Diskusné fórum

xenony

Autor Správy

Re: xenony

no zrejme to bude asi nejaky nepodarok ,alebo co...tie vybojky su stale pomerne komplikovane na vyrobu. a taketo veci sa stavaju aj v lepsich rodinach...napr. vcera som videl novy 7ckovy bavorak ,ktory svietil jednym svetlometom na cerveno (co uz je totalny trapas).<br> ale inak cena je sakra pozitivna, ak je to komplet aj s kabelazou/trafom ,tak je to genialna cena

24.04.2012 13:01

Re: xenony

to bude urcite cena iba za vybojku... pred rokom som pozeral ceny na e-shopoch, na origo Philips vybojky a boli tusim okolo 70-80eur za vybojku, ale bez ostatnych veci. Mohlo by ale stacit vymenit iba samotnu vybojku a trafo nechat este dozit, ci nie?

24.04.2012 15:21

Re: xenony

dobra otazka Juro<br> no v pripade, ze by rozdiel v cene nebol prilis velky, urcite by sa oplatilo vymenit cely system (trafo,vybojka). samozrejme to zavisi od stupna zatazenia systemu - je zname,ze xenon resp. trafo nema rado caste zapinanie/vypinanie (velka bolest kedysi vo VW koncerne comming/leaving home - teraz na to pouzivaju hmlovky). cize je to individualne. samozrejme, ak tam dam vybojku za 90€ a svieti to ok ,tak potom nevidim dovod platit dalsich 200€ za ostatok.

24.04.2012 16:11

Re: xenony

tych 90 euri je iba za vybojku. vsimol som si to ale iba v garazi kde je malo svetla ze to svieti slabsie a do cervena. Inac vonku cez den nevidim ziaden rozdiel, takze zatial som nic neobjednal a jazdim dalej. Inac to vydrzalo 135 k km neustaleho svietenia a bez toho ze by som svetla vypinal pri vypnuti motora. Mozno keby som ich vynal pred vypnutim motora a zapinal az po nastartovani tak by to vydrzalo dlhsie???

24.04.2012 16:49

Re: xenony

peter<br> jednoznacne by to vydrzalo dlhsie. ked mas stale zapnute svetla ,tak to funguje nasledovne. zapnes kluc do predstartovacej polohy - rozosvietia sa ti svetla,palubovka,pocujes benzinovu pumpu. zacnes startovat - v tom momente sa automaticky odpajaju vsetky spotrebice a aj svetla - to znamena,ze sa ti vypnu aj reflektory. co je este horsie, zapnutie/vypnutie je velmi rychle a moze byt viacnasobne. no a to nema rad ziaden spotrebic - vonkoncom uz nie vysokonapatove trafo/starter. cize je jasne,ze tym vyrazne skracujes zivotnost

24.04.2012 17:12

Re: xenony

ja ale nemam kluc ale tlacitko start and go cize odpadava ta prva faza ale hned sa startuje. aspon ja to tak robim ..

takto som si isty ze mam svetla vzdy zapnute ale ak je to za cenu 200-300 € (za iba jeden xeno) za tri roky tak je to na zvazenie

24.04.2012 17:37

Re: xenony

Na SK nie je problém kúpiť značkové výbojky ktoré sa montujú v Helle, vždy sa nájde niekto kto to vyniesol a predáva to, záleží len či je v ponuke to čo hladá zákazník, keby niekto potreboval mne sa doma válajú v šupliku dve D1S Philips , to sú tie drahšie ktoré sú rovno s trafom - rád sa ich zbavím za rozumnú cenu, D2S či D2R sa predávajú lacnejšie tie majú trafo mimo výbojky

24.04.2012 18:16

Re: xenony

Clanocek k téme.

31.01.2013 10:02

Re: xenony

Ja som menil na Impreze obe. Ten druhy medzi 110000-120000 km. Cena za lampu cca 80 eur. Skusim startovat bez zapnutych svetiel, ci vydrzia dlhsie.

05.02.2013 21:43

Re: xenony

Dlho nevydrzal ani ten prvy, uz svieti na fialovo. Asi mi tam dali v autorizaku dobre sunty. Kaslem na autorizak idem kupit vybojky a sam ich vymenim. Pozeral som, ze na jednej strane musi ist baterka von a na druhej plastova nasoska. Dufam, ze to zvladnem. Prosim, poradi niekto, kde sa daju kupit kvalitne vybojky D2S za rozumnu cenu. Dakujem.

17.02.2014 14:27
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100