Diskusné fórum

Dym

Autor Správy

Re: Dym

no ja som tuto diskusiu zachytil az teraz ,ale som tiez zvedavy... Liberator, mas pravdu v tom ,co pises...ale ten tvoj popis sa skor hodi na benzinove motory.

to co popisuje andrew mi skor pripomina typicky kachlovy problem - olej v sacom trakte. dostava sa tam cez turbinu. samozrejme to nie je normalny stav, deje sa to len vtedy,ked na turbine je poskodene axialne tesnenie. toto tesnenie ma za ulohu tesnit olej,ktory chladi tuto sustavu. toto tesnenie velmi rado praska pre dve priciny :

  1. studeny start ,nedostatocne ohriaty olej sposobuje velky tlak v mazacom potrubi a poskodi axialne tesnenie (80% pripadov) 2.nedochladenie turba po vacsom vykone (20%)

keby andrew odpojil hadicu od IC ,tak by zistil,ze je plna oleja. a pri vacsom tlaku (pri akceleracii) mu tento olej pumpuje priamo do valcov.

01.11.2010 08:40
555
avatar

Re: Dym

Ak by IC bol plny oleja, hrozi, ze sa samovznieti a motor pobezi nad max otacky az kym nevyhori. Nic moc zazitok a neda sa to zastavit, ked sa to uz deje.

01.11.2010 14:04

Re: Dym

samozrejme,ze som nemyslel plny ako plny smile myslel som to tak, ze tam ten olej je tolko,ze ho stlaceny vzduch dokaze exportovat do spalovacieho priestoru .

inak horiaci olej je pekna potvora..navyse,ak je tam relativne vysoky tlak vzduchu (produkovany turbinou). ja som to este nevidel,ale musi to byt skvely ohnostroj...

01.11.2010 18:09

Re: Dym / Forester D

Ahojte, ja som sa tu už radil na temu hadica od interkulera, vzduchovaha.. Ked som nasadil namiesto prasknutej a mnou zalepenej hadice novú, asi sa mi nepodarilo správne usadit a dotiahnuť jednu z eskapasok. Rano na ceste do Senca som zas pocitil pokles vykonu a sycanie. zasvietila aj opäť kontrolka dpf. Prišiel som na parkovisko v práci rozhodnutý upevniť hadicu správne, nechal som ako vždy motor ešte vrčať. Zrazu sa vyvalil taký dym, že zahalil okna na 1.poschodí a z oboch výfukov sa vyvalili oblaky žltých sírou zapachajúcich vločiek, ostali v dvoch pásoch v dlžke 3 m na parkovisku za autom. Po chvili to prešlo, auto ide ako má, nič nesvieti. Čo to preboha bolo? Vypálil sa filter pevných častíc? odkiaľ tie oblaky žltého snehu? Viete niekto? Odvtedy ale ide auto ako má. Len sa mi zdá, že koncovky výfukov sú snaď černejšie ako predtým. A je pravda, že hadica z medzichladiča do motora bola vnútri zamastená. Zrejeme zvyšky z mazania-chladenia hriadeľa turba. Zatiaľ to neriešim, dúfam, že netreba. Má niekto takúto skúsenosť?

26.09.2012 13:33

Re: Dym

Zdravim vas.mne to stale dymí na bielo.ked naštartujem za studena tak to nedymí ale po takych 30 sekundach to ide na bielo a pri pridaní je dym este hustejši a kvapka mi voda z výfuku.motor je po GO.už neviem čo mam skontrolovať.

31.12.2013 12:42

Re: Dym

kenzo neubuda chladiacej?

03.01.2014 12:32

Re: Dym

myslim ze trocha mi mizne z expanznej.dnes som to bol prevetrat a po prejdeti par kilometrov to prestalo čmudit na bielo.ale po zaparkovani a nechani motora vychladnut sa zase začal objavovat biely dym.

07.01.2014 17:20
555
avatar

Re: Dym

Ak uz 30s po nakopnuti ide do biela a bola by to voda z okruhu, tak by si musel mat slusne navonanu expanzku po oleji a voda by sa po vypnuti stracala dost razantne. Toto skor bude bud zlym splovanim za studena, alebo sa zacne odparovat voda vo vyfuku, ktora sa dam skondenzuje v tychto dnoch velmi lahko. Cim viac vyfuk pripomina odkvapovu ruru, tym skor. Bezne japonske odkvapy s koncovkou, kam strcis flasu od zavaranin a nasmerovne hore vedia prskat vodu aj do 3m za studena.

07.01.2014 18:16
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100