Diskusné fórum

Kúpa outback 2.5i+lpg

Autor Správy

Re: Kúpa outback br 2010 2.5i+lpg

Zdravím subaristi, kvôli rodinnému prírastku plánujem vymeniť bmw x3 za Outbacka. Podľa môjho predpokladu aj informácii zo subaru fór by sa na zadnú sedačku mali zmestiť 3 detské sedačky. Vnútorné rozmery akéhokoľvek auta nie je také jednoduché vyhľadať. V nedeľu som bol jedno pozrieť a môj predpoklad sa potvrdil - 3 sedačky sa pekne vošli. Po technickej stránke sa však objavili 2 problémy. Majiteľ sa po dovezení o auto celkom postaral: vymenené nápravy, oprava vrchnej časti motora (tesnenia pod hlavami, vodítka, guferá ventilov), predné brzdy. Avšak informoval ma, že spotreba oleja je 0,5l/1000km, čo sa podľa mojich skúseností zdá už celkom dosť. Býva pri týchto motoroch EJ25 problém v krúžkoch alebo v odvetraní kľuky? Mám skúsenosť z BMW M54, kde je to najčastejšie príčina. Druhá zvláštnosť sa udiala, keď som na voľnobehu zavrel tlačidlom na vodičových dverách všetky dvere, tak na chvíľu poklesli otáčky motora - mierne zatriaslo autom. Až na tieto nedostatky som bol s outbackom spokojný, jazdí sa v ňom pohodlne, plynulo, je dostatočne pružný, na ceste stabilný. Ďakujem za každú radu, aj lepšie uvedenie do sveta subaru.

05.04.2022 15:21

Re: Kúpa outback 2.5i+lpg

Spotreba oleja 0,5l / 1000km je ešte v pohode Olej to žrať bude z dôvodu že to je nízkozdvihový motor (99,5 x 79mm), má velmi nízku konštrukciu piestov a pri necitlivom zaobchádzaní je riziko vyššieho opotrebenia piestov = spotreba oleja. Mladšie modely od 2013 majú u 2.5i menšie vrtanie a vyšší zdvih (94 x 90mm) a teda aj lepšie vedenie piestu vo valci.

Aj ked sa hovorí, že 2.5i po facelifte, respektíve v novšej generácii BR kde je 127kW by nemali žrať olej ako staršie 121kW, ale moc tomu neverím, kedže motor je konštrukčne identický čo sa týka vrtania a zdvihu

05.04.2022 15:51

Re: Kúpa outback 2.5i+lpg

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

05.04.2022 15:51

Spotreba oleja 0,5l / 1000km je ešte v pohode Olej to žrať bude z dôvodu že to je nízkozdvihový motor (99,5 x 79mm), má velmi nízku konštrukciu piestov a pri necitlivom zaobchádzaní je riziko vyššieho opotrebenia piestov = spotreba oleja. Mladšie modely od 2013 majú u 2.5i menšie vrtanie a vyšší zdvih (94 x 90mm) a teda aj lepšie vedenie piestu vo valci.

Aj ked sa hovorí, že 2.5i po facelifte, respektíve v novšej generácii BR kde je 127kW by nemali žrať olej ako staršie 121kW, ale moc tomu neverím, kedže motor je konštrukčne identický čo sa týka vrtania a zdvihu

A neodpáli už taká spotreba oleja katalyzátory? Možno to bolo aj tým opotrebovaním, že sa konštruktéri vrátili k menšiemu vŕtaniu a vyššiemu zdvihu.

05.04.2022 16:04

Re: Kúpa outback 2.5i+lpg

Ja mám staršiu generáciu a olej žerie podstatne viac. Aktuálne mám cca 300tkm, sám som z toho natočil zhruba 215tkm, auto mám vyše 11 rokov a spotreba oleja len narastala, LPG pritom nemám.

Ak sú piesty značne opotrebené tak motor klepe ak nie je zohriaty, po anglicky sa tomu hovorí "piston slap" = to je vtedy ked sa piest pri zmene smeru pohybu otáča na piestnom čape a tým naráža o stenu valca. Piestne krúžky - hlavne spodný tretí bývajú tak zapečené, že ich je doslova nemožné dať dole.

Je to v podstate konštrukčný problém. A ako si povedal, rieši ho zmena vrtania a zdvihu u nasledujúcej generácie motorov.

Doma mám nové piesty + krúžky a niekedy ked bude čas príde na ich výmenu. Čo sa KATu týka, tak v mojom prípade sa jedná o auto dovezené z USA a ťažko povedať kedy niekto vytlkol predný KAT, rozpadnúť sa v mojom prípade nemohol, pretože tie väčšie kúsky by rozbili aj zadný KAT, respektíve by upchávali potrubie a to sa nikdy nestalo. Nový KAT som si dával pred vyše rokom, dával som tam kovovú vložku a teraz uvidím aký vplyv ma ten KAT spotreba oleja. Kovový by mal byť podstatne odolnejší ako keramický, ale či to prežil sa ukáže až ked sa nan pozriem z blízka

05.04.2022 18:40

Re: Kúpa outback 2.5i+lpg

Ďakujem Ivanko za menšie uvedenie do obrazu motorov subaru. Čo sa týka odvetrania kluky, tam nejaké úniky nebudú?

07.04.2022 09:48

Re: Kúpa outback 2.5i+lpg

Mám Legacy Wagon 2010, tiež 3 deti a 3 autosedačky sa tam vojdú len ak jedna je vajíčko. Po roku som musel riešiť iné usporiadanie a najstaršia dcéra sa tlačí v strede na podsedaku medzi dvoma veľkými sedačkami. Psychicky sa teda pripravujem na predaj auta možno o 2 roky.

15.05.2022 19:13

Re: Kúpa outback 2.5i+lpg

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

15.05.2022 19:13

Mám Legacy Wagon 2010, tiež 3 deti a 3 autosedačky sa tam vojdú len ak jedna je vajíčko. Po roku som musel riešiť iné usporiadanie a najstaršia dcéra sa tlačí v strede na podsedaku medzi dvoma veľkými sedačkami. Psychicky sa teda pripravujem na predaj auta možno o 2 roky.

Fluider asi máš nejaké široké sedačky, lebo skúšal som moje dve sedačky široké 45cm a vajíčko 49cm a v pohode sa vošli, avšak neupnuté na isofix. No nakoniec som kúpil Tribecu a tam sa to vojde o kúsok lepšie a kufor je väčší.

25.05.2022 09:07
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100