Diskusné fórum

Párovanie TPMS senzorov

Autor Správy

Re: Párovanie TPMS senzorov

Zdravím, chcem sa opýtať ako je to s párovaním nových snímačov tlaku? chcel by som kúpiť celú novú sadu kolies aj so senzormi. Ako sa párujú nové snímače?

Outback 2016

Ďakujem

18.10.2021 09:11

Re: Párovanie TPMS senzorov

Reakcia na príspevok od používateľa zhavic:

18.10.2021 09:11

Zdravím, chcem sa opýtať ako je to s párovaním nových snímačov tlaku? chcel by som kúpiť celú novú sadu kolies aj so senzormi. Ako sa párujú nové snímače?

Outback 2016

Ďakujem

Presne s tymto mam problem aj ja (mam Subaru Outback 2016), mam zimnu sadu s druhou sadou snimacov a ked ich chcem naparovat s autom musim ist do servisu, kde to za poplatok urobia. Dost otravne je, ze toto je potrebne robit pri kazdej zmene sady (letna/zimna). Lepsie je naklonovat druhu sadu z originalnych snimacov a potom netreba pri vymene sady nic parovat nanovo. Akurat ze som zatial nenasiel nikoho kto by mi vedel naklonovat subaru snimace na druhu sadu...

14.10.2022 17:00

Re: Párovanie TPMS senzorov

Reakcia na príspevok od používateľa spanielx:

14.10.2022 17:00

Presne s tymto mam problem aj ja (mam Subaru Outback 2016), mam zimnu sadu s druhou sadou snimacov a ked ich chcem naparovat s autom musim ist do servisu, kde to za poplatok urobia. Dost otravne je, ze toto je potrebne robit pri kazdej zmene sady (letna/zimna). Lepsie je naklonovat druhu sadu z originalnych snimacov a potom netreba pri vymene sady nic parovat nanovo. Akurat ze som zatial nenasiel nikoho kto by mi vedel naklonovat subaru snimace na druhu sadu...

Ja som už pred rokom prešiel na celoročky a nelutujem a to nemám ani TPMS. To by bolo moje riešenie...

Už ma nebavilo to prehadzovanie kolies a to nevravím že ani pneuservis v dnešnej dobe nie je lacný špás (doba kedy ti u nich zakúpené pneu prezuli grátis je dávno preč) a to nevravím že som si vtedy vystál radu 4 hodiny až ma prezuli do nových "topánok". Ludí síce vela, ale ved majú 3 zdviháky a z chvíle boli 4 hodiny

14.10.2022 21:39

Re: Párovanie TPMS senzorov

Ak si uz raz mal naparovane senzory, netreba chodit do servisu. Ak nie, hociktory pneuservis ti to naparuje a potom len po vymene kolies zmenis cislo. V priehradke spolujazdca mas na to tlacitko. Ked prehodis obutie, stlacis to na 1-3 sekundy a zmeni sa Ti cislo na displayi pred soferom. Su tam na zapamatenie 1,2,3 polohy. Ja mam 1 zimne, 2 letne a 3 zvazujem kupit nejake offroad gumy ...

15.10.2022 23:05

Re: Párovanie TPMS senzorov

Reakcia na príspevok od používateľa milan74mas:

15.10.2022 23:05

Ak si uz raz mal naparovane senzory, netreba chodit do servisu. Ak nie, hociktory pneuservis ti to naparuje a potom len po vymene kolies zmenis cislo. V priehradke spolujazdca mas na to tlacitko. Ked prehodis obutie, stlacis to na 1-3 sekundy a zmeni sa Ti cislo na displayi pred soferom. Su tam na zapamatenie 1,2,3 polohy. Ja mam 1 zimne, 2 letne a 3 zvazujem kupit nejake offroad gumy ...

To tlacidlo som si vsimol uz davnejsie aj ja, ale v navode je napisane ze sluzi nie na zmenu sady, ale jazdneho rezimu.

16.10.2022 07:40

Re: Párovanie TPMS senzorov

Reakcia na príspevok od používateľa spanielx:

16.10.2022 07:40

To tlacidlo som si vsimol uz davnejsie aj ja, ale v navode je napisane ze sluzi nie na zmenu sady, ale jazdneho rezimu.

A veruze pravdu mas, ale mne toto povedali v servise a tak som im veril. Nejak som necital detailne manual, kedze som dostal hodinovu instruktaz pri preberani auta. Ale skusim zajtra prehodit na iny typ - cislo co to spravi zo snimacmi a dam vediet

16.10.2022 20:24

Re: Párovanie TPMS senzorov

takze, skusil som to z 1 prepnut na 2 a v pohode, senzory su nacitane. Takze pravdepodobne sa to v pohode da s naklonovanim letna / zimna sada a prepinat toto som ani nemusel.

Mne to spravil chlapik v pneuservise v malackach pred 2.5 roka

17.10.2022 10:25
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100