Diskusné fórum

Ložiská kolies

Autor Správy

Re: Ložiská kolies

Tá vazelína skoro určite bude z kĺbu. Manžeta je asi roztrhnutá na mieste, kde to nie je vidieť. V ložisku, resp. v náboji tolko vazeliny ani nebude. Skús vytočiť plný , pomaly sa pohýňaj a počúvaj, či ti nepuká kĺb. Pri takejto "strate" maziva určite nie je niečo v poriadku.

03.05.2017 21:23

Re: Ložiská kolies

Tak je to vybavené, v piatok som bol v JRT a menila sa manžeta.

09.05.2017 17:32

Re: Ložiská kolies

Reakcia na príspevok od používateľa Brano:

04.08.2010 16:13

Peto

rozdiel medzi NSK a NTN (ci dokonca AISIN) je v tom,ze NTN je skor nieco ako mensi brat z menej znamym menom (ale minimalne takou istou kvalitou). Pravdou je,ze tieto tri firmy si prilis nekonkuruju,aj ked sa nachadzaju v tom istom segmente (typicky japonsky pristup). a teda sa moze stat,ze niektore casti trhu v OEM biznise medzi sebou zdielaju. takze je prirodzene,ze mozes najst oboch vyrobcov na svojom aute. tak ci onak sa jedna povacsine o katalogove loziska...

na aute sa nachadza par desiatok lozisk.takze je uplne normalne,ze vo vodnej pumpe najdes lozisko od AISIN , v nabojoch to bude NTN a v prevodovke NSK. a navyse tento pomer sa moze kludne menit v zavyslosti od rocnika. napriklad AISIN bol pred 4 rokmi majoritny vyrobca lozisk pre TOYOTA group. teraz ma tento podiel NSK.

v kazdom pripade, vsetky 3 mena su zarukou maximalne vysokej kvality (teda pokial sa nejedna o cinsky "fejk" )

Sverigac, poskodene lozisko (ako napriklad poskodenie obeznej drahy,ktore ma na fotke peto) sa vyznacuje zvysenym hlukom. je to jednoducho hluk (valivy hluk) ,ktory meni svoju frekvenciu v zavislosti od rychlosti hnanej napravy. pri odlahceni tejto napravy sa naopak hluk zmensuje. dost casto sa tento problem dokaze zamenit za hluk pochadzajuci od pneumatiky. takze pozor na to.

Nazdar, ja som spozoroval zase nie valivy hluk ale taky pistavy neprijemny hluk v kabine. Hlavne sa objavuje pri rychlosti nad 90km/h, nabera intenzitu pri zvysovani rychlosti a pri znizovani to klesa aj pri vyradenej rychlosti na neutrale aj do rychlosti 50km/h.. hlavne to robi na 4-6 prevodovom stupni. Dost neprijemny zvuk. Co to moze byt, bude to od kolies alebo diferak? Nie ste niekto z okolia NR ze by ste sa previezli popocuvali.. Inak auto jazdi normalne nic nesvieti. Taky dost blby jav tiez, dost piskaju pneumatiky do zakrut ale ze dost.. dezen je rovnomerne opotrebeny - su to yokohamy geolandar 225/55 R17. Neviem ci to ma spojitost.

18.07.2017 10:20

Re: Ložiská kolies

Zdravim,

tesne pred dovolenkou (den pred odchodom, aby som bol presny; Murphyho zakony zase raz preukazali svoju platnost...) som rieisil problem so zadnym loziskom na Forestri SH (r.v.2008, cca 275tis km najazd).

Vzhladom na urgentnost som bral diel z Autokelly (terazky LKQ), kde na lozisko SKF VKBA7479 stalo 182eur. Po dovolenke som uz v klude objednal to iste u predajcu lozisiek (Tradepoint Group sro) kde ma to iste vyslo 73eur [dodacia doba cca tyzden]...

Takze koho nesuri cas, odporucam predajcu lozisk, skor nez predajcu autorielov...

24.10.2021 18:59

Re: Ložiská kolies

Reakcia na príspevok od používateľa ztech:

24.10.2021 18:59

Zdravim,

tesne pred dovolenkou (den pred odchodom, aby som bol presny; Murphyho zakony zase raz preukazali svoju platnost...) som rieisil problem so zadnym loziskom na Forestri SH (r.v.2008, cca 275tis km najazd).

Vzhladom na urgentnost som bral diel z Autokelly (terazky LKQ), kde na lozisko SKF VKBA7479 stalo 182eur. Po dovolenke som uz v klude objednal to iste u predajcu lozisiek (Tradepoint Group sro) kde ma to iste vyslo 73eur [dodacia doba cca tyzden]...

Takze koho nesuri cas, odporucam predajcu lozisk, skor nez predajcu autorielov...

Autokelly sú predražený. A nie len oni... Sú to firmy čo fungujú tak že servisákom vozia tovar kludne 2x denne. Servisu to vyhovuje a nevadí mu že diel čo kúpiš za 100€ stojí u nich 150€. Za material či prácu platí zákazník. Servis má za nákup body, za ktoré si potom "kupuje" vybavenie, od náradia, cez zdviháky, plničky klimatizácií... To vybavenia mu v podstate zaplatia zákazníci

24.10.2021 22:49
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101