Diskusné fórum

Kúpa auta Subaru

Autor Správy

Re: Kúpa auta Subaru

Zdravim, uvazujem nad kupou Subaru Impreza, ale chcem vediet vas odborny nazor. WRX, 2,5T 169 kw, najazdenych cca 180xxx. Rok 2008. A teraz sa chcem opytat ci je potrebne pri tomto modeli preskladat motor. A ci sa oplati ho vobec kupit.

01.03.2022 23:20

Re: Kúpa auta Subaru

Prichádza energetická a ekonomická kríza. Na čo ti je také auto? smile

02.03.2022 08:34

Re: Kúpa auta Subaru

Na tvoju otázku ti nikto neodpovie so zárukou... Zaujímaš sa o auto, ktoré si nekupuje niekto len tak, je to auto, ktoré si drvivá väčšina kupuje na to aby využívala jeho potencial.

Dnes to auto má 14 rokov a ťažko asi nájdeš kus po prvom majitelovi. Ak ho nájdeš, tak bude mať inú cenovku ako tie, čo majú 3-4 majitela. Nikto ti nezaručí, že do auta nenasypeš po kúpe napríklad 4-5000€, lebo to je auto aké je... Motor 2.5T (aj klasická 2.5i) sú motory s nízkym zdvihom = piesty sú nízkej konštrukcie čo znamená že piesty nie sú vo valci vedené velkou plochou. Drsné zaobchádzanie znamená ich rýchle opotrebenie...

Strašiť ťa nechcem, ale záujemca musí byť trochu znalý čo obnáša vlastníctvo takého auta. Tak ako môžeš do toho nasypať kopec prachov, tak isto môžeš kúpiť auto, kde už sa riešil nejaký repas motora a ak s tým nebudeš zaobchádzať na hulváta, tak nemal by si mať vážnejšie problémy

02.03.2022 19:17

Re: Kúpa auta Subaru

Ahojte Mal by som prosbu o pomoc. Rozmýšľam nad kúpou tohto autíčka https://www.autobazar.sk/24170981/subaru-legacy-kombi-wagon-2-5i-active-cvt-123-kw/

Ale nedávno sa objavil tento krásavec https://www.autobazar.sk/24317995/subaru-legacy-wagon-outback-2-5-awd/ Ale odrádza ma, že pri Košiciach mám servisákov, ktorý mi ho vedia skontrolovať. Ale pri Želiezovciach (Leviciach, Nových Zámkoch) nepoznám nikoho. Preto vás prosím o kontakt na človeka, ktorý by mi vedel (za poplatok) skontrolovať auto. Či sa oplatí ho kúpiť. Ďakujem

17.08.2022 17:02

Re: Kúpa auta Subaru

Ty musíš vedieť v prvom rade či chceš Legacy, alebo Outback. Zober toho istého človeka na obhliadku, ten ti to zhodnotí z rovnakého pohľadu

18.08.2022 08:00

Re: Kúpa auta Subaru

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

18.08.2022 08:00

Ty musíš vedieť v prvom rade či chceš Legacy, alebo Outback. Zober toho istého človeka na obhliadku, ten ti to zhodnotí z rovnakého pohľadu

Ďakujem za názor Áno, radšej by som Outback a taký krásny modručký. Juj. Ja som vôbec rád, že chalani v dielni pri Košiciach sú ochotný mi skontrolovať Legacy mimo poradia. Lebo majú veľa roboty po dovolenke. A nemajú čas ešte zo mnou cestovať. Preto hľadám niekoho s dielňou v okolí Želiezoviec, odkiaľ je človek, ktorý ponúka Outback, aby ho aj skontroloval. Potom by som si porovnal zistené skutočnosti a vyhodnotil, ktorý voz je v lepšom stave. Ale už som trochu zúfalý fanúšik a rád by som sa stal plnohodnotným členom (s autíčkom). A čítal som o možnosti nadvihnúť Legacy. Takže ak by to s Legacy vyzeralo lepšie. Tak by som šiel do 2-3 cm zdvíhania. Teraz sa možno niekto do mňa pustí ale mne sa mi zdá, že interiér jedného aj druhého a aj motor je rovnaký a len predná maska a výška „brucha“ nad zemou je iná.

18.08.2022 17:45

Re: Kúpa auta Subaru

Príde mi nelogické kúpiť nízke Legacy a dvihaním podvozku z neho robiť Outback. To si kúp rovno ten Outback

18.08.2022 22:09

Re: Kúpa auta Subaru

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

18.08.2022 22:09

Príde mi nelogické kúpiť nízke Legacy a dvihaním podvozku z neho robiť Outback. To si kúp rovno ten Outback

Dobré ránko chlape No to is mi teda dal smile

Od 2:23 som bol hore Nevedel som zaspať a len rozmýšľal čo urobím

A teraz ráno, keď treba vstávať do roboty som zaspal a ani sa mi nechce vstávať z postele

Zatiaľ prajem pekný deň smile

19.08.2022 05:58

Re: Kúpa auta Subaru

Ked chceš svetlú výšku tak ber rovno Outback, tam nie je nad čím rozmýšlať, ak svetlú výšku netreba, tak Legacy a nechať tak ako je. Ponuka trhu bieda, benzínov málo a k tomu ešte stúpli ceny jazdeniek všeobecne

19.08.2022 21:02

Re: Kúpa auta Subaru

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

19.08.2022 21:02

Ked chceš svetlú výšku tak ber rovno Outback, tam nie je nad čím rozmýšlať, ak svetlú výšku netreba, tak Legacy a nechať tak ako je. Ponuka trhu bieda, benzínov málo a k tomu ešte stúpli ceny jazdeniek všeobecne

Áno radšej Outback.

Veď to, že je ich málo. Ja by som rád benzín bez LPG

Našiel som aj jeden Outback v PO. A je to 2013 a podľa fóra a odporúčania "doktora" Braňa je to jeden z najlepších motorov. Ale má najzdené 208 000 km a hlavne je v čiernej farbe s kožou. Čo veľmi nechcem.

Ten modrý sa mi páči. Ale neviem ako sa o to staral. Deklaruje servis u maďarov. Ale neviem kedy naposledy. Neviem v akom stave je prevodovka a treba počítať aj s potrebou výmeny kvapalín.

Srdce mi piští žiadostivosťou a je ťažké udržať chladnú hlavu. Aby som potom neľutoval. Lebo fotky sú pekné a nechcem sa sklamať. Preto hľadám niekoho, kto sa vyzná v Subi.

Ale už by som sa rád objavil u vás na zraze.

20.08.2022 11:36
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101