Diskusné fórum

Vo Forestri diesel, či benzín ?

Autor Správy

Re: Vo Forestri diesel, či benzín ?

Dobrý deň Chcel by som vás poprosiť o radu, či o podelenie sa so svojimi skúsenosťami s vozidlom Subaru Forester. Riešim dilemu či prekúpiť Forestra s benzínovým motorom či naftovým, či manuál, či automat. Moje finančné možnosti sú na úrovní ročníkov 2014 – 2016. Mám možnosť kúpiť aj takmer nový Forester , ktorý nemá ani rok a málo najazdených km, ešte 4. generácia, má EyeSight systém, cena 28 000 €, ale to už musím riešiť cez lízing a tu už mám kus obavu sa ešte viacej zadlžovať. Ja do roka najazdím asi 10 000 km. Z toho približne 20 % mestské komunikácie, 50 % okresné cesty II. a III. triedy, 20 % rýchlostné cesty, diaľnice, 10 % terén. Chcem kúpiť auto čo by malo dobré jazdné vlastnosti na ceste aj v teréne. Máme chatu v kopcoch, kde najmä v letných mesiacoch často jazdím. Vedie tam lesná cesta, podľa poveternostných podmienok a stavu vymytia dažďami je raz v lepšom, raz horšom stave. Každú chvíľu tam potrebujem niečo doviesť, alebo odviesť, takže auto by malo mať slušný kufor a byť schopné potiahnuť v teréne aj prívesný vozík. Mne sa najviac páči Subaru Forester, aj keď od Subaru poškuľujem aj po Outbacku a XV. No mám oko som už uviedol dilemu s typom motoru a typom prevodovky. O diesloch som sa dočítal, že hlavne tie v 3. generácii boli hodne problematické a v niektorých prípadoch došlo až ku fatálnym poruchám na agregáte čo viedlo k likvidácii vozidla. V ďalších ročníkoch boli už tie diesle lepšie, alebo sa stále objavovali rôzne poruchy vo zvýšenej miere ako u benzínov ? Dosť ma ľudia odhovárajú od dieslového motora, že aj v 4. generácii Forestra je dieslový motor problematický a často poruchový najmä pri vyšších nábehoch km, čo už ojazdené auta s vekom 5 a viac rokov majú. Aj kvôli menšej spotrebe paliva, aj kvôli dosť menšej cene ojazdeného vozidla by som skôr išiel do diesla. No tu ma zase straší pravdepodobnosť vyšších nákladov na opravy. No s benzínmi je zase ten problém, že ich je málo, sú drahšie a majú väčšiu spotrebu. Aké máte vy skúsenosti s danými agregátmi ? Je naozaj dieslový motor aj vo 4. generácii Forestra problematický a viac poruchový ? No a ešte je tu dilema či manuál, či automat. Mám deti vo veku, že by si mohli urobiť vodičák, tak si vravím, že by bol lepší manuál, aby sa naučili preradzovať, keď by niekde potom mali jazdiť na aute s manuálom, aby to mali už v ruke. No čoraz viacej s mi páči automat a možnosť zapnúť X-Mode, tento systém je len pri aute s automatickou prevodovkou. Aké sú vaše skúsenosti ohľadom jazdy s manuálom, či automatom ? Ohľadom toho X-Mode je to funkcia ktorá je potrebná, má svoj význam a opodstatnenie, či väčšina si vystačí aj bez neho ? A ešte sa mi skúste vyjadriť ku vhodnosti, či výhodnosti kúpi toho kvázi nového Forestra. Prípadne keby ste mi vedeli odporučiť inú značku čo by bola vhodná pre moje potreby aj za to budem vďačný. Za pochopenie a odpovede vopred ďakujem.

09.08.2020 19:26

Re: Vo Forestri diesel, či benzín ?

Kvôli nájazdu 10.000km ideš kupovať také drahé auto? To sa ti oplatí? Určite sa ti neoplatí diesel. Benzínových Subaru je málo a sú drahšie, pretože ich nikto nechce len tak predávať, lebo aj napriek vyššej spotrebe benzínu sa neoplatí ich predávať. Ja by som dnes išiel do automatu, pretože keď sa ho budeš zbavovať za X rokov, tak bude atraktívnejší, hoci o Lineartronic sa treva pravidelne starať. Ale ak chceš nízke dlhodobé náklady, tak jednoznačne benzín s MT.

10.08.2020 07:30

Re: Vo Forestri diesel, či benzín ?

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

10.08.2020 07:30

Kvôli nájazdu 10.000km ideš kupovať také drahé auto? To sa ti oplatí? Určite sa ti neoplatí diesel. Benzínových Subaru je málo a sú drahšie, pretože ich nikto nechce len tak predávať, lebo aj napriek vyššej spotrebe benzínu sa neoplatí ich predávať. Ja by som dnes išiel do automatu, pretože keď sa ho budeš zbavovať za X rokov, tak bude atraktívnejší, hoci o Lineartronic sa treva pravidelne starať. Ale ak chceš nízke dlhodobé náklady, tak jednoznačne benzín s MT.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Máš pravdu,mal by som sa trochu zamýšľať aj nad tým čo bude budúcnosti ľahšie predať.

Vieš mi trochu hlbšie objasniť v čom je taký rozdiel v poruchovosti dieslov oproti benzínom ? Myslím pri Forestrovi IV. generácie. Aké najbežnejšie poruchy postihujú diesle aké benzín ?

12.08.2020 21:11

Re: Vo Forestri diesel, či benzín ?

To ti neviem zodpovedne povedať, ale podľa mňa je v mnohých ohľadoch zaujímavejšie nové Suzuki Jimny.

13.08.2020 07:28

Re: Vo Forestri diesel, či benzín ?

Pozrel som, ale na našom trhu ešte nie je.

14.08.2020 22:23

Re: Vo Forestri diesel, či benzín ?

Nový Suzuki Jimny ani na európskom trhu nebude koli emisiam. Na 10 000 km ročne sa ti podľa mňa neoplatí kupovať diesel, neviem prečo ho chceš či koli sile alebo nižšej spotrebe. Benzín zožerie viac ale zasa servis motora na mojom subaru (impreza 2.0 r.v. 2009)je minimalný myslím poruchy. Otec ma Outback (2.5 r.v. 2007) a na oboch autách chodíme do servisu na výmenu oleja filtrov. Nemáme tam žiadna veľkú poruchovosť. je pravda že benzín je na spotrebu drahšie vozenie, ale nemáme problém zo štartovaním cez zimu, žiadne žhaviče, alebo oprava drahých vstrekov. My jazdíme cca od 12 000 km do 15 000 km ročne. A keby som na to mal tak si kúpim znovu benzín. Manželka ma passata kde je nafta 1.9 tdi no už sme za tie roky menili turbo a dva vstreky a samozrejme hadice od turba a podobne. To čo sa ušetrilo za tie roky na nafte oproti benzínu tak sme jednorazovo nechali v servise za opravu. Keď budeš jazdiť 10 000 km ročne tak tu naftu asi poriadne ani nezohreješ myslím že DPF nebude nadšené. Nafta je na dlhé trasy, nie na brnkanie po dedine-meste.

20.08.2020 06:09
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100