Diskusné fórum

Legacy BM/BRS - guľový čap a prasknutá tehlica

Autor Správy

Re: Legacy BM/BRS - guľový čap a prasknutá tehlica

Ahojte. Idem sa pochváliť novinkou smile. Už mi liezlo na nervy búchanie z prednej nápravy, tak v servise zistili, že spodný guľový čap na pravom prednom ramene je total vybitý. Objednal som origo z 4turbo.pl a tešil sa na ticho. Keď išli nahodiť nový, všimli si prasklinu na tehlici, ktorá vychádzala od misky/upevnenia čapu v tehlici. Tak bolo treba objednať novú a keďže MIKONA je MIKONA ... a tehlica sa v druhovýrobe nerobí, tak sa dala zohnať jedine origo za 220eur. . Medzitým chceli starú tehlicu nahodiť, aby mohli auto vytiahnuť von, a pri obyčajnom doťahovaní šróbu nad guľovým čapom sa prasklina ďalej rozširila. Koniec dobrý, auto mám po 4 prac. dňoch a môžem riešiť ďalšie pazvuky z nápravy.

Na fotke pekne vidno pôvodnú prasklinu, a tiež novú, ktorá vraj počuteľne vznikla v servise. smile smile.

Prasknutá tehlica,vidno starú prasklinu aj novu

Prasknutá tehlica,vidno starú prasklinu aj novu

Nové guľové čapy z 4turbo.pl

Nové guľové čapy z 4turbo.pl

04.03.2021 10:20

Re: Legacy BM/BRS - guľový čap a prasknutá tehlica

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

04.03.2021 10:20

Ahojte. Idem sa pochváliť novinkou smile. Už mi liezlo na nervy búchanie z prednej nápravy, tak v servise zistili, že spodný guľový čap na pravom prednom ramene je total vybitý. Objednal som origo z 4turbo.pl a tešil sa na ticho. Keď išli nahodiť nový, všimli si prasklinu na tehlici, ktorá vychádzala od misky/upevnenia čapu v tehlici. Tak bolo treba objednať novú a keďže MIKONA je MIKONA ... a tehlica sa v druhovýrobe nerobí, tak sa dala zohnať jedine origo za 220eur. . Medzitým chceli starú tehlicu nahodiť, aby mohli auto vytiahnuť von, a pri obyčajnom doťahovaní šróbu nad guľovým čapom sa prasklina ďalej rozširila. Koniec dobrý, auto mám po 4 prac. dňoch a môžem riešiť ďalšie pazvuky z nápravy.

Na fotke pekne vidno pôvodnú prasklinu, a tiež novú, ktorá vraj počuteľne vznikla v servise. smile smile.

Tehlicu si mal kúpiť od poliakov z Allegro ojazdenú, neviem či by to bolo viac ako 50€ vrátane poštovného

Alebo aj u nás z kachlovej verzie, predpokladám že sú zhodné, na rozpredaj je toho dosť

04.03.2021 17:51

Re: Legacy BM/BRS - guľový čap a prasknutá tehlica

Zatiaľ na to auto nechcem dávať jazdené diely, dúfam, že sa k tomu nedostanem. A zrovna na podvozok sa mi to tiež nepozdáva. .

Inak, zistil som, že na e-subaru.pl majú originálne diely nielen za zaujímavé veci, ale dokonca niektoré v balíkoch. A vtedy sú ešte lacnejšie. Napr. sada silentblokov a gulového capu na predné rameno.

04.03.2021 19:10

Re: Legacy BM/BRS - guľový čap a prasknutá tehlica

Náboje, ložiská, kotúče, platničky, tlmiče dávaš nové, ale dať za tehlicu vyše 200€ ktorú kúpiš za 50€ z auta kde odišiel motor. To ako keby si kúpil použité dvere.

04.03.2021 19:48

Re: Legacy BM/BRS - guľový čap a prasknutá tehlica

Áno, z každého odišiel len motor. Ak to nebola totálka dovlečená zo západu. A keďže Subaru vyrobilo diel so skrytou vadou materiálu, tak jazdený diel môže byť úplne rovnaký šrot ako ten môj. Tak sa oplatí kúpiť rovno dva, nie? A pred každou STK budem meniť polovicu silentblokov a chodiť aj na geometriu.

04.03.2021 20:40

Re: Legacy BM/BRS - guľový čap a prasknutá tehlica

Kachlových je na diely habadej a tam je 90% kaput motor... Keby s tým boli problémi tak nie si prvý čo rieši vadnú tehlicu, si mal len skrátka šťastie na výrobnú vadu

04.03.2021 23:07

Re: Legacy BM/BRS - guľový čap a prasknutá tehlica

to je dost bezna vec na subaru ale viac menej je to chyba mechanika pretoze sa ponahla pri demontazi

07.03.2021 19:04

Re: Legacy BM/BRS - guľový čap a prasknutá tehlica

Čo je bežná vec na Subaru? Že im praská tehlica v úchyte spodného guľového čapu? Alebo, že keď mechanik povoľuje istiaci šrób toho čapu, tak to tam praskne? . Na tej fotke vidno pôvodnú prasklinu, s ktorou som jazdil niekoľko rokov, a je pravdepodobné, že vznikla skôr, ako som to auto kúpil. A tiež novú časť praskliny, ktorá vznikla, keď chceli nápravu poskladať, aby mohl auto vytiahnuť aspoň z garáže.

07.03.2021 20:41

Re: Legacy BM/BRS - guľový čap a prasknutá tehlica

Ja si myslím že tam jednoducho len niekto valil skrutkovač či sekáč aby viac otvoril ten zverný spoj a dostal čap von. Jednoducho to načal, neverím že by to prasklo samé, to by musela byť pecka na koleso, že by bolo koleso na šrot. Tu si pozri od 10 minuty ako to tam krásne natlka https://www.youtube.com/watch?v=gie5l7XmKBo

Ja som na svojom jeden menil niekedy na začiatku, ked som chcel vytlcť čap z ramena, tak držal že som poškodil závit, tak som dal vtedy druhý. A teraz som menil další ako som pred rokom menil silentbloky ramien a tie čapy v tej tehlici boli sakra zahrdzavelé, ten čo tam bol vyše 10 rokov, absolútne nešiel, tak som to nastriekal olejom a dával von druhý den a moc sa mu teda aj tak nechcelo.

Tie čapy tam vydržia dlho preto lebo sú namontované zavitom nadol a teda do čapu sa nedostáva bordel v takej miere aj ked sa poškodí prachovka ako keby bol montovaný naopak, kde bordel vyslovene natečie

07.03.2021 21:59

Re: Legacy BM/BRS - guľový čap a prasknutá tehlica

Na fotke, podľa mňa, jasne vidno pôvodnú prasklinu - krátka, zahrdzavelá, ktorá tam musela byť niekoľko rokov, a tiež novú prasklinu - jasne šedú, ktorá vznikla v servise. . Asi tam v servise rvali nejaký klín, nehádam sa, ale tá krátka zhrdzavelá prasklina nemohla vzniknúť za 5 minút v servise. To ma nepresvedčíte nijako. Možno vznikla pri výmene čapu, ale v Nemecku kým tam auto najazdilo 63.000km. Odkedy som ho doviezol, nikto sa toho nechytal.

08.03.2021 09:06
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3390
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101