Diskusné fórum

(Asi) Ložiská na STi MY2008+

Autor Správy

Re: (Asi) Ložiská na STi MY2008+

neviem si rady, auto STi MY2008+, problém je hluk ozývajúci vpredu (ťažko určiť či vľavo či vpravo, povedal by som že to ide z oboch strán). Frekvencia sa s rýchlosťou zvyšuje (zatiaľ to nie je ten "ložiskový" zvuk ale skôr taký dunivo valivý), najskôr som si myslel, že sa pomaly odporúčajú pneu, po prezutí to robí tiež. Pri prezúvaní som "točil" s každým kolesom ale nič extra som nepočul. Rovnaký zvuk je aj pri voľnobehu. Nechce sa mi veriť, že by sa ložiská odporúčali po 25tkm, a rovno obidve. Netušíte čo to môže byť?

04.07.2010 22:06

Re: (Asi) Ložiská na STi MY2008+

no, zaujmavy problem. ak sa ti hluk zvysuje umerne s rychlostou,ak pri odlahceni napravy zvuk mierne klesne...je to jednoznacne rotujuca cast napravy. a kedze si menil gumy za (predpokladam nove) , tak to moze byt jedine lozisko.

kupil si jazdenu STI? alebo fungel novu? robil si nejake zasahy (napriklad dlhsie stifty/podlozky)? ako jazdis?

moze sa teoreticky stat,ze obe loziska jednoducho maju tu istu vadu. povacsine sa nerobi mix, montuju sa loziska s totoznej produkcie. takze ak bol pri vyrobe zle nastaveny parameter ( brusenie obeznej drahy/finisovanie/montaz/defekt na valivych telieskach atd.) moze sa to prejavit tym ,co popisujes. koniec koncov ,toto uz ani nie je rarita. teda rarita to je u subaru urcite,ale napr. iste nemenovane korejske/franzuczke znacky mavaju pravidelne problemy s loziskami.

PS: ak tocis koleso rukou, tak nezistis nic. jedine,ze by bolo lozisko uplne znehodnotene... vysiace koleso ergo lozisko neprenasa takmer ziadnu zataz, kapacita unosnosti je minimalne vyuzita, takze nebudes pocut nic.

v kazdom pripade odporucam ist do servisu.

caf smile

04.07.2010 22:29

Re: (Asi) Ložiská na STi MY2008+

dík za radu, servis je vo štvrtok, akurát som bol zvedavý čo by to mohlo byť, pretože nemalo to "parametre" ložiskového zvuku tak som (mylne) predpokladal, že to budú pneu. Po výmene bolo jasné, že to pneu nie sú. Auto bolo kúpené nové, zásahy žiadne, asi mám na ložiská štastie :) na TLC tiež obidve ale až po 60tkm. Ešte je v záruke takže pohoda. Na otázku ako s ňou jazdím odpovedám: slušne a pomaly sa to učím ovládať. Akurát zadok sa mi zdá taký "mäkký" čo sa bude dať riešiť podvozkom.

05.07.2010 09:10

Re: (Asi) Ložiská na STi MY2008+

výsledok: boli to pneu! nechápem ako to mohli robiť nové pneu ale dal som ďalšiu sadu a prestalo to.

22.07.2010 09:46
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100