Diskusné fórum

Závažie v kufri zlepší trakciu v zime?

Autor Správy

Re: Závažie v kufri zlepší trakciu v zime?

Zdravím subaristi

Bývam na kopci na polosamote kopec je dlhý cca 1 km a cesta široká 3m, samozrejme cestári ku mne zavítajú vadcinou až keď obiehajú všetko okolie, Globálne otepľovanie samozrejme funguje takže vadcina zimy je úplne ôk. Ale raz za čas riadne nakyda alebo padne poľadovica. Niesom žiaden extra športový šofér, subaru IMPREZA rv2003 92kw, budem mať ale už 5zimu (prvú zimu som to samozrejme hneď dverami napred pri hrinovskej priehrade napral do garatu:D ) takže iste skúsenosti mám. Posledné zimy som si do kufra začal dávať závažie cca 50kg, kvôli tomu ze keď driapem hore kopcom a sú zlé podmienky,a chcem pridať v miernom kopci v zákrute zadok mi uteká mimo cestu a neviem nabrať potrebnú rýchlosť pred strmov pasazov, tiež v hlbokom snehu mam pocit ze ťažší predok v hlbokom snehu je ako keby pribrzdeny, zadok sa ho snaží tlačiť a keď chcem pridať aby som nestratil potrebu nu rýchlosť zadok uteká len do strán. Povedal som to kolegovi a ten to cele spochybnil, že nemám žiguliaka ale subaru že to nemôže mať vplyv na trakciu auta. Tak píšem sem ci sa tu nájde dáky subarista ktorý sa z týmto stotožňuje alebo je to len môj placebo efekt :)

21.11.2020 14:01

Re: Závažie v kufri zlepší trakciu v zime?

Reakcia na príspevok od používateľa Cero:

21.11.2020 14:01

Zdravím subaristi

Bývam na kopci na polosamote kopec je dlhý cca 1 km a cesta široká 3m, samozrejme cestári ku mne zavítajú vadcinou až keď obiehajú všetko okolie, Globálne otepľovanie samozrejme funguje takže vadcina zimy je úplne ôk. Ale raz za čas riadne nakyda alebo padne poľadovica. Niesom žiaden extra športový šofér, subaru IMPREZA rv2003 92kw, budem mať ale už 5zimu (prvú zimu som to samozrejme hneď dverami napred pri hrinovskej priehrade napral do garatu:D ) takže iste skúsenosti mám. Posledné zimy som si do kufra začal dávať závažie cca 50kg, kvôli tomu ze keď driapem hore kopcom a sú zlé podmienky,a chcem pridať v miernom kopci v zákrute zadok mi uteká mimo cestu a neviem nabrať potrebnú rýchlosť pred strmov pasazov, tiež v hlbokom snehu mam pocit ze ťažší predok v hlbokom snehu je ako keby pribrzdeny, zadok sa ho snaží tlačiť a keď chcem pridať aby som nestratil potrebu nu rýchlosť zadok uteká len do strán. Povedal som to kolegovi a ten to cele spochybnil, že nemám žiguliaka ale subaru že to nemôže mať vplyv na trakciu auta. Tak píšem sem ci sa tu nájde dáky subarista ktorý sa z týmto stotožňuje alebo je to len môj placebo efekt :)

uplna blbost to nieje, aj pri rally autach a sportovych autach sa stazia aj konstruktery dosiahnut rozdelenie hmotnosti 50/50 a subaru ma v predu urcite viac hmotnosti. Takze na trakciu to urcite bude mat pozitívny vplyv ale zas pozor na dynamiku z zatackach tam tazky respektive tazsi zadok moze viac vybocovat. Idealne na ziazd tazkeho terenu zladovateleho pouzit dopredu retaze v snehu stacia aj kvalitne zimne pneu.

21.11.2020 15:55

Re: Závažie v kufri zlepší trakciu v zime?

Ešte uvažujem, tým ze je zadná náprava ľahšia na smyklavom povrchu neprenasa sa viac krútiaceho momentu viac na zadok?

22.11.2020 09:57

Re: Závažie v kufri zlepší trakciu v zime?

pri subaru s tym nieje problem tam je rozdelenie 50/50 a pri preklze sa zvysuje svornost medzinapravy

22.11.2020 17:33

Re: Závažie v kufri zlepší trakciu v zime?

Podľa mňa Cero je nejaký recesista,ktorý sa prišiel zabaviť so Subaristami. Ale ak nie,tak 50kg závažie bude mať podľa mňa nulový účinok. Oveľa väčší efekt budú mať gumy s hlbším dezénom.

23.11.2020 19:28

Re: Závažie v kufri zlepší trakciu v zime?

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

23.11.2020 19:28

Podľa mňa Cero je nejaký recesista,ktorý sa prišiel zabaviť so Subaristami. Ale ak nie,tak 50kg závažie bude mať podľa mňa nulový účinok. Oveľa väčší efekt budú mať gumy s hlbším dezénom.

Ja to myslím väzne :D spytujem s a preto aby som lepšie pochopil fungovaniu môjho auta:) a už mam obuté nové Nokiany.

24.11.2020 17:03
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100