. keby sa to neprejavovalo iba pocas prechodu cez nejaku nerovnost,tak by som povedal,ze ti to skrta brzdovy kotuc o dosky (aj ked teda neviem,ci mas diskove,alebo bubnove brzdice). ale ak to robi len vylucne pocas pruzenia tak... dovolujem si tvrdit,ze by to mohlo mat nieco spolocne s pruzinou. bud tam je nejaky bordel (nejaka necistota sposobujuca tento zvuk),alebo o nieco zachytava pocas pruzenia. skontroloval by som aj samotne uchytenie pruziny/tlmica o kasnu (ci nahodou tam nie je nejake mechanicke poskodenie). samozrejme celkova kontrola napravy (od naboja az po poloos ,ci rucnu brzdu) by mala byt samozrejmostou.

smile

13.08.2010 11:04

Re: Ložiská kolies

hmm, ja neporadim, akurat prispejem svojou troskou do fantomoveho zvuku ... mne to pred letom parkrat urobilo pri vyjazde z garaze - cuvanie do strany po rozbitej ceste a tiez pri otvorenom okne mi az zimomriavky nabehli ako to zaskripalo nechutne zelezo o zelezo - cize fantomovy zvuk potvrdzujem, ale pricinu ani nasledok som neriesil, urobilo to parkrat v priebehu par dni a odvety uz par mesiacov nic, takze som tiez z toho jelen smile

13.08.2010 22:33

Re: Ložiská kolies

praveze pruzinu, dorazy, prachovku a samotny tlmic som mal von....vsetko je ok.brzdy vzadu mam bubnove, rozmyslal som aj ci sa mi komplet cela brzda nevysypala v bubne aa skaze to tam, lieta.....ten fantomovy zvuk by som tomu pripisal.zvuk od loziska, pripadne diferaku alebo poloosy by som pocul do interieru, kedze to tam rezonuje ( z vlastne skusenosti)ALE....keby to bola brzda tak by asi auto brzdilo znatelne horsie.....kazdopadne skusim rozobrat bubon este

14.08.2010 12:50

Re: Ložiská kolies

no...a po probleme....nic som neopravoval, do nicoho som nesprtal....pred tyzdnom sa od zadu ozvala rana ako z dela a uz je ticho....absolutne netusim co sa dialo ale auto ide tak ako ma a fantomovy zvuk uz nieje ziadny....co kde jak???? netusim

03.09.2010 14:22

Re: Ložiská kolies

no, ta rana...este by som skotroloval zavesenie kolesa (samotny zaves , ulozenie ramien,capy) , to ze to bola rana jednoducho znamena,ze "nieco" skocilo naspat. a to aj znamena,ze to moze opatovne vyskocit. ja by som s takymto riesenim nebol spokojny...treba to cele pozrietuplne do detailu

03.09.2010 22:19

Re: Ložiská kolies

noooooooo...to znie celkom logicky....len ked som mal dole kolesa a tlmice, nic sme si s mechanikom nevsimli kua

04.09.2010 18:07
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100