Diskusné fórum

Kam na ECUTEK?

Autor Správy

Re: Kam na ECUTEK?

Caute vsetci. Poradte kam mam ist na ECUTEK? Koch v DE/AT je drahy a tak rozmyslam nad: http://www.komvet.cz/racing/1-uvod.html alebo http://www.protovision.cz/ Poradte. Diky.

12.07.2010 09:25

Re: Kam na ECUTEK?

ahoj zajdi do frydku mistku k Ladisovy to je tvoja druha stranka co si dal a odkaz sa na Mariana z Oščadnice teda na mna urobi ti dobru cenu mam tam zlavu na vsetky auta co tam pridu cezomna akurat predtym si este vymen palivovku aspon

12.07.2010 15:36
555
avatar

Re: Kam na ECUTEK?

Majo nic v zlom, ale Ladis s 3 firmammi krizom krazom na to iste posobi trosku znervoznujuco. Protovision, proturbo a este nejaka tretia, to vsetko je stale len on.

12.07.2010 20:41

Re: Kam na ECUTEK?

vies ako ja tieto veci neriesim ako to kto robi koli papierom a tak ja hlavne riesim cloveka aby sa viznal bol ochotny a dvihol mi telefon ked je problem a s Ladisom takto jednam uz dlho a nemali sme ziadny problem vsetky auta od neho jazdia a zakaznici su velmi spokojny v nedelu som nemohol dobehnut jeho naladene WRX 2007 neutekal mi ale ani som ho nemohol dobehnut proste paradne naladene auto

13.07.2010 07:15

Re: Kam na ECUTEK?

nechcel som sa povodne zapajat do tejto diskusie ,ale asi budem musiet. Marian , je pravda ze zakaznici su spokojny,ale nie vsetci. a nechcel by som sa ocitnut v tej "nespokojnej" skupine smile

13.07.2010 09:01

Re: Kam na ECUTEK?

Kua, chlapi, nelijte to pivo z voken... smile A ako teda? Včera som volal do KOMVETu a tam ma p. Komárek ml. úplne dostal tým, že koľko má auto najazdené, tak ja že má 88tis. km a on, že TOĽKO?! Že to je moc a neodporúča to ladiť, resp. s opatrnosťou. Mi chcete povedať, že SUBARU, resp. motor nič nevydrží? Ja som zvyknutý z NISSANov, že tomu nakladám od ráno do večera a je jedno, či má najazdené 100 000 km, alebo 200 000 km... ?!

PS: A nerád by som sa zaradil do skupiny nespokojných smile

13.07.2010 10:04

Re: Kam na ECUTEK?

brano viem na co narazas na ten forester co pustili piesty ale majitel s tym pocital ze pri jeho jazde to odyde a nebol neposkojny sam som s nim hovoril viem ze chodis do budapesti tam uz bolo tiez vela ludi nespokojnych a myslim ze dost viac ako u ladisa stratili sa veci diely autam buchali motory 2 krat po sebe komarek je dobry na evo na subaru by som sa ho nedrzal moc keca motory v subaru bezia v pohode je tu par ludi co maju na sti 200 tis a stale to ide chcem vidiet nejake evo s 200 tis km takze tak zakladne ladenie je ok na lubovolne km ak je motor v poriadku aj turbo predsa zo zlym motorom nemoze nikto cakat zazraky podotikam jedna sa o optymalizaciu softveru a mierne zvysenie tlaku turba nejde o pridavanie 150-200 ps

13.07.2010 10:11

Re: Kam na ECUTEK?

Majo , vidim ze nemas "cerstve " informacie smile to uz nie je len o forestrovi ,ale aj par dalsich aut (medzi nimi aj nove samozrejme). a mozem ti povedat ,ze poskodeni zdaleka nie su taky flegmatici...ale vravim jednu vec , je to 50:50 . chybu moze rovnako spravit ladic ,ako aj samotny majitel auta - ze auto jednoducho odpali... ja nie som sudca,ja len zhrnujem informacie

ak si si nevsimol , ja neodporucam ziadnu firmu - spomenul si budapest...to snad ani nemozem mysliet vazne porovnavat fridek mistek s budapestou smile . ale vraciam sa k tomu,co som napisal - respektive nenapisal.

ja neodporucam radsej NIKOHO. preco? no lebo razim teoriu,ze ak chcem ist do tak komplikovanej veci,akou je ECUTEK (a ja som si to cele presiel nie s jazdenym autom za par sup,ale s FUNGEL NOVYM foresterom v cene 1,3M Sk) tak je potrebne, aby adept na taketo nieco si najprv nastudoval celu problematiku.

a ked bude vediet o com je vlastne ECUTEK ,ake nastrahy ho cakaju, co sa moze stat atd.atd. tak nech sa potom sam rozhodne kam pojde. bude mat koniec koncov sam dostatok informacii,aby vedel ze niekto je na to pripraveny viac a niekto menej. tot moj nazor

13.07.2010 10:28

Re: Kam na ECUTEK?

nazor ti neberiem kazdy je strojcom svojho stastia ono je velmi jednoduche si upravit auto dat nacipovat a ked sa nieco stane vzdy je na vine cip ze treba pozerat co kto s tym auto robi tie mapy co su na ecutek su robene ecutekom nie ladisom on tam ma moznost robit nejake korekcie je tam 10 stageov co si mysli je dost na rozne druhy tuningu vačsina ludi skonci na stage 1 max 2 len velmi malo ludi potrebuje komplet vlastnu mapu to su vačsinou spacialy

13.07.2010 10:33
555
avatar

Re: Kam na ECUTEK?

Majo, ak sa uz bavime o databaze atd... je dost scestne porovnavat 2,5l motor, ktory aj ked dohnany za hranicu optimalnej ucinosti turba, da zhruba 330PS s 2l motorom. Aj tak je zvlastne, ze kratsie sprevodovany voz, ktory nielenze je o dobrych 200kg lahsi, ale ma aj podobny vykon, ide rovnako.

Ano Ecutek ponuka overene riesenia na seriove vozy pri rozmunom kompromise s akceptovatelnou zivotnostoru. Tych 750 000km co odjazdili na GT, kym exlo turbo ako svetak, to asi nikto necaka. Moje skusenosti hovoria o cca 230 000km pre IHI turbo pri brani ohladu na to, co potrebuje. Nadherne to vidno pri masovej produkcii 370PS EVO od Komareka, jazdia a nekazia sa, pricom upravcovia robia to, co volaju Stage X koli tomu, lebo je to overeny setup. Ostatne to je pointa Ecuteku, vznikol za ucelom moznosti editacie mapy, pretoze dovtedy sa dalo ecu len oblbovat booostcontrollermi a upravou signalov z MAF a pretoze EVO aj WRX su auta, ktore maju +- standardne tuningove upravy, su zahrnute priamo v podpore a to je pre mna hranica, kedy je Ecutek zaujimave riesenie.

Ja som dost premyslavy typ a ak by som staval silny motor, kladol by som si take otazky, ako napr, kolko kW uchladi fabricky system, ci treba olejovy chladic a kde vsade a co sa stane s tlakom oleja, aky prestup tepla ma napr2,5 blok a kolko vydrzi bez osadenia suchymi vlozkami, co urobia vibracie na odlahcenom zotrvaku, ktory nie je vyvazeny s klukou a remenicou, ake su roztaznosti materialov, ktore v motore budem menit, ... a preto som take dobrodruzstvo nepodstupil a ostal pri serii smile Proste nemam chut a peniaze na hadzanie kockou, bez ohladu, ci to za mna vhrne iny, ci ja sam.

13.07.2010 11:48
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100