Diskusné fórum

xenony

Autor Správy

xenony

Ahoj rozmyslam co kupim mojej impreze na vianoce myslite ze by ju potesili xenony? Su za babku mam ostrekovace svetlometov lenze nema to automaticke nastavenie ani to nebolo homologovane do tychto sa este xenony nemontovali bude to problem? jedine toto ma odradza... mate niekto domontovany HID bixenon miesto H4? skusenosti...

05.09.2010 22:05
555
avatar

Re: xenony

Mal som H4 bixenon. Nemali idealny svetelny kuzel, ale dalo sa to zniest. Bohuzial jeden som pri buracke poskodil a dokupil 2 nahradne vybojky. Neviem, ci som mal stastie, alebo sa svet zopsul, no to, co to robilo sa da oznacit za neprijadelne. Proste dnesne smejdy svietia vsade a veselo oslepujes nielen vodicov, ale aj lietadla. Je tu este jedna menej rozsirena alternativa, H4 HID projektory . Cenove medzi 110-200€ podla toho, ci maju angel eyes a ci menia farbu...ale ich problem je, ze si musis minimalne na strane spolujazdca upravit clonu, aby zodpovedala vyhlaske a potom nemam doveru v cinsku preciznost s volami cca 1-2mm a ktovie, kolko potrva, kym sa spali sosovka. Montuje sa to do povodneho svetlometu. Aby som sa nevykecaval, po cca 70e a tyzdni experimentovania som sa vratil spat k H4 Osram Nightbreaker, pretoze ma nebavilo byt za .... v ociach kazdeho protiiduceho. HID to nie je, Osrami svietia na dialkacoch asi ako tie stare 4300K na stretavackach, ale co uz. Ak najdes H4 HID, ktore svietia ako maju, daj vediet, okamzite kupujem.

05.09.2010 23:56

Re: xenony

no poviem to takto:<br> to ci je to homologovane, ako a kde vsade to svieti je vec jedna ale to ze tym riskujes totalne spalenie paraboly pretoze na taketo svetlo su neni paraboly konstruovane je vec druha. Potom uz tam mozes s prepacenim nas..t a svietit to bude uboho a mozes sa poobzerat po novych svetlometoch.<br> Osobne mam osram h4 nightbraker a relativna spokojnost, po roku/cca 15tis.km mi odisla 1 a samostatne vysla na 9eur, sada 2ks 21eur takze jednotlivo to vyjde lacnejsie.<br> I ked mi nesvietila spolujazdcova na stretavackach som to takmer nespozoroval. Takze svietia slusne. <br> A tiez som prestal pouzivat hmlovky bo na hmlu su nightbraker-i uplne famozne.

06.09.2010 06:44

Re: xenony

ja na soferov s nekvalitne domontovanymi xenonmi mam rovnaky nazor,ako na komarov v izbe. bit bit bit....

nic nie je "lepsie" ,ako blazon ktory (najma fabie a fiat) domontoval na kolene xenony. v momente priameho dosvitu nevidim absolutne nic a ten tuzingovy sofer riskuje priamy zasah do jeho auta.

druha vec je, ze aj policajti pomaly zistuju,ze toto moze byt velmi vynosny pokutovy bisnis. neviem ako presne to stoji vo vyhlaske, ale predpokladam,ze to je za mastnu pokutu + odobratie technickeho preukazu (kedze vozidlo nesplna homologizacne podmienky).

jednoznacne odporucam klasicke ziarovky z vyssou svietivostou. neriskujes pokutu a vidis lepsie. a samozrejme vyska investicie je Xkrat mensia

06.09.2010 08:19

Re: xenony

Ahoj. Strucne povedane, ilegalna prestavba, neodporucam! - je to na odobratie TP + pokuta. Z vlastnej skusenosti. V impreze nasho typu (mam 98)to nedokazes spravit tak aby to bolo prijatelne podla zakona. Nemas na zadnej naprave gyroskopy na automaticke nastavovanie svetiel (co sa da dorobit), pripadne samonivelovacie tlmice.. A hlavny problem je, ze sa nevyrabaju svetlomety pre nas model, ktore by mali homologizaciu pre xenon a oznacenie schvalovacou znackou D. Jedine "cocky" co som nasiel v ponuke su nejake cinske sroty, ktore, nemaju ani len moznost manualneho nastavenia pri zatazi.. Inak bude zalezat na akeho policajta natrafis, niektorí to ignoruju, ale mna osobne zastavili (za 5 rokov pouzivania, iba 1x)v noci len kvoli xenonom a zobrali mi TP.. Ten policajt presne vedel co ma kontrolovat, ale v podstate mu staci podozrenie a po odobrati TP, to necha na posudenie STK. Mal som moznost to vyriesit aj pokutou za 20e priamo na mieste, ale nechal som si zobrat TP.. (ale to uz je iny pribeh). Tu je to vsetko popisane: http://www.testek.sk/files/xenon.pdf

06.09.2010 09:16

Re: xenony

Fuha ozan vycerpavajuce bebop som rozhodnty ci je to + alebo - ale mam pocit ze je viac problemov ako pozitiv kazdopadne diky poobzeram sa radsej po kvalitnych brzdach smile

08.09.2010 19:51
555
avatar

Re: xenony

Toto je novinka a vraj postovne je v cene do celeho sveta: http://www.powerbulbs.com/osram-nightbreaker.asp?cat1=44&cat2=74

09.09.2010 19:32

Re: xenony

minule som si vsimol, ze pravy xenon nejak zacal poskakovat a svietit nejak do cervena. Vydrzal docela dlho - 135 k km na to ze nechavam svetla stale zapnute a aj pri vypinani motora. Kolko stoja priblizne original xenony? Mam menit obidva alebo len ten pravy? Vam ako dlho vydrzali?

23.04.2012 16:10

Re: xenony

no clovece,este som na subaru "vypaleny" xenon nevidel smile<br> jednak ich subaru zacalo montovat relativne neskoro a na malo modeloch (dost dlho sa drzali spravnym smerom,ale bohuzial , marketing je marketing) ,ale osobne som este nevidel subaru svietiace na cerveno.<br> ja predpokladam, ze jedna vybojka (samozrejme komplet aj trafom/kabelazou) by mohla stat cca 200-300€ .<br> neviem, v akom stave je lava vybojka ...ak uz ma nizsi vykon/teplotu , tak by som ju vymenil tak isto.

23.04.2012 16:22

Re: xenony

v autorizovanom servise mi dnes dali cenu za novu ziarovku 95,50€ origo subaru. Tiez povedali ze este vypaleny xenon nevideli ......

24.04.2012 11:34
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100