Diskusné fórum

Kabínový filter

Autor Správy

Re: Kabínový filter

moc pracne to nieje len treba poobzerat kde vsade to drzi v pripade klimy demontovat ju na spojkach pri vstupe z motoroveho priestoru do kabiny, dat dolu koberec vyhodit riadiacu jednotku potom demontovat par sroubikov a vytiahnut to je to trosku na logiku a naspet sa to dava asi tak ako clanok z puzzle co chcete narvat tam kde moc nepasujesmileaspon takto to slo na mojom legu ale bez tej klimy ta tam neieje takze oto by to bolo lahsiesmile

09.08.2010 16:05

Re: Kabínový filter

Hmm,tak som pred chvilou pozrel a filter tam nieje.Je to ako u Skutaka.To auto ale klimu ma.Inak sa pri vlhkom pocasi dost rosi celne sklo,takze som si myslel,ze tem filter je a ze je zasraty...Teraz neviem,ako by sa tomu dalo pomoct...

09.08.2010 21:06

Re: Kabínový filter

Ahoj tolu pokial sa ti rosi celne sklo pri vlhkom pocasi tak to bude niecim inym nie tim ze tam nemas pelak.

Napriklad cez zimu ked sadnes do auta tak sa hned jak zavres dvere zacne zahnlievat celne sklo,je to sposobene len dichom cloveka preto nez sa hnu mam otvorene dvere kim nemam pustenu ventilaciu.

K veci ak sa rosi znutra pr vlhkom pocasi tak budes mat vlhko v aute:cize ak mas bumene rohoze v aute yhod ich von a prekontroluj ci nemac mokre koberce a zacni spolujazdcom a to len preto ze tam sa moze dostavat kondenz s kilmy a ten sposobuje rosenie.Pokial nie treba hladat iny zdroj vlhkosti.

Napriklat kolega v praci a fobku ten sami problem ako ty nevedel preco nakoniec zistil ze ma cca 5 mm vody pod vodicom dvovod tieklo mu do auta smile

10.08.2010 07:29

Re: Kabínový filter

To, že se ti neodmlží auto při zapnuté klimě není filtrem . Odvlhčovač (vysoušeč) klimy je v motorovým prostoru a i ten by se měl občas vyměnit, ale stojí ca. 1000 Kč, podle typu auta.

10.08.2010 12:26

Re: Kabínový filter

Mira,ja som nepisal,ze sa rosi pri zapnutej klime!Ked zapnem klimu,tak sa odrosi slusne a rychlo,ale bez nej je to hroza! Teda ked to porovnam s F 2003,kde taky problem vobec nemam...Napr. ta poloha ofuku celne sklo(cervena znacka)je akoby uplne nefunkcna,to ked zapnem,nic sa neudeje,ostava zahmlene!Ale s tym filtrom klimy v motorovom priestore,to je pre mna novinka.Pozriem na to.

Skutaku,v kabine vodu neprevazam...smilesmile

10.08.2010 14:13

Re: Kabínový filter

Ludé,a neviete ako casto sa ma vlastne kabinovy filter menit?Ja mam uhlikovy Orione a mam ho tam uz 2,5roka...zda sa mi,ze sa odrosovanie/odmrazovanie znacne spomalilo!

05.12.2010 19:35

Re: Kabínový filter

tolu v navode na obsluhu je udaj ako casto sa ma menit ja to neviem prestne no mozem sa pozret.

06.12.2010 14:35

Re: Kabínový filter

no ,niektore navody pisu,ze sa maju vymenit po 15k ,ine ze po 30k. ja vravim, ze zavisi od toho,ako silno je ten filter zasraty smile

ja ho kontrolujem kazdych 15k , kedze ale pouzivam uz len uhlikove filtre,tak je ta kontrola komplikovanejsia (kedze nie je vizualne jasne,ci je OK alebo nie) .ale stale sa to da odhadnut... inak tiez pouzivam orion + 3M . velmi dobre filtre,navyse o 50% lacnejsie ako OEM filter .

06.12.2010 15:42

Re: Kabínový filter

No ved prave,minule som ho pozeral,ked som dezinfikoval klimu a nevidel som na nom,zeby bol spinavy.Ale 30000 uz ma,tak sa asi rozlucimesmileAle ten odvlhcovac klimy,co pise Mira som stale nepozrel...Kde to mam hladat? Brano?A co je to +3M?Ja mam Orione XF 605 asi...som nasiel tu http://www.orionefilter.it/eng/catalogo-enghome.asp Vlastne ani neviem,v com je vyhoda toho uhlikoveho,len som kdesi davno cital,ze je lepsi,tak som ho tam supol.

06.12.2010 21:10
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101