Diskusné fórum

Voda pred spolujazdcom

Autor Správy

Re: Voda pred spolujazdcom

Dnes po 1h jazde v dazdi, keď som pri 15°C mal zapnutú klímu na 19°C, som zistil, že pred spolujazdcom je na rohozi nastekana voda a pod rohozkou bol koberec/tapacir úplne mokrý, napity vodou. Asi to tam nakvapkalo spod priehradky pred spolujazdcom.

Môže to byť klimatizácia? Nejaká tesnenie alebo ventil? Alebo nastekana zvonku, niekde cez listu pod stieračom?

Legacy 2010 wagon.

25.09.2020 19:30

Re: Voda pred spolujazdcom

Trochu som googlil. Je to buď upchata odtokova hadicka z klimatizácie, alebo strešného okna. Častý problém všetkých Legacy.

26.09.2020 08:14

Re: Voda pred spolujazdcom

Tak hadica do klimatizácie je celkom suchá, našťastie, to by potom bola voda aj pod kobercom, ale tam je to našťastie suché!!! Našiel som pár kvapiek visieť na hlavnom ventilatore pod kabinovym filtrom, a to potrubie na prívod vzduchu jevnutri dosť vlhké, tak možno tadiaľ slahala voda a okolo ventilátora kvapka na koberec. Lenže kabinovym filter nebol premočené!

A nejaká prašivá mačka mi v noci dotrhala izoláciu pod kapotou.

26.09.2020 11:27

Re: Voda pred spolujazdcom

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

26.09.2020 11:27

Tak hadica do klimatizácie je celkom suchá, našťastie, to by potom bola voda aj pod kobercom, ale tam je to našťastie suché!!! Našiel som pár kvapiek visieť na hlavnom ventilatore pod kabinovym filtrom, a to potrubie na prívod vzduchu jevnutri dosť vlhké, tak možno tadiaľ slahala voda a okolo ventilátora kvapka na koberec. Lenže kabinovym filter nebol premočené!

A nejaká prašivá mačka mi v noci dotrhala izoláciu pod kapotou.

cau, tuto som to riesil uz davno, treba to rozobrat, hadicku vybrat pekne von, ja som to robil pred barakom na parkovisku, je to trocha roboty ale zas nechces v tom plavat... ja som ju prefukol vzduchom z kompresoru a vratil naspat a od roku 2013 pohoda :)

http://www.klubsubaru.sk/forum/tema/828/ fotky neviem preco nechce zobrazit

drzim palec, daj vediet ako si to poriesil

mx.

28.09.2020 21:05

Re: Voda pred spolujazdcom

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

26.09.2020 11:27

Tak hadica do klimatizácie je celkom suchá, našťastie, to by potom bola voda aj pod kobercom, ale tam je to našťastie suché!!! Našiel som pár kvapiek visieť na hlavnom ventilatore pod kabinovym filtrom, a to potrubie na prívod vzduchu jevnutri dosť vlhké, tak možno tadiaľ slahala voda a okolo ventilátora kvapka na koberec. Lenže kabinovym filter nebol premočené!

A nejaká prašivá mačka mi v noci dotrhala izoláciu pod kapotou.

a este citam ze hadicu mas suchu, to ona svina bola asi aj u mna sucha, ono tam niekde za radiom na spodku je kondenzacna vanicka, alebo take nieco, z ktorej ta hadicka ide von, tym ze sa zapcha hadicka a objimka drzi, tak hadicka nema byt preco mokra, mokra bude ta vanicka, z ktorej to preteka von

tu som nasiel fotky, tak som ich dal na svoj cloud, z tade uz hadam nezmiznu https://gallery.cistynos.sk/index.php/s/pFYnETdcECb5mWt

mx.

28.09.2020 21:15

Re: Voda pred spolujazdcom

Ahoj @Milosko, ďakujem za reakciu a pomoc. Ja som tú hadicu z klimatizácie nedokázal vytiahnuť. Nechápem, ako to všetcí tí Američania, čo to riešili, alebo aj ty, ako ste to mohli dať dole. Kliešťami som ju nechcel chytiť, aby som ju nepoškodil, ale je tam tak napevno, že nebol ani náznak toho, že by som ju mohol vytiahnuť holými prstami. Nalial som vodu do predných odtokových kanálikov strešného okna, pekne vytiekla von. . Keď som potom neskôr pustil iba ventilátor na plné otáčky, tak z neho trošku kvapkala voda a bolo počuť zurčanie. O 1 deň neskôr som zase použil klímu, a už nič nekvapkalo. . Ak to znamená, že tam tá voda nabehla počas rýchlej jazdy v silnom daždi (to som asi zabudol spomenúť), tak neviem ako to vyriešim, pretože celý ten plast pod stieračmi sa mi nechce rozoberať. . Navyše mi zase tečie okolo piatych dverí do kufra. Si už pripadám ako remorkér.

29.09.2020 14:58

Re: Voda pred spolujazdcom

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

29.09.2020 14:58

Ahoj @Milosko, ďakujem za reakciu a pomoc. Ja som tú hadicu z klimatizácie nedokázal vytiahnuť. Nechápem, ako to všetcí tí Američania, čo to riešili, alebo aj ty, ako ste to mohli dať dole. Kliešťami som ju nechcel chytiť, aby som ju nepoškodil, ale je tam tak napevno, že nebol ani náznak toho, že by som ju mohol vytiahnuť holými prstami. Nalial som vodu do predných odtokových kanálikov strešného okna, pekne vytiekla von. . Keď som potom neskôr pustil iba ventilátor na plné otáčky, tak z neho trošku kvapkala voda a bolo počuť zurčanie. O 1 deň neskôr som zase použil klímu, a už nič nekvapkalo. . Ak to znamená, že tam tá voda nabehla počas rýchlej jazdy v silnom daždi (to som asi zabudol spomenúť), tak neviem ako to vyriešim, pretože celý ten plast pod stieračmi sa mi nechce rozoberať. . Navyše mi zase tečie okolo piatych dverí do kufra. Si už pripadám ako remorkér.

Mne to tieklo prave za krasneho slnecneho pocasia 30 stupnov, ked makala na plne obratky. neviem ako u tvojho modelu, ale ten plast pod stieracmi obcas rozoberam, lebo sa tam chyta listie a taky ten maly bordel, staci dat len dole stierace a vycvaknut par zapadiek, isto sa to oplati pozriet mx.

30.09.2020 18:01

Re: Voda pred spolujazdcom

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

26.09.2020 11:27

Tak hadica do klimatizácie je celkom suchá, našťastie, to by potom bola voda aj pod kobercom, ale tam je to našťastie suché!!! Našiel som pár kvapiek visieť na hlavnom ventilatore pod kabinovym filtrom, a to potrubie na prívod vzduchu jevnutri dosť vlhké, tak možno tadiaľ slahala voda a okolo ventilátora kvapka na koberec. Lenže kabinovym filter nebol premočené!

A nejaká prašivá mačka mi v noci dotrhala izoláciu pod kapotou.

Tak to asi nebola prašivá mačka, ale skôr kuna - mal som podobný problém... smilesmilesmile

07.10.2020 08:17

Re: Voda pred spolujazdcom

2 hodinova jazda s klimatizáciou, tentokrát bez silného dažďa, a zase voda kvapkalala spod priehradky. Nechápem. Tá hadica z vysušača je predsa nizsie, skoro až pri podlahe. Kvapka to z kúta pod priehradkou. Cize akoby z ventilátora na ten plastový tapacir pod priehradkou.

09.10.2020 19:29

Re: Voda pred spolujazdcom

Problém vyriešený, snáď nadlho. Mechanik v servise napojil koniec odtokovej hadice z A/C na nejaký vysokotlakový vysávač, a vraj odtiaľ vytiekla voda.

19.10.2020 15:13
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100